sec2017 pawlicki prz1Sobotni turniej SEC Challenge, zakończył się zwycięstwem Przemysława Pawlickiego. W Gorican czterech startujących Polaków, zakwalifikowało się do finałów SEC. Pawlicki uzyskał wynik (13 pkt.). Najgorzej spotkanie zakończyło się dla Andrieja Karpowa, któremu nie udało się przywieźć żadnego punktu.

secW sobotę, 20 maja odbędzie się SEC Challenge w Gorican. W zawodach wśród 16 zawodników, wystartuje aż czterech Polaków. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:15.

 sec2014 szczepaniak maWe francuskim Lamothe-Landerron odbył się kolejny półfinał eliminacji do Speedway Euro Chamionship. Zawody zakończyły się zwycięstwem Szweda Kima Nillsona. Oprócz niego do SEC Challenge awans uzyskali: Mateusz Szczepaniak, Nicolai Klindt, David Bellego. 

2015 lebiedew a1secZwycięstwem Andrzeja Lebiediewa zakończył się półfinałowy turniej eliminacji do tegorocznego cyklu SEC. Łotysz zdobył 14 punktów i o zwycięstwo w turnieju odjechał dodatkowy bieg z Michaelem Jepsenem Jensenem, który przy swoim nazwisku również miał 14 "oczek".

sec2014 lahti tW 3. półfinale eliminacji do SEC zwyciężył Timo Lahti. Awans uzyskali także: Martin Smoliński, Kenneth Bjerre oraz Andriej Kudriaszow. W biegu ostatniej szansy doszło do upadku Jamróga i Sundstroema. Wyścig został powtórzony w pełnej obsadzie, jednak w powtórce przy starcie zabrakło Polaka. Ostatecznie nie zakwalifikował się on do cyklu SEC. Poniżej prezentujemy Państwu wyniki z tego spotkania.

sec2017 pawlicki prz1Zwycięstwem Przemysława Pawlickiego zakończył się 1.półfinał eliminacji do tegorocznej edycji Speedway Euro Championship. Awans do SEC Challenge uzyskali również Mikkel Bech i Andriej Karpow. W Gorican rezerowym będzie Janusz Kołodziej, który w poniedziałkowych zawodach był czwarty. 

secOrganizatorzy cyklu SEC 2017 zaprezentowali miejsce rozegrania czwartego i ostatniego finału. Tym samym znamy już pełen kalendarz tych rozgrywek, który prezentujemy poniżej.

sec16 września na stadionie MOSiR - Bystrzyca w Lublinie odbędzie się wielki finał cyklu Speedway Euro Championship 2017. Spoglądając wstecz, ostatnia runda mistrzostw Europy to niespodziewane rozstrzygnięcia oraz niezapomniane emocje. Tego spodziewać się możemy również w Lublinie.

secPodczas gali #LetsMakeSpeedway, odbywającej się w CKK Jordanki w Toruniu, przedstawiciele firmy One Sport oraz Prezydent Miasta Torunia ogłosili, że pierwsza runda tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship odbędzie się na toruńskiej Motoarenie.

secNajlepsi żużlowcy Europy ponownie ścigać się będą w Szwecji. Trzecia runda przyszłorocznego cyklu Speedway Euro Championship odbędzie się w Hallstavik. Zawody zaplanowano na 5 sierpnia.