speedway pairs logo2016 jablonski m117 sierpnia w Gnieźnie odbędzie się wielki finał tegorocznego cyklu Speedway Best Pairs. Team Boll, w składzie którego startuje mający w tym czasie ligowe spotkanie w Anglii Jason Doyle, zakontraktował nowego zawodnika. Do biało-zielonego teamu dołączył Mirosław Jabłoński. 

szwecja rospiggarnaszwecja masarnaPo bardzo zaciętym spotkaniu Rospiggarna Hallstavik zremisowała z Masarną Avesta 45-45. Najlepszym żużlowcem gospodarzy okazał się Jason Doyle, zdobywca 14 punktów. Wśród gości prym wiódł Tai Woffinden, autor 12 oczek z dwoma bonusami.

szwecja piraternaszwecja vetlandaDo bardzo emocjonującego spotkania doszło w dniu dzisiejszym w Motali, gdzie miejscowa Piraterna zremisowała z zespołem Elit Vetlandy. Wśród gospodarzy prym wiedli Emil Saifutdinow oraz Niels Kristian Iversen, którzy zdobyli po 10 oczek. Liderem drużyny przyjezdnej był Bartosz Zmarzlik, zdobywca 12 punktów.

szwecja dackarnaszwecja smadernaW ramach 11. kolejki szwedzkiej Elitserien, Dackarna Malilla zmierzyła się z zespołem Smederna Eskilstuna. Po bardzo zaciętym spotkaniu, przewagą sześciu punktów, zwyciężyli gospodarze. Płatny komplet punktów zdobył zawodnik gospodarzy - Maciej Janowski. W szeregach gości najlepiej spisywał się Grzegorz Walasek, który na swoim koncie zapisał 11 punktów.

szwecja lejonenszwecja indianiernaWtorkowego wieczoru (25.07) drużyna Lejonen Gislaved gościła na swoim obiekcie zespół Indianerna Kumla. Pojedynek był bardzo ciekawy i wyrównany. Dopiero ostatnia gonitwa spotkania zadecydowała o końcowym wyniku spotkania. Znakomita forma Piotra Pawlickiego (14 pkt.) w największym stopniu przyczyniła się do do tryumfu gospodarzy. W szeregach gości najlepiej zaprezentował się Piotr Protasiewicz, zdobywca 9. "oczek".

anglia leicesteranglia kings lynnW poniedziałkowym meczu Premiership drużyna Leicester Lions pewnie pokonała drużynę Kings Lynn Stars 54:38. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili Lasse Bjerre (14) oraz Danny King (11+2). Dla gości najwięcej punktów zdobył Thomas Jorgensen (13).

anglia belle vue 2017anglia wolverhamptonW poniedziałkowym meczu Premiership na torze w Manchesterze lepsi okazali się gospodarze. Belle Vue pokonało Wolverhampton Wolves 53:40. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Sam Masters 17+1.

2017 drabik m22017 smektala b1Maksym Drabik niepokonany podczas pierwszego turnieju finałowego Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław zdobył komplet punktów na poznańskim Golęcinie. Drugie miejsce zajął Bartosz Smektała, trzeci był Jewgienij Kostygow. Kolejny z Polaków, Dominik Kubera znalazł się tuż za podium.

flaga polskaPolacy okazali się najlepsi podczas 2. półfinału Mistrzostw Europy Par, organizowanego w niedzielę (23 lipca) w Żarnowicy. Grzegorz Zengota, Tobiasz Musielak i Mateusz Szczepaniak zdobyli na słowackim torze 27 punktów. Wygrana zapewniła im awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 30 września w Lonigo. Obok Polaków w finale zaprezentują się również reprezentacja Rosji oraz Łotwy, które odpowiednio zajęły dziś drugie i trzecie miejsce.

logo u212017 woryna k1Kacper Woryna jest jednym z czterech reprezentantów Polski, którzy startować będą w tegorocznym cyklu Eko-Dir FIM Speedway U21 World Championship. Zawodnik ROW-u Rybnik jest w trakcie najlepszego sezonu w karierze, a medal mistrzostw świata juniorów jest w jego zasięgu.