2016 klindt n1secWskutek kontuzji odniesionych w sezonie 2017, Nicolai Klindt postanowił zawiesić swoją sportową karierę. Duńczyk powróci do uprawiania żużla w przyszłym sezonie.

sec2016 thorssel j1Jacob Thorssell otrzymał „dziką kartę” na trzecią rundę Speedway Euro Championship, która 5 sierpnia odbędzie się w szwedzkim Hallstavik. Poznaliśmy również nazwiska rezerwowych na ten turniej.

sec2017 laguta a1

W sobotę na torze w niemiecki Gustrow rozegrano 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy. Na najwyższym stopniu podium stanął Artiom Łaguta. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Lebiediew, a trzeci był Krzysztof Kasprzak.

sec2014 szczepaniak maMateusz Szczepaniak, to jeden z pięciu Polaków, którzy startują w tegorocznej edycji Speedway Euro Championship. „Szczepan” pokazał się z bardzo dobrej strony podczas I rundy SEC w Toruniu zajmując ósmą pozycję z dziewięcioma punktami na koncie. Kolejną szansę na dobry występ w Mistrzostwach Europy będzie miał już w najbliższą sobotę w Gustrow. 

secflaga niemcyDruga runda tegorocznej edycji Speedway Euro Championship odbędzie się 15 lipca w niemieckim Gustrow. Niezwykle oryginalny tor może po raz kolejny dostarczyć zawodnikom i kibicom wiele emocjonujących wyścigów. Znana jest już lista startowa tych zawodów. Jeżeli tylko Adrianowi Miedzińskiemu uda się powrócić do pełni sił, w Gustrow powinniśmy zobaczyć aż pięciu Polaków. Dziką kartę na ten turniej otrzymał Kai Huckenbeck.

 sec2014 huckenbeck kKai Huckenbeck otrzymał „dziką kartę” na druga rundę cyklu Speedway Euro Championship, która odbędzie się w Güstrow. W ubiegłym roku „Hucki”, po fenomenalnej jeździe, zakończył zawody na podium. Jak będzie tym razem? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy 15 lipca. 

sec2015 hampel j1Zwycięstwem Jarosława Hampela zakończyła się I runda Indywidualnych Mistrzostw Europy w Toruniu. Polak awans do finału zapewnił sobie już po rundzie zasadniczej. W decydującym wyścigu zawodnik Falubazu Zielona Góra pokonał Vaclava Milika i Andrzeja Lebiediewa. W biegu trzynastym doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego do szpitala odwiedziony został Nicolai Klindt.  

sec

W najbliższy piątek, 30 czerwca na toruńskiej MotoArenie kolejne wielkie żużlowe święto. Pierwsza runda Speedway Euro Championship, rozpocznie się o godzinie 19:00.

  sec30 czerwca na toruńskiej Motoarenie odbędzie się pierwsza runda cyklu Speedway Euro Championship. Oprócz sportowych emocji na kibiców czeka „fan zone”, który przy okazji otwarcia mistrzostw Europy wygląda imponująco. Zmagania najlepszych żużlowców „Starego Kontynentu” rozpoczną się o godzinie 19:00, ale organizatorzy zachęcają kibiców do pojawienia się w okolicach „strefy zielonej” toruńskiej Motoareny już o godzinie 13:00.

sec2016 hample j1Inauguracyjna runda Speedway Euro Championship w Toruniu, odbędzie się 30 czerwca. Dziką kartę na piątkowe spotkanie, otrzymał Jarosław Hampel. Pomimo słabszej dyspozycji na pocżątku sezon, rozkręcił się i prezentuje doskonałą formę.