DM Francji: Lider traci punkt, świetna postawa Berge

29101650 1981544318766901 9207670426694582272 o

Wczoraj 18 marca rozegrano kolejny mecz w lidze francuskiej, lider „Rekiny” z Lamothe Landerron podejmowały ekipę z Marmande i lider stracił pierwszy punkt.

 

Liga Francja logoMecz był bardzo wyrównany, już w pierwszym biegu upadł Thomas Valladon i goście objęli dwupunktowe prowadzenie. Do wyrównania doszło w biegu szóstym, gdzie Nicolas Covatti z Valladonen pokonali Johna Bernarda i Florenta Comparina. W następnym wyścigu gospodarze stracili Nicolasa Vicentina, który po  upadku już nie pojawił się na torze. „Krety” zwietrzyły okazję na zwycięstwo wychodząc na prowadzenie po szóstym biegu. Gospodarze doprowadzili do remisu w biegu dziesiątym, znów dzięki Covattiemu i Valladonowi. Kiedy po czternastym wyścigu gospodarze w końcu wyszli na dwupunktowe prowadzenie wydawało się, że zwycięstwo mają w kieszeni. W ostatnim wyścigu startowali Covatti i Gabriel Dubernard , liderzy „Rekinów”. Jednak niepokonany Dimitri Berge, ponownie pokonał Argentyńczyka z włoskim paszportem a Dubernard przegrał  Bernardem. Tym samym drużyna z Marmande wyrwała punkt liderowi, remisując mecz.

Wśród gospodarzy należy tradycyjnie wyróżnić Covattiego, Dubernarda oraz Maerona Hermesa, który wywalczył 13 punktów. W teamie gości bezkonkurencyjny był Berge a uzupełniali go Bernard i Jordan Dubernard, ważne punkty  dołożył Guillaume Comblon.

Dynamic MC Lamothaise – MCM Marmende 45-45

Lamothe Landerron - 45

1.Nicolas Covatti 12 (2,3,3,2,2)

2.Thomas Valladon 3+1 (u,1,0,1,1*,0)

3.Gabriel Dubernard 9 (2,2,2,3,0)

4.Xavier Muratet 6+3 (1*,1*,1*,3)

5.Nicolas Vicentin 2 (2,w,-,ns)

6.Maeron Hermes 13+2 (3,1*,2,3,2,2*)

7.Remi Valladon 0 (0,-)

Marmande - 45

1.Dimitri Berge 15 (3,3,3,3,3)

2.Kevin Hahn 2+1 (1,0,1*,-)

3.Jordan Dubernard 10 (3,3,2,2)

4.Bapitiste Comblon 2 (0,1,0,1)

5.John Bernard 10 (3,2,3,1,1)

6.Florent Comparin 1+1 (1*,0,0,0)

7.Guillaume Comblon 5+1 (2,0,2,0,1*)

 

Bieg po biegu:

I.Berge,Covatti, Hahn, T.Valladon (u) 2-4

II.Hermes, G.Comblon, Comparin, R.Valladon 3-3 (5-7)

III.J.Dubernard, G.Dubernard, Muratet, B.Comblon 3-3 (8-10)

IV.Bernard, Vicentin, Hermes, G.Comblon 3-3 (11-13)

V.Berge, G.Dubernard, Muratet, Hahn 3-3 (14-16)

VI.Covatti, Bernard, T.Valladon, Comparin 4-2 (18-18)

VII.J.Dubernard, Hermes, B.Comblon, Vicentin (w) 2-4 (20-22)

VIII.Hermes, G.Comblon, Hahn, T.Valladon 3-3 (23-25)

IX.Bernard, G.Dubernard, Muratet, Comparin 3-3(26-28)

X.Covatti, J.Dubernard, T.Valladon, B.Comblon 4-2 (30-30)

XI.Berge, Hermes, T.Valladon, G.Comblon 3-3 (33-33)

XII.G.Dubernard, J.Dubernard, G.Comblon, T.Valladon 3-3 (36-36)

XIII.Berge, Covatti, Bernard, Vicentin 2-4 (38-40)

XIV.Muratet, Hermes, B.Comblon, Comparin 5-1 (43-41)

XV.Berge, Covatti, Bernard, G.Dubernard 2-4 (45-45)

 

Oficjalna tabela:

1.Lamothe Landerron 4 – 11 – (+30)

2.La Reole 2 – 4 – (-2)

3.Marmande 3 – 2 – (-24)

4.Morizes 1 – 0 – (-4)

TOP 10:

1.Dimitri Berge – 2,800

2.Mathieu Tresarrieu – 2,700

3.Nicolas Covatti – 2,650

4.Alexander Dubrana – 2,500

5.Stephane Tresarrieu – 2,200

6.Enzo Dubernard – 2,077

7.Jerome Lespinasse – 1,941

8.Nicolas Vicentin – 1,857

9.Gabriel Dubernard – 1,842

10.Gaetan Stella – 1,833

 

Za Ligue Nationale Speedway I Denis Mauriet.

Wojciech Wilde

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.07
Gorzów - Częstochowa
Lublin - Rybnik 59:31
Wrocław - Zielona Góra 45:45
Grudziądz - Leszno 42:48

NICE 1 Liga Żużlowa

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 4 8 +46
 2. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
 3. RM Solar Falubaz Zielona Góra 4 5 -5
 4. Motor Lublin 4 4 +8
 5. Betard Sparta Wrocław 4 3 -12
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 4 2 -2
 7. PGG ROW Rybnik 4 2 -69
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 0 -26

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 1/5

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
14
 2. Nicki Pedersen
  Dania 14
 3. Leon Madsen   Dania 12
 4. Bartosz Smektała
  Polska
11
 5. Bartosz Zmarzlik
  Polska
10
 6. Mikkel Michelsen
  Dania 10
 7. Timo Lahti   Finlandia 8
 8. Kacper Woryna
  Polska
8
 9. Grigorij Łaguta
  Rosja
7
10. Krzysztof Kasprzak   Polska 7
11. Vaclav Milik
  Czechy
6
12. David Bellego   Francja 6
13. Andriej Kudriaszow
  Rosja
5
14. Michael Jepsen Jensen   Dania 3
15. Kai Huckenbeck
  Niemcy
3
16. Peter Ljung   Szwecja 3

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020