USA: Perris najlepszą drużyną, Sara Cords najlepszym juniorem

swc race off 40

24 marca na amerykańskich torach zakończyły się rozgrywki Team Racing. Zwycięzcą została ekipa z Perris, która w ostatnim meczu pokonała „Asy” z Santa Maria, która ostatecznie zajęła drugie miejsce w rozgrywkach. Trzecie miejsce wywalczyli „Wikingowie” z Ventura pokonując drużynę z Huntington Beach.

 

flaga usaW ostatnich meczach zabrakło Maxa Rumlla, Luka Beckera czy Gino Manzaresa, którzy przygotowują się w Wielkiej Brytanii do startów w tamtejszych ligach.

Mecze, które rozegrano miały wykazać jakie pozycję na zakończenie rozgrywek zajmą poszczególne drużyny. W meczu o pierwsze miejsce ekipa gospodarzy z Perris spotkała się z Santa Maria Aces. Dzięki weteranowi Billy Janniro oraz świetnej postawie Michaela Wellsa i Robbie Sauera „Orły” zwyciężyły w tym wyrównanym meczu w stosunku 43-39.Wśród zawodników z Santa Maria dobrze spisali się Tyson Burmeister oraz wracający do startów 38-letni Jimmy Fishback.

 

Santa Maria Aces – Perris Eagles 39-43

Aces 39

Tyson Burmeister 11 (2,3,2,3,1)

Tom Gomez 8+2 (1*,1*,3,3)

Joey Donaldson 0 (0,0,0)

Rudy Laurer 7+1 (3,1*,3)

Hayley Perrault 3 (1,1,0,1)

Rick Richards 2 (w,2,0,-)

Jimmy Fishback 8+1 (2,2*,w,1,3)

Eagles 43

Billy Janniro 14 (3,3,3,2,3)

Pat Litt 1 (0,0,1,0)

Chet Kohler 3+2 (1*,0,2*)

Rick Shafer 5+1 (2,2*,1)

Robbie Sauer 8+1 (2*,3,3)

Michael Wells 8+1 (3,3,1,1)

Redmond Bohannon 4 (0,1,1,2,0)

 

W drugim meczu rozstrzygającym o brązie ”Wikngów” wzmocnił weteran 59 - letni Eddie Castro, który z Dillonem Rumlem, Aaronem Foxem i Willem McCloskeyem poprowadził drużynę do zwycięstwa 45-33. Wśród „Pogan” jedynie kolejny weteran Bart Bast i 27-letni Russell Green nawiązali walkę.

 

Ventura Vikings – Huntington Beach Heathens 45-33

Vikings 45

Aaron Fox 8+1 (3,2*,0,1,2)

Doug Nicol 0 (0,0,0,-)

Harold Hartke 1 (1,w,w)

David Pieper 5+1 (3,2*,0)

Eddie Castro 10 (3,3,2,2)

Will McCloskey 7 (1,3,3)

Dillon Ruml 14 (3,3,3,3,2)

Heathens 33

Bart Bast 7+1 (1*,2,1,2,1)

Russel Green 8 (2,1,2,3,0,0)

Lawrence McNutt 5 (2,1,2)

Rohn Zellner 4 (w,2,2)

Kenny Pieper 0 (0,w,w)

Chance Grove 5 (2,w,-,3)

Jason Ramirez 4+1 (1*,0,2,1)

 

TOP 15 Team Racing (w nawiasie ilość meczy):

1.Jeremy Estes – 3,000 (1)

2.Billy Janniro – 2,733 (3)

3.Luke Becker – 2,600 (2)

4.Robbie Sauer – 2,556 (3)

5.Eddeie Castro – 2,500 (1)

Tim Gomez – 2,500 (1)

Colton Hicks – 2,500 (1)

Mikael Lane – 2,500 (2)

9.Will McCloskey – 2,333 (3)

10.Dillon Ruml – 2,313 (3)

11.Tyson Burmeister 2,300 (2)

12.Kurtis Hamill – 2,250 (1)

13.Chet Kohler – 2,222 (3)

14.Steve Bowen – 2,000 (1)

Jimmy Fishback – 2,000 (1)

Matt King – 2,000 (1)

David Pieper – 2,000 (1)

 

Oprócz meczów Team Racing rozegrano sporo innych wyścigów. W meczu, na motocyklach 250 i 150 ccm, młodych „Asów” z młodymi „Orłami” lepsi okazali się ci pierwsi. Najlepszymi okazali się:

Aces: Owen Williams 8 pkt, Slater Lightcap i Travis Horn po 6 pkt

Eagles: Sara Cords 10 pkt, Landon Norton 6 pkt, Justin Almon 4 pkt.

 

Syn Grega Hancocka Wilbur wywalczył 2 punkty dla przegranych. 17-letnia Sara Cord wygrała również finał dla juniorów w klasie 250 ccm. Wyścigi dla najlepszych wygrali Division 1 – Billy Janniro, Division 1 B – Jimmy Fishback, Support – Brad Moreau (54 lata), Support B – Charles Pearson, Junior 150 – Travis Horn (Wilbur Hancock czwarty), Junior 150  B – Cole Ayers I dla najmłodszych Pee Wee – 8-letni Kensei Matsudaira.

 

Za speedwaybikes, speedway Nor-cal i podziękowania dla Nancy Dilkey i Jessi DuBois

Wojciech Wilde

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.07
Gorzów - Częstochowa
Lublin - Rybnik 59:31
Wrocław - Zielona Góra 45:45
Grudziądz - Leszno 42:48

NICE 1 Liga Żużlowa

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 4 8 +46
 2. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
 3. RM Solar Falubaz Zielona Góra 4 5 -5
 4. Motor Lublin 4 4 +8
 5. Betard Sparta Wrocław 4 3 -12
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 4 2 -2
 7. PGG ROW Rybnik 4 2 -69
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 0 -26

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 1/5

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
14
 2. Nicki Pedersen
  Dania 14
 3. Leon Madsen   Dania 12
 4. Bartosz Smektała
  Polska
11
 5. Bartosz Zmarzlik
  Polska
10
 6. Mikkel Michelsen
  Dania 10
 7. Timo Lahti   Finlandia 8
 8. Kacper Woryna
  Polska
8
 9. Grigorij Łaguta
  Rosja
7
10. Krzysztof Kasprzak   Polska 7
11. Vaclav Milik
  Czechy
6
12. David Bellego   Francja 6
13. Andriej Kudriaszow
  Rosja
5
14. Michael Jepsen Jensen   Dania 3
15. Kai Huckenbeck
  Niemcy
3
16. Peter Ljung   Szwecja 3

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020