Jerzy Kanclerz: Wynik jest porażką, bo przegraliśmy. Nie straciliśmy jednak szans na awans

BydgoszczPierwsze starcie ROW Rybnik - Abramczyk Polonia zakończyło się wygraną gospodarzy 49:41. Na obecną chwile to ROW jest bliżej finału, choć przed drużynami jeszcze rewanż przy Sportowej 2. Prezes Abramczyk Polonii zapewnia, że szykują się na twardą walkę i wierzy w awans do finału.

Prezes "Gryfów" zapewnia, że zespół jechał z nastawieniem na wygraną i wynik jaki osiągnął nie jest korzystny.

- Wynik jest porażką, bo przegraliśmy w Rybniku, a jechaliśmy tam z nastawieniem na zwycięstwo i to mimo osłabienia, jakim dla naszej drużyny jest brak Wiktora Przyjemskiego. Liczyliśmy, że przy dobrej postawie seniorów, będziemy w stanie wyszarpać wygraną. Tak się jednak nie stało. Bardzo słabe zawody zaliczył Kenneth Bjerre i to głównie jego punktów zabrakło nam w tym meczu.

Jerzy Kanclerz zapewnia, że drużyna zrobiła wszystko, aby jak najlepiej przygotowac sie na to spotkanie.

 - Przed wyjazdem do Rybnika, wybraliśmy całą drużyną na na treningi do Częstochowy - zdradza. Wybrał się tam również Wiktor ze swoim teamem, zawodnicy dostali propozycję, by startować na jego silnikach. - Wiktor był z nami również w Rybniku i pomagał kolegom. Każdy mógł skorzystać z jego sprzętu, bardzo zaangażowani byli także jego mechanicy. Z tego co wiem, każdy jechał na swoim sprzęcie. Być może dlatego, że nie jest tak prosto przesiąść się na cudzy sprzęt. Poza silnikiem, jest jeszcze sprzęgło, inne ustawienia. Trzeba to dobrze wyczuć. Przed rewanżem będziemy jednak namawiać niektórych zawodników, by spróbowali takiego rozwiązania. Być może trzeba zaryzykować.

Klub sprzedał już prawie 3 tysiące biletów na rewanżowe spotkanie, a Abramczyk Polonia ma do odrobienia osiem punktów.

- Nie jest to ani jakiś super korzystny wynik dla nas, ani też bardzo zły. To powtórka wyniku z rundy zasadniczej. Wtedy u siebie wygraliśmy wyżej. Mieliśmy jednak Wiktora w składzie. Teraz go nie będzie i to się nie zmieni. Zdrowie zawodników jest najważniejsze. Czy poradzimy sobie bez niego? Na pewno mamy szansę odrobić straty, ale to będzie wymagało maksymalnej koncentracji od całej drużyny już od pierwszego wyścigu. Rywale mają tą przewagę, że mogą zastępować Patricka Hansena. My, zgodnie z regulaminem, zastępować Wiktora nie możemy, mimo że to najlepszy zawodnik w drużynie. Dodatkowo wiadomo, że łatwiej jest bronić przewagi, bo można ratować się rezerwami taktycznymi w razie potrzeby. Mecz będzie bardzo trudny, szykują się emocje, ale wierzę, że będziemy górą.

Mecz Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik, w niedzielę (17 września), początek o godz. 14.00. Bilety dostępne są na stronie bilety.polonia.bydgoszcz.pl

źródło: pomorska.pl

Sebastian Kołodziej's Avatar

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY.info autograf