Wyniki polskich lig żużlowych 2019

x   Leszno Gorzów  Wrocław  Częstochowa  Toruń Grudziądz   Ziel. Góra Lublin
 Leszno x 51:39 50:40 57:33 64:26 52:38 51:39 51:39
 Gorzów 46:44 x 48:42 45:45 49:41 51:39 41:49 49:41
 Wrocław 35:55  58:32  x 56:34 54:36 51:38 49:41 47:43
 Częstochowa  31:59 47:43 41:49 x 52:38 52:38 51:39 52:38
 Toruń 42:48 49:40 41:49 39:51 x 44:46  46:44 37:53
 Grudziądz 45:45 51:38 50:40 47:43  55:35 x  44:46 52:38
 Ziel. Góra 43:47 57:33 44:46 49:41 53:37 46:44 x 54:36
 Lublin 40:50 50:40  42:48 45:45 48:42 49:41 41:49 x

 Półfinały:

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław 48:42, 34:56

forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52, 38:52

mecz o 3 miejsce

forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra 57:33, 44:45

 FINAŁ

Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno 43:47, 31:50

 

1 liga zuzlowa

x  Tarnów  Rybnik  Gniezno  Daugavpils  Łódź   Gdańsk Ostrów
 Tarnów x 51:39 46:44 46:44 49:41 49:41 43:47
 Rybnik 43:35  x 47:43 54:36 53:37 58:32 61:28
 Gniezno 49:41 50:40  x 51:39 47:42 40:49 45:45
 Daugavpils  48:42 37:53 42:48 x 44:34 51:38 55:35
 Łódź  44:46 42:48 41:49 57:33 x 47:43 47:43
 Gdańsk 40:50 40:50 48:42 47:43 31:17 x 52:38
 Ostrów 46:44 47:42 56:34 50:40 51:39 49:41 x

 Półfinały:

Unia Tarnów - PGG ROW Rybnik 40:50, 36:54
  Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 49:40, 40:50

FINAŁ

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.- PGG ROW Rybnik 46:44, 41:49

Baraż o miejsce w NICE 1 Lidze Żużlowej 2020:

 

2 liga zuzlowa

x Piła  Kraków  Rawicz Opole  Poznań Bydgoszcz Krosno
 Piła x 54:35 49:41 45:43 0:40 42:47 54:35
 Kraków 34:56  x 23:66 20:70 30:60 38:52 26:64
 Rawicz 47:42  57:33  x 39:50 35:55 45:45 36:54
 Opole 55:35 73:14 48:42 x 48:42 36:54 53:37
 Poznań 58:32 64:23 51:39 43:47 x 50:40 55:35
 Bydgoszcz 49:41 63:27 54:36 47:43 47:43  x 62:28
 Krosno 46:42 53:37 52:38 48:42 39:47 44:46  x

Półfinały:

OK Bedmet Kolejarz Opole -  Power Duck Iveston PSŻ Poznań 49:41, 39:51
  Wilki Krosno - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 37:53, 35:55

FINAŁ

Power Duck Iveston PSŻ Poznań - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 59:31, 29:61

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.07
Gorzów - Częstochowa
Lublin - Rybnik 59:31
Wrocław - Zielona Góra 45:45
Grudziądz - Leszno 42:48

NICE 1 Liga Żużlowa

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 4 8 +46
 2. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
 3. RM Solar Falubaz Zielona Góra 4 5 -5
 4. Motor Lublin 4 4 +8
 5. Betard Sparta Wrocław 4 3 -12
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 4 2 -2
 7. PGG ROW Rybnik 4 2 -69
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 0 -26

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 1/5

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
14
 2. Nicki Pedersen
  Dania 14
 3. Leon Madsen   Dania 12
 4. Bartosz Smektała
  Polska
11
 5. Bartosz Zmarzlik
  Polska
10
 6. Mikkel Michelsen
  Dania 10
 7. Timo Lahti   Finlandia 8
 8. Kacper Woryna
  Polska
8
 9. Grigorij Łaguta
  Rosja
7
10. Krzysztof Kasprzak   Polska 7
11. Vaclav Milik
  Czechy
6
12. David Bellego   Francja 6
13. Andriej Kudriaszow
  Rosja
5
14. Michael Jepsen Jensen   Dania 3
15. Kai Huckenbeck
  Niemcy
3
16. Peter Ljung   Szwecja 3

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Najbliższe wydarzenia

środa 08.07.2020 roku
II Finał SEC
piątek 10.07.2020 roku
Ekstraliga - 5 kolejka
sobota 11.07.2020 roku
1 LŻ - 1 kolejka
niedziela 12.07.2020 roku
Ekstraliga - 5 kolejka

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl