DM Francji: Dwa mecze dla Rekinów

FranceDMC

W niedzielę 11 marca rozegrano drugą kolejkę spotkań w lidze francuskiej. Dwumecz rozegrano na torze Lamothe Landerron i gospodarze wygrali w obu meczach. Mają już na koncie trzy wygrane mecze i są zdecydowanym liderem rozgrywek.

Liga Francja logo

Pierwszym przeciwnikiem była drużyna  z La Reole, jednak tylko ich dwóch zawodników stawiało opór „Rekinom”. Mathieu Tresarrieu i Enzo Dubernard zdobyli 29 na 39 punktów wywalczonych przez drużynę. Wśród gospodarzy liderował Nicolas Covatti i Gabriel Dubernard, jednak wyrównana siła pozostałych zawodników pozwoliła gospodarzom bezproblemowo zwyciężyć.

 

Dynamic MC Lamotaihse  - MC Reloais 54-39

Lamothe Landerron - 54

1.Nicolas Covatti 13 (2,3,3,2,3)

2.Thomas Valladon 5 (d,1,3,1)

3.Gabriel Dubernard 10 (3,2,3,2,0)

4.Xavier Muratet 6+1 (2*,1*,d,3)

5.Nicolas Vicentin 9+1 (3,3,2,1*)

6.Maeron Hermes 6+1 (2,1,1,2*)

7.Steven Goret 5+3 (1*,2*,1,1*)

La Reole - 39

1.Mathieu Tresarrieu 17 (3,3,6,3,2)

2.Jeremy Dupuy 3 (1,0,2,d)

3.Enzo Dubernard 12+1 (3,1,2,2,3,1*)

4.Benjamin Cambe 2 (0,0,1,0,1)

5.Jordan Dubernard 4 (d,2,2,0)

6.Joris Georges 1 (0,1,0,0,0,0)

7.Benoit Lorenzon z/z

Bieg po biegu:

I.Tresarrieu, Covatti, Dupuy, Valladon (d) 2-4

II.E.Dubernard, Hermes, Goret, Georges 3-3 (5-7)

III.G.Dubernard, Muratet, E.Dubernard, Cambe 5-1 (10-8)

IV.Vicentin, Goret, Georges, J.Dubernard (d) 5-1 (15-9)

V.Tresarrieu, G.Dubernard, Muratet, Dupuy 3-3 (18-12)

VI.Covatti, J.Dubernard, Valladon, Georges 4-2 (22-14)

VII.Vicentin, E.Dubernard, Hermes, Cambe 4-2 (26-16)

VIII.Valladon, Dupuy, Goret, Georges 4-2 (30-18)

IX. G.Dubernard, J.Dubernard, Cambe, Muratet (d) 3-3 (33-21)

X.Covatti, E.Dubernard, Valladon, Cambe 4-2 (37-23)

XI.Tresarrieu (J), Vicentin, Hermes, Dupuy (d) 3-6 (40-29)

XII.E.Dubernard, G.Dubernard, Goret, Georges 3-3 (43-32)

XIII.Tresarrieu, Covatti, Vicentin, J.Dubernard 3-3 (46-35)

XIV.Muratet, Hermes, Cambe, Georges 5-1 (51-36)

XV.Covatti, Tresarrieu, E.Dubernard, G.Dubernard 3-3 (54-39)

 

W drugim meczu większy opór gospodarzom postawiły „Zające” z Morizes, w tej drużynie spisali się Stephane Tresarrieu , Gaetan Stella oraz Jerome Lespinasse. Gospodarze straci w drugim biegu Stevena Goreta, który miał groźnie wyglądający upadek, jednak Covatti, Nicolas Vicentin i Xavier Muratet mimo zmęczenia pierwszym meczem stanęli na wysokości zadania i od trzeciego biegu nie pozwolili sobie odebrać nikłego, bo tylko czteropunktowego zwycięstwa.

 

Dynamic MC Lamotaihse  - MMC Morizes 48-44

Lamothe Landerron – 48

1.Nicolas Covatti 14 (3,3,3,2,3)

2.Thomas Valladon 4+2 (1,1*,0,0,2*)

3.Gabriel Dubernard 5+2 (2*,1*,1,1)

4.Xavier Muratet 11 (3,2,3,3,0)

5.Nicolas Vicentin 9+1 (2,3,3,1*)

6.Maeron Hermes 5 (2,1,2,0,0,0)

7.Steven Goret 0 (w/u)

Morizes – 44

1.Stephane Tresarrieu 11 (2,3,1,3,2)

2.Richard De Biasi 1 (0,0,1)

3.Julie Cayre 5 (1,d,1,3)

4.Steven Labouyrie 3+1 (0,2,0,1*)

5.Gaetan Stella 12+1 (3,2,2,4,0,1*)

6.Jerome Lespinasse 9+1 (3,1*,3,d,2)

7.Enzo Dubernard 3+1 (1,0,2*)

 

Biego po biegu:

I.Covatti, Tresarrieu, Valladon, De Biasi 4-2

II.Lespinasse, Hermes, E.Dubernard, Gorest (w/u) 2-4 (6-6)

III.Muratet, G.Dubernard, Cayre, Labouryie 5-1 (11-7)

IV.Stella, Vicentin, Valladon, E.Dubernard 3-3 (14-10)

V.Tresarrieu, Muratet, G.Dubernard, De Biasi 3-3 (17-13)

VI.Covatti, Stella, Lespinasse, Valladon 3-3 (20-16)

VII.Vicentin, Labouyrie, Hermes, Cayre (d) 4-2 (24-18)

VIII.Lespinasse, Hermes, De Biasi, Valladon 2-4 (26-22)

IX.Muratet, Stella, G.Dubernard, Lepsinasse (d) 4-2 (30-24)

X.Covatti, Valladon, Cayre, Labouyrie 5-1 (35-25)

XI.Vicentin, Stella (J), Tresarrieu, Hermes 3-5 (38-30)

XII.Cayre, E.Dubernard, G.Dubernard, Hermes 1-5 (39-35)

XIII.Tresarrieu, Covatti, Vicentin, Stella 3-3 (42-38)

XIV.Muratet, Lepsinasse, Labouyrie, Hermes 3-3 (45-41)

XV.Covatti, Tresarrieu, Stella, Muratet 3-3 (48-44)

 

Tabela:

1.Dynamic MC Lamothais 3 – 6 – (+38)

2.MCR Reolais - Mijema 2 – 2 – (-2)

3.MMC Morizes 1 – 0 – (-4)

4.MCM Marmande 2 – 0 - -(24)

TOP 15:

1.Nicolas Covatti – 2,733

2.Dimitri Berge – 2,700

Mathieu Tresarrieu – 2,700

4.Alexander Dubrana – 2,500

5.Stephane Tresarrieu – 2,200

6.Enzo Dubernard – 2,077

7.Jerome Lespinasse – 2,000

Nicolas Vicentin  - 2,000

9.Gabriel Dubernard – 1,857

10.Xavier Muratet – 1,846

11.Gaetan Stella – 1,833

12.John Bernard – 1,750

13.Maeron Hermes – 1,500

Benoit Lorenzon – 1,500

15. Jordan Dubernard – 1,444

Podziękiwania dla Denis Mauriet, Ligue nationale de speedway, opracowanie własne.

Wojciech Wilde

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.07
Gorzów - Częstochowa
Lublin - Rybnik 59:31
Wrocław - Zielona Góra 45:45
Grudziądz - Leszno 42:48

NICE 1 Liga Żużlowa

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 4 8 +46
 2. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
 3. RM Solar Falubaz Zielona Góra 4 5 -5
 4. Motor Lublin 4 4 +8
 5. Betard Sparta Wrocław 4 3 -12
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 4 2 -2
 7. PGG ROW Rybnik 4 2 -69
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 0 -26

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 1/5

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
14
 2. Nicki Pedersen
  Dania 14
 3. Leon Madsen   Dania 12
 4. Bartosz Smektała
  Polska
11
 5. Bartosz Zmarzlik
  Polska
10
 6. Mikkel Michelsen
  Dania 10
 7. Timo Lahti   Finlandia 8
 8. Kacper Woryna
  Polska
8
 9. Grigorij Łaguta
  Rosja
7
10. Krzysztof Kasprzak   Polska 7
11. Vaclav Milik
  Czechy
6
12. David Bellego   Francja 6
13. Andriej Kudriaszow
  Rosja
5
14. Michael Jepsen Jensen   Dania 3
15. Kai Huckenbeck
  Niemcy
3
16. Peter Ljung   Szwecja 3

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020