statystyki2016 kolodziej j1No i ruszyło, Polska, Dania, niższe ligi w Szwecji została tylko Finlandia, Norwegia i Rosja i ligowy świat żużlowy będzie rozkręcony na maxa.

statystyki2015 king d1Drugie notowanie „Ligowca 2017”. Ruszyły angielskie ligi Championship i National, zakończono amerykańską Team Racing oraz rozegrano kolejne mecze w Ligue Nationale de Speedway. Spowodowało to solidne przemieszania w rankingu, bo ciężko porównywać silę rozgrywek amerykańskich do brytyjskiej „II ligi”, dlatego listę opnowali zawodnicy startujący w tych rozgrywkach.

statystykiPierwsze w tym roku notowanie „Ligowca Roku”. Jak na razie wystartowały dwie ligi: amerykańska Winter Series i nowa „nadzieja europejczyków” francuska Ligue Nationale de Speedway. W pierwszym zestawieniu tego sezonu odnotowujemy tylko wspomniane ligi i nie stosujemy przelicznika.

statystyki2015 zmarzlik b2Do przewidzenia było, że żadne siły nie odbiorą prowadzenia Bartkowi Zmarzlikowi, który wygrał tegoroczną klasyfikację Ligowca Roku z średnią 2,417. Na drugim miejscu uplasował się Australijczyk Jason Doyle 2,361 a na trzecim Brytyjczyk Tai Woffinden z średnią 2,294.

statystyki2015 zmarzlik b1Mecz za meczem, koniec rund zasadniczych czas na play offy, mimo to nasze „Złote Dziecko” Bartosz Zmarzlik nie oddaje prowadzenia. Na miejsce drugie z trzeciego awansował Jason Doyle wymieniając się pozycją z Taiem Woffindenem.

statystyki2016 zmarzlik b1Niezagrożony na prowadzeniu wydaje się być Bartosz Zmarzlik. Zawodnik ekipy mistrzów świata na żużlu ma taką przewagę, że tylko kataklizm w stylu 0,u,w,d,t może pozbawić go zwycięstwa w klasyfikacji Ligowca Roku.

statystyki Trzeci miesiąc prowadzi w statystykach Bartosz Zmarzlik choc średnia nie tak wysoka jak poprzednio i tylko minimalnie wyprzedza Janusza Kołodzieja oraz będacego na trzecim miejscu Mistrza Świata Taia Woffindena.

statystyki2015 zmarzlik b1Na dobre rozkręciły się rozgrywki ligowe w Europie a nas cieszy, że junior Bartosz Zmarzlik nie oddaje prowadzenia. Na drugiej pozycji nadal Niels Kristian Iversen, który ma świetny początek sezonu a na trzecie aż z trzynastej pozycji awansował Tai Woffinden. Oby jego forma przełożyła się na występy w Grand Prix a medal będzie.

statystyki2015 zmarzlik b2Ruszyła ligowa karuzela i ranking został totalnie przemeblowany. Liderem z średnią 2,636 jest nasz junior Bartosz Zmarzlik. Na drugie miejsce z szóstego awansował Niels Iversen a na trzecim znalazł się na weteran Tomasz Gollob.

statystykiPierwsze notowanie Ligowca z zastosowaniem rankingu i w TOP 20 nie ma nikogo z ligi nowozelandzkiej i amerykańskiej, które zakończyły już rozgrywki. Dopiero na 66 pozycji jest Grant Tregoning, najwyżej notowany ze wspominanych rozgrywek. Do boju ruszyła Europa z ligami polską i brytyjską oraz dawny Adria Cup.