top20

Po słabszym występie Janusza Kołodzieja w Gorzowie nowym liderem klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi został Kacper Woryna. Na trzecie miejsce awansował Bartosz Zmarzlik, który w niedzielę był niepokonany na własnym torze.

siodemkaekstraliga PGEW dniach 5. i 7. maja rozegrano 3 z 4 zaplanowanych spotkań IV rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Rybnika, Gorzowa Wielkopolskiego i Leszna. W późniejszym terminie odbędzie się spotkanie Falubazu Zielona Góra z Włókniarzem Vitroszlif Crossfit Częstochowa. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

siodemkaekstraliga PGEW dniach 16. kwietnia, 2. maja oraz 5. maja rozegrano 3 z 4 meczów I rundy PGE Ekstraligi. Zwycięstwa w nich odniosły drużyny z: Gorzowa Wielkopolskiego, Częstochowy i Wrocławia. Do rozegrania pozostało jeszcze jedno spotkanie pomiędzy Falubazem Zielona Góra, a MR GARDEN GKM-em Grudziądz. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

top20Janusz Kołodziej pozostał liderem klasyfikacji indywidualnej PGE Ekstraligi. Na drugim miejsce znajduje się Kacper Woryna, który wyrasta na miano objawienia tegorocznych rozgrywek. Podium uzupełnia Leon Madsen.

statystyki2016 kolodziej j1No i ruszyło, Polska, Dania, niższe ligi w Szwecji została tylko Finlandia, Norwegia i Rosja i ligowy świat żużlowy będzie rozkręcony na maxa.

siodemkaekstraliga PGEW minioną niedzielę pogoda wreszcie zlitowała się nad środowiskiem żużlowym i pozwoliła na rozegranie pierwszej w tym sezonie pełnej rundy PGE Ekstraligi. Na torach w: Lesznie, Grudziądzu, Wrocławiu i Gorzowie Wielkopolskim triumfowali gospodarze, mimo to emocji i historycznych wydarzeń, takich jak np. otwarcie wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego, nie brakowało. Zapraszamy do zapoznania się z siódemką najlepszych zawodników tej serii spotkań.

 

top20

Reprezentanci FOGO Unii Leszno dominują w statystykach PGE Ekstraligi po kapitalnym występie przeciwko zielonogórskiemu Falubazowi. Na czele klasyfikacji indywidualnej znajduje się Janusz Kołodziej, który jako jedyny nie zaznał goryczy porażki w niedzielny wieczór.

statystyki2015 king d1Drugie notowanie „Ligowca 2017”. Ruszyły angielskie ligi Championship i National, zakończono amerykańską Team Racing oraz rozegrano kolejne mecze w Ligue Nationale de Speedway. Spowodowało to solidne przemieszania w rankingu, bo ciężko porównywać silę rozgrywek amerykańskich do brytyjskiej „II ligi”, dlatego listę opnowali zawodnicy startujący w tych rozgrywkach.

statystykiPierwsze w tym roku notowanie „Ligowca Roku”. Jak na razie wystartowały dwie ligi: amerykańska Winter Series i nowa „nadzieja europejczyków” francuska Ligue Nationale de Speedway. W pierwszym zestawieniu tego sezonu odnotowujemy tylko wspomniane ligi i nie stosujemy przelicznika.

statystyki2015 zmarzlik b2Do przewidzenia było, że żadne siły nie odbiorą prowadzenia Bartkowi Zmarzlikowi, który wygrał tegoroczną klasyfikację Ligowca Roku z średnią 2,417. Na drugim miejscu uplasował się Australijczyk Jason Doyle 2,361 a na trzecim Brytyjczyk Tai Woffinden z średnią 2,294.