speedway pairs logoPodobnie jak w Toruniu team FOGO Power okazał się najlepszy w drugiej rundzie Speedway Best Pairs. Bartosz Zmarzlik wraz z Przemysławem Pawlickim pokonali w finale Boll Team, których barw bronili Jason Doyle i Grigorij Łaguta. Trzecie miejsce w zawodach w Landshut zajęli żużlowcy Eko-Dir Speedway.

logo SFC27 maja ruszają nowe rozgrywki w Europie Speedway Friendship Cup, biorą w nich udział drużyny z Debreczyna, Żarnowicy, Pardubic, Równego i Świętochłowic. Pierwsza runda odbędzie się w dniach 27-28 maja w węgierskim Debreczynie.

logo u21EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, pod taką nazwą wystartuje tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który zostanie zainaugurowany 23 lipca w Poznaniu. Tytułu najlepszego młodzieżowego żużlowca na świecie bronić będzie Australijczyk, Max Fricke.

logo u21We włoskim Terenzano rozegrano dzisiaj eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, w których startowali dwaj Polacy: Kacper Woryna i Daniel Kaczmarek. Awans uzyskał tylko rybniczanin. Kaczmarek zajął piąte miejsce czyli najgorsze z możliwych, bowiem premiowane były tylko cztery pierwsze miejsca.

logo u212017 smektala b1W sobotnie popołudnie w szwedzkiej Eskilstunie odbyła się 3. runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Awans do finałów zapewniło sobie czterech najlepszych młodzieżowców. Zwyciężył Robert Lambert (14pkt), a awans po biegu dodatkowym uzyskał także jedyny Polak w stawce, Bartek Smektała.

flaga wlochyDziś (20.05) o godzinie 20,00 na torze w Terenzano miała się odbyć druga runda kwalifikacyjna do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Ze względu na fatalne warunki pogodowe organizatorzy postanowili przełożyć zawody na jutro, co skutkuje również zmianą terminu dwóch niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi.

logo u212017 drabik m1W piątkowe popołudnie (19.05) na torze w Pardubicach odbyła się I runda eliminacji do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Awans do finałowych rozgrywek uzyskała najlepsza czwórka. W rywalizacji najlepszy okazał się Maksym Drabik, który zdobył komplet punktów. Jedno "oczko" mniej na swoim koncie zapisał Brady Kurtz. Awans, w biegu dodatkowym, wywalczyli również Dominik Kubera oraz Lukas Fienhage.

speedway pairs logo17 sierpnia, o godzinie 19:00 odbędzie się gnieźnieńska runda Speedway Best Pairs 2017. Zawody planowane były już dwukrotnie, jednak za każdym razem pogoda krzyżowała plany organizatorów cyklu.

logo u21Pierwszy z trzech finałów Indywidulanych Mistrzostw Świata Juniorów w 2017 roku odbędzie się w Poznaniu. Zmianę zatwierdziła Światowa Federacja Motocyklowa (FIM).

logo SWCW dniach 7-8 lipca, na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, odbędą się baraż i finał 2017 Monster Energy FIM Speedway World Cup. Dnia dzisiejszego (8 maja) ruszyła otwarta sprzedaż biletów na te wydarzenia. Bilety można nabywać za pośrednictwem serwisu biletowego www.bilety.ksul.pl. Razem kibicujmy żużlowej reprezentacji Polski!