Mateusz Cierniak obronił tytuł IMŚJ

sgp2Ostatnią rundę SGP2 rozegraną w duńskim Vojens wygrał Damian Ratajczak i dzięki temu zwycięstwu wywalczył srebrny medal w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Tytuł obronił Mateusz Cierniak a brązowy medal przypadł Bartłomiejowi Kowalskiemu.

Swoją szansę na złoty medal miał Bartłomiej Kowalski. Stało się to za sprawą Cierniaka, który w biegu półfinałowym dotknął taśmę startową i został wykluczony. W tej sytuacji gdyby Kowalski wygrał całe zawody to on stanąłby na najwyższym stopniu podium mistrzostw. Niestety Kowalskiemu nie udało się awansować do finału, bowiem w swoim półfinale zajął trzecią lokatę. Swoją szansę na medal wykorzystał z kolei Damian Ratajczak, który wygrywając zawody w Vojens zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów. Cale podium SGP2 dla Polaków!

 

Redakcja's Avatar

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupia pasjonatów sportu żużlowego i została założona dla kibiców a nie pieniędzy. Jeżeli bliska jest Ci taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY.info autograf