Marko Lewiszyn z Pucharem MACEC (relacja i klasyfikacje)

logo macecW miniony weekend rozegrano dwa ostatnie turnieje Pucharu MACEC. W sobotę w czeskich Pardubicach najlepszym okazał się Hynek Stichauer, a w niedzielę na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. Hubert Czerniawski. Klasyfikację końcową wygrał Ukrainiec Marko Lewiszyn.

 

W Pardubicach Stichauer wyprzedził Przemysława Liszkę i Dmytro Mostowika. Tuż za podium uplasowali się dwaj kolejni Polacy. Czwarte miejsce zajął Szymon Szlauderbach, a piąte Jarosław Krzywosz.

Wyniki turnieju w Pardubicach:

1. Hynek Stichauer (Czechy) 15 (3,3,3,3,3)

2. Przemysław Liszka (Polska) 13 (1,3,3,3,3)

3. Dmytro Mostowik (Ukraina) 12 (2,3,3,3,1)

4. Szymon Szlauderbach (Polska) 11 (3,2,2,2,2)

5. Jarosław Krzywosz (Polska) 10 (3,3,1,2,1)

6. Marko Lewiszyn (Ukraina) 10 (2,2,3,1,2)

7. Patrik Buri (Słowacja) 10 (1,2,2,2,3)

8. Patrik Mikel (Czechy) 8 (0,2,2,1,3)

9. Milen Manew (Bułgaria) 7 (3,1,2,0,1)

10. Jaroslav Petrak (Czechy) 7 (2,1,d,2,2)

11. Witalij Łysak (Ukraina) 5 (w,0,0,3,2)

12. Witalij Kowal (Ukraina) 4 (2,0,1,0,1)

13. Dennis Fazekas (Węgry) 3 (0,1,1,1,0)

14. Jan Mihalik (Słowacja) 3 (1,d,1,1,w)

15. Andrei Popa (Rumunia) 1 (1,0,0,0,0)

16. Gabriel Comanescu (Rumunia) 0 (0,d,-,-,-)

W Gorzowie Wlkp. Hubert Czerniawski wygrał dopiero po biegu dodatkowym, w którym pokonał Witalija Łysaka. Na najniższym stopniu podium stanął Czech Patrik Mikel. Podobnie jak w Pardubicach, również w Gorzowie tuż za podium znalazło się dwóch Polaków. Czwarty był Jarosław Krzywosz, a piąty Przemysław Liszka. Dwaj inni nasi reprezentanci Kamil Nowacki i Alan Szczotka ze Stali Gorzów pojawili się na torze tylko trzykrotnie i zajęli odpowiednio jedenastą i dwunastą pozycję.

W klasyfikacji generalnej Pucharu MACEC 2017 po czterech turniejach najlepszym okazał się Ukrainiec Marko Lewiszyn, który wyprzedził Bułgara Milena Manewa i swojego rodaka Dmytro Mostowika.

Wyniki turnieju w Gorzowie Wlkp.:
1. Hubert Czerniawski (Polska) 14+3 (3,3,3,2,3)
2. Witalij Łysak (Ukraina) 14+2 (3,3,3,3,2)
3. Patrik Mikel (Czechy) 12 (1,2,3,3,3)
4. Jarosław Krzywosz (Polska) 11 (3,3,1,1,3)
5. Przemysław Liszka (Polska) 9 (0,d,3,3,3)
6. Milen Manew (Bułgaria) 9 (2,2,2,3,0)
7. Dmytro Mostowik (Ukraina) 9 (1,2,2,2,2)
8. Marko Lewiszyn (Ukraina) 7 (2,-,2,2,1)
9. Nazar Fedorchuk (Ukraina) 6 (3,1,0,1,1)
10. Patrik Buri (Słowacja) 6 (2,-,1,1,2)
11. Kamil Nowacki (Polska) 5 (2,2,1)
12. Alan Szczotka (Polska) 4 (3,0,1)
13. Witalij Kowal (Ukraina) 4 (1,1,w,0,2)
14. Jaroslav Petrak (Czechy) 3 (0,1,0,2,0)
15. Jan Mihalik (Słowacja) 2 (2,w,-,-,-)
16. Dennis Fazekas (Węgry) 2 (1,d,d,1,d)
17. Andrei Popa (Rumunia) 1 (0,0,1,0,0)
18. Gabriel Comanescu (Rumunia) 0 (0,0,0,0,-)

Bieg po biegu:
1. (63,68) Czerniawski, Lewiszyn, Mikel, Liszka
2. (64,28) Krzywosz, Buri, Fazekas, Comanescu
3. (63,66) Łysak, Manew, Mostowik, Popa
4. (65,75) Fedorchuk, Mihalik, Kowal, Petrak
5. (64,60) Czerniawski, Nowacki, Fedorchuk, Popa
6. (65,10) Szczotka, Mostowik, Mihalik (w/su), Fazekas (d/st)
7. (64,84) Krzywosz, Manew, Petrak, Liszka (d4)
8. (64,56) Łysak, Mikel, Kowal, Comanescu
9. (63,22) Czerniawski, Manew, Fazekas (d/st), Kowal (u/w)
10. (65,16) Łysak, Lewiszyn, Buri, Petrak
11. (64,97) Liszka, Nowacki, Popa, Comanescu
12. (64,79) Mikel, Mostowik, Krzywosz, Fedorchuk
13. (64,11) Łysak, Czerniawski, Krzywosz, Szczotka
14. (64,87) Manew, Lewiszyn, Fedorchuk, Comanescu (d4)
15. (64,18) Liszka, Mostowik, Buri, Kowal
16. (64,69) Mikel, Petrak, Fazekas, Popa
17. (65,25) Czerniawski, Mostowik, Nowacki, Petrak
18. (65,10) Krzywosz, Kowal, Lewiszyn, Popa
19. (64,75) Liszka, Łysak, Fedorchuk, Kazekas (d4)
20. (65,77) Mikel, Buri, Szczotka, Manew

Bieg dodatkowy:
21. (64,11) Czerniawski, Łysak

NCD uzyskał Hubert Czerniawski w 9 wyścigu - 63,22 s.

Sędziował: Wojciech Grodzki (Opole)
Widzów: ok. 350


Klasyfikacja generalna Pucharu MACEC 2017 (Czerwonograd, Gorzów Wlkp., Braila, Pardubice):
1. Marko Lewiszyn (Ukraina) 42 pkt. (11,7,14,10)
2. Milen Manew (Bułgaria) 37 pkt. (7,9,14,7)
3. Dmytro Mostowik (Ukraina) 30 pkt. (9,9,-,12)
4. Patrik Buri (Słowacja) 28 pkt. (-,6,12,10)
5-6. Witalij Kowal (Ukraina) 27 pkt. (9,4,10,4)
5-6. Witalij Łysak (Ukraina) 27 pkt. (0,14,8,5)
7. Przemysław Liszka (Polska) 22 pkt. (-,9-,13)
8. Jarosław Krzywosz (Polska) 21 pkt. (-,11,-,10)
9. Patrik Mikel (Czechy) 20 pkt. (-,12,-,8)
10-11. Dennis Fazekas (Węgry) 16 pkt. (-,2-,11,3)
10-11. Nazar Fedorchuk (Ukraina) 16 pkt. (-,6,10,-)
12-14. Oskar Bober (Polska) 15 pkt. (15,-,-,-)
12-14. Krystian Stefanów (Polska) 15 pkt. (5,-,10,-)
12-14. Hynek Stichauer (Czechy) 15 pkt. (-,-,-,15)
15-16. Wiktor Trofimow (Ukraina) 14 pkt. (14,-,-,-)
15-16. Hubert Czerniawski (Polska) 14 pkt. (-,14,-,-)
17. Stanisław Mielniczuk (Ukraina) 13 pkt. (13,-,-,-)
18. Szymon Szlauderbach (Polska) 11 pkt. (-,-,-,11)
19-20. Jan Mihalik (Słowacja) 10 pkt. (5,2,-,3)
19-20. Jaroslav Petrak (Czechy) 10 pkt. (-,3,-,7)
21. Andrij Kobrin (Ukraina) 9 pkt. (9,-,-,-)
22. Andrei Popa (Rumunia) 8 pkt. (-,1,6,1)
23-24. Gabriel Comanescu (Rumunia) 7 pkt. (3,0,4,0)
23-24. Andrij Rozaliuk (Ukraina) 7 pkt. (3,-,4,-)
25-27. Josef Novak (Czechy) 5 pkt. (5,-,-,-)
25-27. Martin Mejtsky (Czechy) 5 pkt. (5,-,-,-)
25-27. Kamil Nowacki (Polska) 5 pkt. (-,5,-,-)
28-30. Marian Gheorghe (Rumunia) 4 pkt. (-,-,4,-)
28-30. Kacper Konieczny (Polska) 4 pkt. (-,-,4,-)
28-30. Alan Szczotka (Polska) 4 pkt. (-,4,-,-)
31. Alexandru Toma (Rumunia) 3 pkt. (-,-,3,-)
32-33. Stefan Popa (Rumunia) 2 pkt. (-,-,2,-)
32-33. Florin Barabasu (Rumunia) 2 pkt. (-,-,2,-)
34-35. Christo Christow (Bułgaria) 1 pkt. (1,-,-,-)
34-35. Sorin Popa (Rumunia) 1 pkt. (-,-,1,-)
36. Adrian Dragu (Rumunia) - 0 pkt. (0,-,-,-)

Klasyfikacja drużynowa:
1. Ukraina 72 pkt. (Lewiszyn 42, Mostowik 30)
2-3. Słowacja 38 pkt. (Buri 28, Mihalik 10)
2-3. Bułgaria 38 pkt. (Manew 37, Christow 1)
4. Polska 37 pkt. (Liszka 22, Bober 15)
5. Czechy 35 pkt. (Mikel 20, Stichauer 15)
6. Rumunia 15 pkt. (Andrei Popa 8, Comanescu 7)

image 009

 źródło:informacja własna

Maciej Major

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 31.07/02.08
Leszno - Gorzów 55:35
Zielona Góra - Rybnik 57:33
Grudziądz - Częstochowa 45:45
Lublin - Wrocław 51:39

eWinner 1 Liga Żużlowa 1/3.08
Łódź - Ostrów Wlkp. 52:38
Bydgoszcz - Gdańsk 43:46
Gniezno - Tarnów 40:50
Daugavpils - Toruń 39:51

2 Liga Żużlowa 31.07/2.08
Rzeszów - Opole 59:31
Krosno - Rawicz 64:26
Poznań - Wittstock 40:0

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 7 15 +92
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 8 12 +39
 3. Motor Lublin 8 10 +36
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 5 10 +64
 5. Betard Sparta Wrocław 7 8 +28
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 8 5 -40
 7. PGG ROW Rybnik 7 2 -159
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 6 0 -60

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń 4 8 +78
 2. Unia Tarnów 4 6 +4
 3. Orzeł Łódź 4 4 +12
 4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 4 +9
 5. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 4 4 -8
 6. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 4 4 -10
 7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 -31
 8. Lokomotiv Daugavpils 4 0 -54

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań 1 2 +40
 2. Wilki Krosno 1 2 +38
 3. RTŻ Rzeszów 1 2 +28
 4. OK Bedmet Kolejarz Opole 1 0 -28
 5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 1 0 -38
 6. MSC Wittstock 1 0 -40

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patry Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020