Licencja dla One Sport na SEC do 2030 roku

fim europePodczas Gali z okazji 10-lecia Speedway Euro Championship przedstawiciele firmy One Sport oraz FIM Europe ogłosili decyzję na temat przedłużenia umowy na organizację cyklu Speedway Euro Championship. Firma One Sport będzie organizatorem cyklu co najmniej do 2030 roku.

Obecna umowa, zawarta pomiędzy FIM Europe i firmą One Sport obowiązywała do 2025 roku, ale dziś wiemy już, że będziemy nadal promować najważniejsze indywidualne rozgrywki w Europie. Dzięki konsekwentnym działaniom całej ekipy One Sportu, cykl SEC udało się wznieść na znakomity poziom. Na liście startowej co roku znajdują się największe gwiazdy żużla, a rozgrywki zawitały m.in. do Polski, Chorwacji, Danii, Szwecji, Łotwy, Czech i Niemiec. Na różnorodnych torach ścigali się m.in. Tomasz Gollob, Nicki Pedersen, Martin Vaculik, Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Patryk Dudek czy Emil Sajfutdinow.

- Bardzo się cieszymy, że umowa została przedłużona na kolejne 5 lat. W głowach wciąż mamy mnóstwo pomysłów i wierzymy, że nasze doświadczenie i świeże spojrzenie na sport żużlowy przyniesie kibicom produkt na najwyższym poziomie. Kiedy ogłaszaliśmy chociażby powrót żużla na Stadion Śląski w Chorzowie, wielu powątpiewało w sukces tego projektu. Mamy nadzieję, że kolejne pomysły również uda się zrealizować i przypadną one do gustu kibicom - mówi prezes firmy One Sport, Karol Lejman.

- W imieniu FIM Europe, chcę wyrazić radość z powodu przedłużenia umowy z firmą One Sport do 2030 roku. Cykl Speedway Euro Championship staje się coraz bardziej atrakcyjny i pozytywnie wpływa na rozwój sportów motorowych. Chciałbym podziękować promotorowi i wyrazić przekonanie, że współpraca na najwyższym poziomie sprawi, że Mistrzostwa Europy będą jednymi z najlepszych rozgrywek na Starym Kontynencie. Wspólnie będziemy szukać pozytywnych rozwiązań i realizować pomysły, które przełożą się na cykl SEC, z którego wszyscy będziemy dumni - powiedział prezydent FIM Europe Michał Sikora.

Odnowienie umowy to jednocześnie powód do radości, ale również świadomość kolejnych wyzwań, które stoją przed organizatorami. Od początku roku trwają intensywne prace, które mają przynieść owoce w najbliższych miesiącach.

- Wszyscy obserwujemy rozwój sportu żużlowego i widzimy, w jaki sposób musimy ukierunkować nasze myślenie, dotyczące rozwoju cyklu SEC. Chcę zapewnić kibiców, że tryskamy energią i mamy głowy pełne pomysłów. Nie możemy się doczekać pierwszych zawodów w 2023 roku i mamy nadzieję, że spełnią one oczekiwania kibiców - powiedziała Karolina Jankowska, Członkini Zarządu firmy One Sport.

W 2023 roku cykl TAURON SEC zawita do Częstochowy, Guestrow, Bydgoszczy i Pardubic.

źródło: inf. prasowa

Sebastian Kołodziej's Avatar

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY.info autograf