Dzisiaj jest 18 wrzesień 2021 roku. Imieniny: Irena, Stanisław, Józef

Wyniki polskich lig żużlowych 2021

x Leszno Gorzów Wrocław Ziel.Góra Częstochowa Lublin Grudziądz Toruń
 Leszno x 42:48 41:49 54:36 47:43 48:42  56:34 47:43
 Gorzów 47:43 x 30:42 48:42 44:46 52:38 49:41 50:40
 Wrocław 47:43  52:38 x 53:37 48:42 51:39 63:27 51:39
 Ziel. Góra 44:46 40:50  27:63 x 44:46 44:46 51:39 48:42
 Częstochowa 41:49 39:51 38:52  49:41 x  56:34 54:36 58:32
 Lublin 49:41 46:43 52:38 58:32  49:41 x 56:33 51:39
 Grudziądz 39:51 38:52 45:44  45:45 48:42 45:45 x 45:45
 Toruń 41:49 50:40 36:54 51:39 41:49 44:46 55:35 x

Półfinały:

Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. - Motor Lublin 41:49/43:47

Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław 41:49/43:47

mecz o 3 miejsce

Fogo Unia Leszno - Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp.

 FINAŁ

Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

 

x  Rybnik  Gniezno Łódź Gdańsk Tarnów Ostrów  Bydgoszcz  Krosno
 Rybnik x 50:40 50:40 54:36  55:35 39:51 48:41 63:27
 Gniezno  49:41  x 59:31 50:39 59:31 50:40  44:46 38:50
 Łódź 45:43  52:38  x 44:46 50:40 44:46 51:39  51:39
 Gdańsk 45:45 52:37 44:45 x 49:41  45:45 50:40 50:40
 Tarnów 38:52 42:48 54:36  35:55 x 33:57 27:63 44:46
 Ostrów 48:42 59:31 45:45 49:41 60:30 x 54:36  44:46
 Bydgoszcz 44:46 62:28 48:42 59:31  54:35 46:44 x 37:41 
 Krosno 49:41 56:34  49:40 44:46 60:30 50:40  51:38 x

Półfinały:

ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 44:45/31:59

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno 45:45/35:55

 FINAŁ

Arged Malesa Ostrów Wlkp - Cellfast Wilki Krosno

 

2 liga zuzlowa

x Daugavpils Opole  Poznań Rzeszów  Rawicz Landshut Wittstock
 Daugavpils x 44:46  55:34  50:39 42:47 47:42 58:32
 Opole 51:38  x 55:35 51:39 51:39 51:39 69:21
 Poznań 49:41 36:54  x 56:34 42:48 34:56  58:32
 Rzeszów 50:40  0:40 54:36  x 49:41  48:42 62:28
 Rawicz 49:41 55:35 50:40 49:40 x 48:41 58:32
 Landshut 51:38 36:54 58:32 49:39 64:25  x  59:30
 Wittstock 32:58 39:51  41:49 19:28 36:53 31:59  x

 Półfinały:

Trans MF Devils Landshut - Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 60:30/50:40

Optibet Lokomotive Daugavpils  - OK Bedmet Kolejarz Opole 43:47/22:68

 FINAŁ

Trans MF Devils Landshut - OK Bedmet Kolejarz Opole

 

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupiająca pasjonatów sportu żużlowego założona została dla kibiców a nie pieniędzy dlatego jeżeli bliska Ci jest taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa!

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
półfinały: 5/12.09.2021
Gorzów - Lublin 41:49/43:47
Leszno - Wrocław 41:49/43:47
mecz o 3 miejsce 19/26.09
Leszno - Gorzów
FINAŁ 19/26.09
Lublin - Wrocław

eWinner 1 Liga Żużlowa
półfinały: 4-5/11-12.09.2021
Rybnik - Ostrów 44:45/31:59
Gdańsk - Krosno 45:45/35:55
FINAŁ
Ostrów - Krosno

2 Liga Żużlowa
półfinały: 5-6/11-12.09.2021
Landshut - Rawicz 60:30/50:40
Daugavpils - Opole 43:47/22:68
FINAŁ
Landshut - Opole

Okiem naczelnego

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 9/11

1. Artiom Łaguta   158
2. Bartosz Zmarzlik   Polska 157
3. Emil Sajfutdinow   121
4. Fredrik Lindgren   Szwecja 119
5. Tai Woffinden   W. Brytania 96
6. Maciej Janowski   Polska 95
7. Leon Madsen   Dania 82
8. Max Fricke   Australia 77
9. Jason Doyle   Australia 74
10. Anders Thomsen   Dania 63
11. Robert Lambert   W. Brytania 60
12. Martin Vaculik   Słowacja
53
13. Dominik Kubera   Polska 44
14. Matej Zagar   Słowenia 41
15. Oliver Bernzton   Szwecja 20
16. Krzysztof Kasprzak   Polska 19

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1.   WroclawBetard Sparta Wrocław 14 30 +173
 2.   LublinMotor Lublin 14 24 +44
 3. Gorzow  Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp.  14 23 +43
 4. Leszno  Fogo Unia Leszno  14 22 +54
 5. Czestochowa  Eltrox Włókniarz Częstochowa 14 18 +40
 6.   eTorunWinner Apator Toruń 14 9 -64
 7.   GrudziadzZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 14 7 -158
 8.   Zielona GoraMarwis.pl Falubaz Zielona Góra 14 6 -120

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno Bartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Krosno  Cellfast Wilki Krosno 14 24 +52
 2.   Arged Malesa Ostrów Wlkp.Ostrow 14 24 +104
 3.   RybnikROW Rybnik 14 23 +81
 4. Gdansk  Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 21 +1
 5.  Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 17 +61
 6.  Lodz Orzeł Łódź 14 15 -24
 7.   GnieznoAforti Start Gniezno 14 14 -46
 8. Tarnow    Unia Tarnów 14 3 -229

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1.  Opole OK Bedmet Kolejarz Opole 12 27 +187
 2. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 12 23 +49
 3. Landshut Trans MF Devils Landshut 12 19 +119
 4. Daugavpils  S.C. Lokomotive Daugavpils 12 13 +29
 5. Rzeszow 7R Stolaro Stal Rzeszów 12 13 -19
 6. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań 12 10 -77
 7. Wittstock Wolfe Wittstock 12 0 -288

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC 2021

1. Mikkel Michelsen
  Dania 53
2. Leon Madsen   Dania 51
3. Patryk Dudek
  Polska
46
4. Piotr Pawlicki   Polska 46
5. Dan Bewley
  W. Brytania
37
6. Bartosz Smektała
  Polska
37
7. Robert Lambert
  W. Brytania
35
8. Siergiej Łogaczow   Rosja
30
9. Kai Huckenbeck
  Niemcy 26
10. Vaclaw Milik
  Czechy 24
11. Andrzej Lebiediew   Łotwa 22
12. Patrick Hansen
  Dania 19
13. Jacob Thorsell   Szwecja 18
14. Timo Lahti   Finlandia 14
15. Nicki Pedersen
  Dania 13
16. Wadim Tarasienko   Rosja
11

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 1/3

 1. Mads Hansen   Dania 20
 2. Jakub Miśkowiak   Polska 18
 3. Wiktor Lampart   Polska 16
 4. Norick Blodorn   Niemcy 14
 5. Francis Gusts   Łotwa 12
 6. Alexander Woentin   Szwecja 11
 7. Mark Karion   10
 8. Wiktor Lampart   Polska 9
 9. Daniils Kolodinskis   Łotwa 8
 10. Petr Chlupac   Czechy 7
 11. Lukas Baumann   Niemcy 6
 12. Ernests Matjusonoks   Łotwa 5
 13. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 4
 14. Matthew Gilmore   Australia 3
 15. Steven Goret   Francja 2
 16. Marius Hillebrand   Niemcy 1

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl