Dzisiaj jest 16 czerwiec 2021 roku. Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Rosja: Wostok Władywostok - Mega Łada Togliatti 48:45

IMG 9944

W środowym meczu ligi rosyjskiej ekipa Wostoku Władywostok pokonała Mega Ładę Togliatti 48:45. Liderem gospodarzy był Wadim Tarasienko (13+1). Po stronie gości z Togliatti brylował Andriej Kudriaszow (19).

2014 wostok wladywostok2014 mega lada




Wostok Władywostok: 48
9. Siergiej Łogaczow 11+2 (3,1,3,2,1*,1*)
10. Mark Karion 7+1 (1,0,1*,1,-,2,2)
11. Wadim Tarasienko 13+1 (3,2*,2,2,2,2)
12. Kiriłł Chwan 1 (-,-,1,-,-)
13. Nikita Korowko ns
14. Paweł Łaguta 12+3 (2*,3,3,2,1*,1*)
15. Witalij Kotlar 4+2 (0,2,0,1*,1*)

Mega Łada Togliatti: 45
1. Siergiej Darkin 1 (1,0,-,-,-,0)
2. Iwan Bolszakow 0 (-,-,-,0,-,-)
3. Renat Gafurow 17+1 (2*,3,3,3,3,3)
4. Wiaczesław Monachow 0 (0,-,0,-,u/w)
5. Andriej Kudriaszow 19 (2,2,6!,3,3,3)
6. Jewgienij Sajdullin 5 (3,0,2,0,0)
7. Roman Lachbaum 3 (0,1,1,1,d,0)

Bieg po biegu:
Bieg 1: Łogaczow, Łaguta, Darkin, Lachbaum 5:1 (5:1)
Bieg 2: Tarasienko, Kudriaszow, Karion, Monachow 4:2 (9:3)
Bieg 3: Sajdullin, Gafurow, Łogaczow, Kotlar 1:5 (10:8)
Bieg 4: Łaguta, Tarasienko, Lachbaum, Darkin 5:1 (15:9)
Bieg 5: Gafurow, Tarasienko, Lachbaum, Karion 2:4 (17:13)
Bieg 6: Łogaczow, Kudriaszow, Chwan, Sajdullin 4:2 (21:15)
Bieg 7: Gafurow, Kotlar, Karion, Monachow 3:3 (24:18)
Bieg 8: Łaguta, Sajdullin, Karion, Bolszakow 4:2 (28:20)
Bieg 9: Kudriaszow (!), Łogaczow, Lachbaum, Kotlar 2:7 (30:27)
Bieg 10: Gafurow, Tarasienko, Kotlar, Sajdullin 3:3 (33:30)
Bieg 11: Kudriaszow, Łaguta, Kotlar, Monachow (u/w) 3:3 (36:33)
Bieg 12: Gafurow, Tarasienko, Łogaczow, Lachbaum (d) 3:3 (39:36)
Bieg 13: Kudriaszow, Karion, Łaguta, Sajdullin 3:3 (42:39)
Bieg 14: Gafurow, Tarasienko, Łaguta, Darkin 3:3 (45:42)
Bieg 15: Kudriaszow, Karion, Łogaczow, Lachbaum 3:3 (48:45)

źródło: russpeedway.info

Katarzyna Biskup

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
11-13.06.2021
Toruń - Wrocław 36:54
Leszno - Częstochowa 47:43
Grudziądz - Zielona Góra 45:45
Lublin - Gorzów (odwołany)

eWinner 1 Liga Żużlowa
11-14.06.2021
Rybnik - Tarnów 55:35
Łódź - Ostrów 44:46
Bydgoszcz - Gniezno (odwołany)
Krosno - Gdańsk 44:46

2 Liga Żużlowa
12-13.06.2021
Opole - Wittstock 69:21
Rawicz - Rzeszów 49:40 (16.05)
Landshut - Rzeszów 49:39

Okiem naczelnego

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Tai Woffinden   W. Brytania -
3. Fredrik Lindgren   Szwecja -
4. Maciej Janowski   Polska -
5. Leon Madsen   Dania -
6. Jason Doyle   Australia -
7. Artiom Łaguta   Rosja -
8. Emil Sajfutdinow   Rosja -
9. Martin Vaculik   Słowacja
-
10. Max Fricke   Australia -
11. Matej Zagar   Słowenia -
12. Anders Thomsen   Dania -
13. Oliver Bernzton   Szwecja -
14. Krzysztof Kasprzak   Polska -
15. Robert Lambert   W. Brytania -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1.   WroclawBetard Sparta Wrocław 9 16 +119
 2.   GorzowMoje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 8 13 +42
 3. Leszno  Fogo Unia Leszno  9 11 +24
 4. Czestochowa  Eltrox Włókniarz Częstochowa 9 11 +24
 5. Lublin  Motor Lublin 8 11 +8
 6.   Zielona GoraMarwis.pl Falubaz Zielona Góra 9 6 -68
 7.   eTorunWinner Apator Toruń 9 5 -38
 8.   GrudziadzZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 9 4 -111

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1.   KrosnoCellfast Wilki Krosno 9 16 +52
 2. Ostrow  Arged Malesa Ostrów Wlkp. 8 13 +88
 3. Rybnik  ROW Rybnik 8 13 +65
 4. Gdansk  Zdunek Wybrzeże Gdańsk 9 11 +14
 5.  Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 6 -5
 6.   Orzeł ŁódźLodz 7 6 -6
 7.   GnieznoAforti Start Gniezno 7 6 -47
 8. Tarnow    Unia Tarnów 9 0 -161

 

 Mistrz eWinner 1 Ligi Żużlowej 2020

lublin 2017eWinner Apator Toruń

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole 5 10 +139
 2. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 3 6 +22
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań 4 4 +4
 4. Daugavpils  S.C. Lokomotive Daugavpils 2 2 -8
 5. Landshut Trans MF Devils Landshut 4 2 -20
 6. Wittstock Wolfe Wittstock 2 0 -56
 7. Rzeszow 7R Stolaro Stal Rzeszów 4 0 -81

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2020

rzeszow logoWilki Krosno

Klasyfikacja SEC

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
-
 2. Leon Madsen   Dania -
 3. Mikkel Michelsen
  Dania -
 4. Bartosz Smektała
  Polska
-
 5. Nicki Pedersen
  Dania -
6. Patryk Dudek
  Polska
-
7. Dan Bewley
  W. Brytania
-
8. Siergiej Łogaczow   Rosja
-
9. Andrzej Lebiediew   Łotwa -
10. Patrick Hansen
  Dania -
11. Timo Lahti   Finlandia -
12. Kai Huckenbeck
  Niemcy -
13. Piotr Pawlicki   Polska -
14. David Bellego   Francja -
15. Vaclaw Milik
  Czechy -

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Jaimon Lidsey   Australia 20
 2. Dominik Kubera   Polska 16
 3. Oleg Mihaylovs   Łotwa 14
 4. Daniel Bewley   W. Brytania 16
 5. Mads Hansen   Dania 9
 6. Petr Chlupac   Czechy 8
 7. Jan Kvech   Czechy 13
 8. Jakub Miśkowiak   Polska 9
 9. Niklas Sayrio   Finlandia 6
10. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina 5
11. Lukas Fienhage   Niemcy 5
12. Mattia Lenarduzzi   Włochy 5
13. Lucke Becker   USA 4
14. Alexander Woentin   Szwecja 3
15. Lukas Baumann   Niemcy 1
16. Steven Goret   Francja 0

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bJaimon Lidsey

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2021