IM USA: Janniro odskoczył Beckerowi, świetna postawa Fishbacka

Linie

III rundę IM USA rozegrano 28 lipca na torze Santa Monica Raceway. Na starcie pojawił się z Europy Luke Becker, który walczy o tytuł z Billym Janniro. Przed trzecią rundą dzielił ich tylko jeden punkt na korzyść Beckera. Na trzecim miejscu utrzymuje się Austin Novratil.  Ponownie zabrakło Douga Nicola, który startuje w ligach brytyjskich.

 

flaga usaNa torze w Nipomo zwyciężył Janniro przed Jimmym Fishbackiem i Beckerem, czwartym w finale był Novratil. Janio przegrał tylko jeden bieg z Novratilem i zdobyte dwadzieścia punktów pozwoliło mu wyjść na prowadzenie z dwa punktami przewagi nad Beckerem. Świetny start Fishbacka nie pozbawia go jeszcze szans na brązowy medal. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwa turnieje w Industry i Auburn.

Klasyfikacja III rundy:

1.Billy Janniro 20 (3,3,3,2,3,3,3)

2. Jimmy Fishback 16 (3,3,2,1,3,2,2)

3.Luke Becker 17 (2,3,2,3,3,3,1)

4. Austin Novratil 14 (3,3,3,3,w,2,d)

5.Dillon Ruml 13 (2,2,3,3,2,1)

6.Aaron Fox 10 (1,1,3,2,2,1)

7.Russell Green 9 (2,2,1,2,2,0)

8.Bart Bast 8 (3,2,2,d,1,0)

9.Tommy Hedden 8 (2,1,1,1,3)

10.Tim Gomez 6 (1,0,2,3,d)

11.Eddie Castro 5 (1,0,1,2,2)

12.Blake Borello 3 (1,2,0,d,d)

13.Michael Wells 3 (0,1,0,1,1)

14.Daniel Faria 3 (0,1,1,d,1)

15.Mike Miller 1 (0,0,1,0,0)

16.Mike Lane 1 (0,0,d,1,d)

Po trzech rundach TOP 10:

1.Billy Janniro 58 (18,20,20)

2.Luke Becker 56 (19,20,17)

3.Austin Novratil 45 (16,15,14)

4.Dillon Ruml 33 (10,10,13)

5.Jimmy Fishback 30 (7,7,16)

6.Tommy Hedden 24 (5,11,8)

7.Bart Bast 23 (4,11,8)

8.Russell Green 23 (8,6,9)

9.Aaron Fox 23 (8,5,10)

10.Doug Nicol 15 (15,-,-)

 

Dzięki Jessi DuBois

Wojciech Wilde

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 17/19.07
Rybnik - Częstochowa - odwołany
Lublin - Grudziądz
Leszno - Zielona Góra - odwołany
Gorzów - Wrocław 28.07

eWinner 1 Liga Żużlowa 18/19.07
Tarnów - Toruń
Bydgoszcz - Łódź
Gniezno - Ostrów
Daugavpils - Gdańsk

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 5 10 +68
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 5 7 +5
 3. Motor Lublin 5 6 +12
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 4 6 +56
 5. Betard Sparta Wrocław 5 5 +4
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 5 2 -18
 7. PGG ROW Rybnik 5 2 -91
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 4 0 -36

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. Orzeł Łódź 1 2 +24
 2. eWinner Apator Toruń 1 2 +20
 3. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 1 2 +16
 4. Unia Tarnów 1 2 +2
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 0 -2
 6. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 0 -16
 7. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 1 0 -20
 8. Lokomotiv Daugavpils 1 0 -24

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2/5

 1. Leon Madsen   Dania 26
 2. Nicki Pedersen
  Dania 24
 3. Robert Lambert
  W. Brytania
24
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 23
 5. Grigorij Łaguta
  Rosja
20
 6. Bartosz Smektała
  Polska
18
 7. Timo Lahti   Finlandia 16
 8. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
 9. Andriej Kudriaszow
  Rosja
13
10. Kacper Woryna
  Polska
12
11. Vaclav Milik
  Czechy
12
12. David Bellego   Francja 12
13. Bartosz Zmarzlik
  Polska
10
14. Krzysztof Kasprzak   Polska 8
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 7
16. Kai Huckenbeck
  Niemcy
6
17. Peter Ljung   Szwecja 6

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020