Kacper Woryna wygrał 1 rundę Nice Cup

2014 woryna k2logo niceKacper Woryna wygrał 1 rundę Nice Cup organizowaną 9 czerwca w Rybniku. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Kaczmarek ze Speedway Wandy Instal Kraków, a na trzeciej pozycji Oskar Polis, który jest wychowankiem Włókniarza Częstochowa.

 

W tym roku młodzież podzielona została na grupę południową oraz na północną. W każdej z tych grup zostaną rozegrane 4 turnieje, z których zostanie wyłonionych 7 najlepszych, którzy wezmą udział w eliminacjach we wrześniu. 2 zostanie wskazanych przez organizatora turnieju. Zwycięzca całego cyklu otrzyma stypendium ufundowane przez sponsora Nice PLŻ – firmę Nice. Kacper Woryna, wychowanek ŻKS ROW Rybnik, po rundzie zasadniczej zdobył 12 punktów, dzięki czemu dostał się do Wielkiego Finału. Daniel Kaczmarek, ktory wcześniej uzbierał 11 pkt. wygrał "Biegu ostatniej szansy", a Oskar Polis po 20 biegach w rundzie zasadniczej zdobył 13 pkt. W finale Kacper Woryna najlepiej wyszedł ze startu, co dało mu przewagę nad Kaczmarkiem, Polisem i Boberem.

 

 

Bieg po biegu:

1. Chmiel, Niedźwiedź, Burzyński, Kordas 

2. Bober, Wieczorek, Portas, Wawrzyniak – 67,88

3. Polis, Malczewski, Woźniak (w.), Woryna (w.) – 68,20

4. Potoniec, Kaczmarek, Schmidt – 68,54

5. Portas, Kordas, Schmidt, Woźniak (w) – 68,72

6. Woryna, Potoniec, Chmiel, Wawrzyniak – 67,87

7. Niedźwiedź, Malczewski, Wieczorek (u) – 69,22

8. Kaczmarek, Bober, Polis, Burzyński – 68,30

9.Kaczmarek, Malczewski, Wawrzyniak, Kordas – 68,40

10. Polis, Chmiel, Portas – 66,88

11. Niedźwiedź, Potoniec, Bober, Woźniak – 68,93

12. Woryna, Wieczorek, Burzyński, Schmidt – 67,73

13. Polis, Wieczorek, Potoniec, Kordas (u) – 67,45

14. Bober, Chmiel, Schmidt, Malczewski (u) – 67,09

15. Woryna, Kaczmarek, Portas, Niedźwiedź (t) – 66,92

16. Wawrzyniak, Burzyński, Woźniak – 70,46

17.Woryna, Bober – 67,88

18. Wieczorek, Chmiel, Kaczmarek, Woźniak – 68,70

19. Polis, Niedźwiedź, Wawrzyniak, Schmidt – 68,04

20. Potoniec, Burzyński, Portas, Malczewski – 69,04

Bieg ostatniej szansy:

21.Kaczmarek, Bober, Niedźwiedź, Potoniec – 69,33

Wielki finał:

22.Woryna, Kaczmarek, Polis, Bober – 67,92

 

Najlepszy czas dnia: 66,88 – 10 bieg, Oskar Polis.

Widzów ok. 150.

Sędzia: Jerzy Najwer

 

Klasyfikacja:

1. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) - (w,3,3,3,3,3) 15
2. Daniel Kaczmarek (Wanda Kraków) - (2,3,3,2,1,2) 14
3. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) - (3,1,3,3,3,1) 14
4. Oskar Bober (KMŻ Lublin) - (3,2,1,3,2) 13
5. Sebastian Niedźwiedź (Orzeł Łódź) - (2,3,3,t,2,1) 11
6. Arkadiusz Potoniec (Falubaz Zielona Góra) - (3,2,2,1,3,0) 11
7. Robert Chmiel (ŻKS ROW Rybnik) - (3,1,2,2,2) 10
8. Kamil Wieczorek (ŻKS ROW Rybnik) - (2,u,2,2,3) 9
9. Przemysław Portas (Włókniarz Częstochowa) - (1,3,1,1,1) 7
10. Rafał Malczewski (Włókniarz Częstochowa) - (2,2,2,0,0) 6
11. Mateusz Burzyński (Falubaz Zielona Góra) - (1,0,1,2,2) 6
12. Marcin Wawrzyniak (Wanda Kraków) - (0,0,1,3,1) 5
13. Michał Schmidt (ŻKS ROW Rybnik) - (1,1,0,1,0) 3
14. Michał Kordas (Hawi Racing Team Opole) - (0,2,0,w) 2
15. Adrian Woźniak (Włókniarz Częstochowa) - (w,w,0,1,0) 1

 

 

 

źródło: info.własne, sport.nowiny.pl, kacper.woryna.pl

Aleksandra Cimała

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 7/9.08
Rybnik - Grudziądz 39:51
Częstochowa - Zielona Góra 43:47
Wrocław - Leszno
Gorzów - Lublin

eWinner 1 Liga Żużlowa 8/9.08
Łódź - Gniezno
Toruń - Gdańsk 55:35
Ostrów - Tarnów
Daugavpils - Bydgoszcz

2 Liga Żużlowa 7/9.08
Wittstock - Rzeszów 46:44
Rawicz - Poznań 51:37
Opole - Krosno

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 7 15 +92
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 9 14 +43
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa 6 11 +60
 4. Motor Lublin 8 10 +36
 5. Betard Sparta Wrocław 7 8 +28
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 9 8 -28
 7. PGG ROW Rybnik 8 2 -171
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 6 0 -60

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń 6 12 +134
 2. Unia Tarnów 5 8 +12
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 5 6 +2
 4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 6 +1
 5. Orzeł Łódź 5 4 0
 6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 5 4 -44
 7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 2 -43
 8. Lokomotiv Daugavpils 5 0 -62

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Wilki Krosno 1 2 +38
 2. SpecHouse PSŻ Poznań 2 2 +26
 3. RTŻ Rzeszów 2 2 +26
 4. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 2 2 -24
 5. MSC Wittstock 2 2 -38
 6. OK Bedmet Kolejarz Opole 1 0 -28

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patry Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020