USA: Orły pierwszym liderem Winter Series

flaga usaPierwsze rozgrywki drużynowe ruszyły. 13 grudnia na torze Perris Raceway rozegrano pierwszą kolejkę Winter Series. Liderem została ekipa gospodarzy Perris Eagles z Billym Janniro w składzie.

 

Drugie miejsce zajmują faworyzowane „Asy” z Santa Maria razem z Ventura Vikings, gdyż w ich meczu padł remis. W drużynie z Santa Maria zwiódł Gino Manzares, który wywalczył tylko jeden punkt oraz rewelacyjna w ubiegłym sezonie Hayley Perrault. W teamie „Vikingów” świetnie pojechał 19 – letni Dillon Ruml, 27 - letni Will McCloskey i 30 – letni Aaron Fox. W drugim meczu bardziej wyrównana była drużyna z Perris, z którą walkę nawiązali tylko dwaj reprezentanci Huntington Max Ruml i Russell Green.

Amerykanie, co u nich nagminne zmodernizowali tabelę biegową, łącząc biegi w parach z czwórmeczem. Po siedmiu biegach drużynowych rozegrano trzy na zasadach czwórmeczu, później znowu trzy drużynowe i trzy nominowane na zasadzie czwórmeczu razem szesnaście biegów, co daje trzydzieści dwa biegi dla dwóch meczy, ponadto jeszcze kilka dla niższych klas i juniorów. W sumie podczas jednego dnia kibice mogli zobaczyć aż czterdzieści pięć wyścigów!

1 mecz: Santa Maria Aces  - Ventura Vikings 38-38

Santa Maria Aces – 38:

Gino Manzares 1 (w,1,0,-)

Hayley Perrault 3 (1,0,1,1,0)

Mike Lane 7+1 (2*,2,3)

Steve Bowen 7+1 (3,2*,1,1)

Joey Donaldson 4+3 (1*,1*,2*)

Rudy Laurer 5 (2,3,0)

Luke Becker 11 (3,3,3,w,2)

Ventura Vikings – 38:

Aaron Fox 7+3 (2*,2*,1,2*)

Dillon Ruml 11 (3,2,2,3,1)

Tom Bryant 1 (1,0,0)

Sammy Tetrault 0 (0,0,0)

Harold Hartke 2 (0,1,1)

Will McCloskey 8+1 (3,3,2*)

Doug Nicol 4 (1,0,3)

2 mecz: Perris Eagles – Huntington Heathens 46 - 37

Perris Eagles – 46:

Billy Janniro 14 (3,3,3,2,3)

Redmond Bohannon 3+1 (0,1,0,2*)

Chet Kohler 6+1 (3,1,2*)

Ron Davis 4 (1,1,2)

Robbie Sauer 9 (3,3,3)

Michael Wells 9+1 (2*,3,3,1)

Rick Shafer 1 (0,1,0,0)

Huntington Beach Heathens – 37:

Max Ruml 9+1 (1*,3,2,3,0)

Russell Green 12 (2,2,1,1,6!)

Brad Moreau 0 (0,-,-)

Rohn Zellner 7 (2,2,3)

Bruce Marteney 4 (1,2,1)

Lawarence McNutt 1 (0,0,1)

Chance Grove 4+1 (2*,0,2,w)

Steve Brown  0 (0,0)

Tabela:

1.Perris Eagles 1 – 2 – (+9)

2.Santa Maria Aces 1 – 1 – 0

3.Ventura Vikings 1 – 1 – 0

4.Huntington Heathens 1 – 0 – (-9)

Top 10 CMA:

1.Will McCloskey – 12,00

Robbie Sauer 12,00

3.Billy Janniro – 11,20

4.Mike Lane – 10,67

5.Aaron Fox – 10,00

Michael Wells – 10,00

7.Joey Donaldson – 9,33

Chat Kohler – 9,33

Rohn Zellner – 9,33

10.Luke Becker – 8,80

Dillon Ruml – 8,80

Wyniki uzyskano dzięki Steve Evansowi, opracowanie własne.

Wojciech Wilde

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 17/19.07
Rybnik - Częstochowa - odwołany
Lublin - Grudziądz
Leszno - Zielona Góra - odwołany
Gorzów - Wrocław 28.07

eWinner 1 Liga Żużlowa 18/19.07
Tarnów - Toruń
Bydgoszcz - Łódź
Gniezno - Ostrów
Daugavpils - Gdańsk

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 5 10 +68
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 5 7 +5
 3. Motor Lublin 5 6 +12
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 4 6 +56
 5. Betard Sparta Wrocław 5 5 +4
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 5 2 -18
 7. PGG ROW Rybnik 5 2 -91
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 4 0 -36

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. Orzeł Łódź 1 2 +24
 2. eWinner Apator Toruń 1 2 +20
 3. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 1 2 +16
 4. Unia Tarnów 1 2 +2
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 0 -2
 6. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 0 -16
 7. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 1 0 -20
 8. Lokomotiv Daugavpils 1 0 -24

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2/5

 1. Leon Madsen   Dania 26
 2. Nicki Pedersen
  Dania 24
 3. Robert Lambert
  W. Brytania
24
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 23
 5. Grigorij Łaguta
  Rosja
20
 6. Bartosz Smektała
  Polska
18
 7. Timo Lahti   Finlandia 16
 8. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
 9. Andriej Kudriaszow
  Rosja
13
10. Kacper Woryna
  Polska
12
11. Vaclav Milik
  Czechy
12
12. David Bellego   Francja 12
13. Bartosz Zmarzlik
  Polska
10
14. Krzysztof Kasprzak   Polska 8
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 7
16. Kai Huckenbeck
  Niemcy
6
17. Peter Ljung   Szwecja 6

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020