Finał DMEJ - jedna z najważniejszych imprez, które odbędą się w Krośnie

Drukuj
DMEJ

logo fim europe

Miasto Krosno

19 sierpnia na torze w Krośnie odbędą się finałowe zmagania o tytuł Drużynowego Mistrza Europy Juniorów. Do miasta szkła zjadą cztery najlepsze reprezentacje: Dania, Łotwa, Niemcy oraz broniąca tytułu mistrzowskiego reprezentacja Polski. W czwartek w Krośnie odbyła się konferencja prasowa podczas której dokonano losowania kolorów kasków, a także krótki trening reprezentacji Polski.– Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów to jedna z najważniejszych imprez, które odbędą się w Krośnie, może i nawet na Podkarpaciu. Chcę podkreślić to, że dla nas to duże wydarzenie i wyróżnienie. Speedway krośnieński ma piękne tradycje. Krok po kroku robimy wszystko, aby nasz obiekty był coraz lepiej przygotowany do dużych imprez, czego rezultatem jest docenienie w postaci przyznania przez GKSŻ imprezy właśnie miastu Krosno. Krosno jest miastem przyjaznym, otwartym, to nie tylko miasto szła, ale i miasto sportu. To też miasto ludzi bardzo gościnnych, dlatego cieszę się, że Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów są w Krośnie – powiedział na powitanie wiceprezydent Miasta Krosna, Bronisław Baran.

Na konferencji opecny był również Piotr Szymański przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, który stwierdził, że zawody w Krośnie zostaną zorganizowne na najwyższym poziomie. - Dwa lata temu organizowaliśmy w Krośnie zawody reprezentacji Polski i pamiętam, że zakończyło się to ogromnym sukcesem. Kibice byli zadowoleni, mam nadzieję, że tak samo będzie podczas finału DMEJ. Są to zawody z wieloletnią tradycją i z ogromnymi sukcesami reprezentacji Polski. Wierzę, że zawody zostaną zorganizowane na najwyższym poziomie.

Współorganizatorem imprezy jest Maciej Polny z firmy Kf Sport. - Do Krosna nie trzeba było mnie przekonywać. Prezesa KSM Krosno znam już wiele lat. Plany organizacji imprezy rangi mistrzowskiej pojawiły się już kilka lat temu i cieszę się, że udało się ten pomysł zrealizować. Dziękuję Miastu Krosno, że nas przyjęło, dziękuję Piotrowi Szymańskiemu, że obdarzył mnie zaufaniem. Muszę wspomnieć o nieobecnym Ryszardzie Czarneckim, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, to dzięki niemu mamy tak wspaniałych sponsorów jak Grupa Azoty, czy Poczta Polska. Mam nadzieję, że organizacyjnie wraz z krośnieńskim klubem odniesiemy sukces, a największym oczywiście sukcesem sportowym będzie złoty medal dla reprezentacji Polski.

W konferncji prasowej udział wzięli także reprezentanci Polski, którzy będą walczyć o obronę tytułu oraz ich trener Rafał Dobrucki. Jednynym nieobecnym na spotkaniu był Kacper Woryna, który w tym dniu miał mecz w lidze szwedzkiej.

2017 dobrucki r1Rafał Dobrucki 
– Bardzo miło jest przyjechać do Krosna i zobaczyć jak się zmienia tor, bo to co było za czasów mojej kariery, a teraz to ogromna różnica. Oprócz infrastruktury, oczywiście zmieniła się nawierzchnia i sam tor. To właśnie najbardziej interesuje nas – zawodników, trenerów. Tor się zmienił zdecydowanie na lepsze. Może powiem nieskromnie, jesteśmy faworytami i nic poza złotym medalem nas nie interesuje i będziemy robić wszystko aby ten tytuł obronić. Zawodnicy cel mają jeden, ale studzą emocje gwarantując, że sport nie tylko ten żużlowy ma to do siebie, że trudno go przewidzieć.

2017 drabik m2Maksym Drabik
– Za wiele nie miałem okazji aby połapać kąty na krośnieńskim torze. Jak dla mnie faworytów nie ma, każdy może wygrać, każdy może przegrać i to jest piękne w tym sporcie. Nie nastawiam się na bycie faworytem, a bardziej skupiamy na dobrym wyniku. Przede wszystkim startując w takich zawodach liczymy na zwycięstwo, chociaż nigdy do końca nie wiadomo jak to wyjdzie. Mam jednak nadzieję, że wszystko potoczy się po naszej myśli.

2017 karczmarz r1Rafał Karczmarz
– Jestem wdzięczny trenerowi, że powołał mnie na tak ważne zawody. Jestem rezerwowym, będę w parkingu dopingował kolegów, ale kto wie, może uda się do tych zawodów również wyjechać. Miałem okazję potrenować we wtorek bo odbyły się w Krośnie drużynowe zawody juniorów.

2017 kubera d2Dominik Kubera
– Super sprawą byłoby dorzucić kolejne złoto do kolekcji. Do tego jeszcze mamy trochę czasu. Zaskoczyć nas może wszystko lekkie niedopasowanie z torem, ale i pogoda. Liczę jednak, że możliwość treningu sprawi, że uda się poznać ten tor i ustawienia na niego.

2017 smektala b2Bartosz Smektała
– Oczywiście jesteśmy w Polsce to jest dla nas duży plus i jasne jest, że chcemy te zawody wygrać. Ja byłem w tym roku na tym torze, startowałem w Srebrnym Kasku. Trening też nam coś pokaże. W stawce zawodów jadą świetni rywale, nie możemy nikogo lekceważyć.


Na zakończenie spotkania obyło się losowanie kolorów kasków dla każdej reprezentacji. Zadanie powierzono wiceprezydentowi Miasta Krosna, Bronisławowi Baranowi.

KASKI CZERWONE – DANIA
KASKI NIEBIESKIE – ŁOTWA
KASKI BIAŁE – POLSKA
KASKI ŻÓŁTE – NIEMCY


IMG 6566
źródło: inf.własna