Norick Blödorn z dziką kartą na SEC w Güstrow

sec logoNorick Blödorn otrzymał „dziką kartę” na zawody w Güstrow. Młody zawodnik będzie drugim po Kaiu Huckenbecku Niemcem, który wystąpi przed własną publicznością podczas rundy TAURON Speedway Euro Championship.

20-latek jest wielką nadzieją niemieckiego żużla. Pomimo młodego wieku Bloedorn już teraz może się pochwalić sporymi osiągnięciami. W zeszłym roku sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza Niemiec i zrobił to jako najmłodszy w historii. Występ w Meklemburgii będzie dla Noricka pierwszym startem w cyklu mistrzostw Europy. Młody zawodnik jest tym faktem bardzo podekscytowany.

- Na pewno jest to bardzo ekscytujące, ponieważ po raz pierwszy biorę udział w tak dużym turnieju indywidualnym. Miałem już pewne doświadczenie w SoN w ostatnich dwóch latach, ale myślę, że będzie to zdecydowanie inne wyzwanie, gdy będziesz jechał wyłącznie dla siebie.

W tym sezonie Blödorn występuje w dwóch ligach. Pierwszą z nich jest brytyjska Premiership, gdzie drugi rok reprezentuje barwy Belle Vue Aces i wraz ze swoimi kolegami broni zdobyty w zeszłym sezonie tytuł mistrzowski. Występuje również w Landshut Devils na zapleczu polskiej Ekstraligi. Coraz większe nabyte doświadczenie z pewnością pozwoli Niemcowi zawalczyć na torze w Güstrow.

- Postaram się dać z siebie wszystko i wiem, że nie będzie łatwo, ale fajnie byłoby pokonać kilka wielkich nazwisk. Znam większość zawodników z rozgrywek ligowych w Polsce i Wielkiej Brytanii, więc wiem, że jestem w stanie z nimi zawalczyć. W żużlu wszystko może się teraz zdarzyć, więc zobaczymy. Naprawdę nie mogę się doczekać – powiedział Blödern.

Oprócz rozgrywek drużynowych, 20-latek jest stałym uczestnikiem cyklu SGP 2. Po dwóch rundach w klasyfikacji zajmuje on siódmą lokatę. Jego najlepszym występem w Indywidualnych Mistrzostwach Świata do lat 21 były zawody w Gorzowie Wielkopolskim. Na stadionie imienia Edwarda Jancarza Blödorn otarł się o awansu do finału, jednak ostatecznie zajął trzecie miejsce w półfinale. Niemiec był zawodnikiem rezerwowym podczas tegorocznej rundy FIM Speedway Grand Prix w Teterow, jednak ani razu nie wyjechał na tor.

Otrzymana przez urodzonego w 2003 roku zawodnika „dzika karta” będzie niepowtarzalną sytuacją do potwierdzenia wysokich umiejętności. Pomóc w tym mogą niemieccy kibice oraz tor, na którym Norick wiele razy miał okazję startować. Czy będzie on objawieniem zawodów? Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko! Na to liczy również Blödern.

- Mam nadzieję, że będzie to dla mnie wspaniałe doświadczenie i to jeszcze w takim wieku. Pewnego dnia chcę zostać pełnoetatowym zawodnikiem, więc dobrze jest dowiedzieć się, jak to jest rywalizować w takich zawodach – zakończył Niemiec.

Zawodnikami rezerwowymi będzie dwójka Niemców: Lukas Baumann i Ben Ernst. Dwa lata temu mieli już oni okazję do startu w rundzie SEC w Güstrow. Indywidyualny Mistrz Świata w mini-żużlu z 2018 w pięciu startach uzyskał trzy punkty. Baumann natomiast wywalczył jedno „oczko”.

Bilety na zawody drugiej rundy TAURON SEC 2023 są w sprzedaży na speedwayeuro.com. Pierwsz bieg zawodów planowany jest na godzinę 19:00.

źródło:Informacja prasowa

 

Redakcja's Avatar

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupia pasjonatów sportu żużlowego i została założona dla kibiców a nie pieniędzy. Jeżeli bliska jest Ci taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY.info autograf