logo SWCflaga polskaPolska drużyna obroniła tytuł mistrzowski i wielkim stylu na leszczyńskim torze zwyciężyła finał Drużynowego Pucharu Świata. Srebrne medale zdobyła Reprezentacja "Trzech Koron", a brązowe medale wywalczyli Rosjanie, którzy o trzy punkty wyprzedzili Brytyjczyków.

logo SWC

Reprezentacja Polski obroniła tytuł Mistrzów Świata na żużlu podczas sobotniego finału w Lesznie. Srebrny medal wywalczyła reprezentacja Szwecji, a brąz zdobyli Rosjanie. Bez medalu z Leszna wracają Brytyjczycy.

logo SWCDziś (8.07) stolicą speedway'a jest Leszno i stadion im. Alfreda Smoczyka. To właśnie na popularnym "Smoku" przekonamy się, który naród zasługuje na miano najlepszego. Faworyzowani Polacy, rewelacyjni Rosjanie, wicemistrzowie świata Anglicy oraz nieobliczalni Szwedzi. Która z drużyn wyjedzie z Leszna z Pucharem Ove Fundina ?

logo SWCflaga rosjaW piątek na torze w Lesznie, rozegrany został baraż Drużynowego Pucharu Świata. Reprezentanci Rosji, zwyciężyli, czym samym zapewnili sobie awans do finału. Komplet punktów zdobył Emil Sajfutdinow (15 pkt.). Pozostali zawodnicy zwycięskiej drużyny, utrzymali równie wysoki poziom zdobyczy punktowych. Najsłabszy wynik, bo tylko zaledwie 15 pkt. na swoim koncie zapisała reprezentacja USA.

logo SWCflaga szwecjaReprezentacja Szwecji zwyciężyła w 2. półfinale Drużynowego Pucharu Świata, który wtorkowego wieczoru (4.07) rozegrał się na torze w Vastervik. Na drugim miejscu uplasowali się Rosjanie. W piątkowym (7.07) barażu udział weźmie również reprezentacji Łotwy, która szansę na dalszą walkę o Drużynowy Puchar Świata wywalczyła w biegu dodatkowym pokonując Duńczyków.

logo SWCflaga anglia

W sobotę na torze w King's Lynn rozegrano pierwszy półfinał Drużynowego Pucharu Świata. Zwycięzcą została reprezentacja Wielkiej Brytanii, która dołączyła do grona finalistów. W turnieju barażowym wystartują przedstawiciele Australii oraz Stanów Zjednoczonych. Ekipa z Czech zajęła czwarte miejsce i w przyszłym roku będzie musiała startować w eliminacjach.

logo SWC

flaga lotwa

W niedzielę na torze w Rydze na Łotwie rozegrano rundę kwalifikacyjną Drużynowego Pucharu Świata. Zwycięzcami turnieju zostali Łotysze z dorobkiem 52 punktów, dzięki czemu wywalczyli przepustkę do walki w jednym z półfinałów DPŚ. Na drugim miejscu zmagania zakończyła reprezentacja Francji, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Niemiec.

logo SWCW dniach 7-8 lipca, na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, odbędą się baraż i finał 2017 Monster Energy FIM Speedway World Cup. Dnia dzisiejszego (8 maja) ruszyła otwarta sprzedaż biletów na te wydarzenia. Bilety można nabywać za pośrednictwem serwisu biletowego www.bilety.ksul.pl. Razem kibicujmy żużlowej reprezentacji Polski!