Ruszają eliminacje do SEC 2019

IMG 079927 kwietnia oraz 1 maja rozegrane zostaną cztery turnieje eliminacyjne do SEC Challenge 2019. Właśnie poznaliśmy zawodników, którzy zmierzą się w tych zawodach.

 

 

secGorican, Poznań, Równe oraz Krsko będą arenami zmagań w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019. Z każdego z turniejów awansuje czterech zawodników, którzy następnie zmierzą się podczas SEC Challenge, które odbędzie się 25 maja w węgierskim Nagyhalasz.

Tak prezentują się listy startowe poszczególnych rund eliminacyjnych:

Gorican, 27.04.
1. Nick Skorja
2. Vaclav Milik
3. Artjoms Trofimovs
4. Denis Gizatulin
5. Viktor Kulakov
6. Dominik Kubera
7. Milan Manev
8. Jurica Pavlic
9. Mikkel Bech Jensen
10. Martin Smolinski
11. Gaetan Stella
12. Paco Castagna
13. Adrian Miedziński
14. Chris Harris
15. Jordan Dubernard
16. Jesse Mustonen
R1. Daniel Gappmaier
R2. Jan Mihalik

Poznań 27.04.
1. Kai Huckenbeck
2. Andrei Kudriashov
3. Hans Andersen
4. Timo Lahti
5. Bartosz Smektała
6. Lasse Madland Fredriksen
7. Vladimir Borodulin
8. Olegs Mihailovs
9. David Bellego
10. Nicolas Felipe Covatti
11. Anders Thomsen
12. Adam Ellis
13. Alexandr Loktaev
14. Tobiasz Musielak
15. Eduard Krcmar
16. Ilia Chalov
R1. Rafał Karczmarz
R2. Viktor Trofymov

Równe, 1.05.
1. Tero Aarnio
2. Dimitri Berge
3. Andrii Kobrin
4. Marko Levishyn
5. Andriy Karpov
6. Erik Riss
7. Janusz Kołodziej
8. Andzejs Lebedevs
9. Josef Franc
10. Michael Jepsen Jensen
11. David Pacalaj
12. Paweł Przedpełski
13. Facudo Leonel Albin Paredes
14. Ondrej Smetana
15. Tobias Busch
16. Peter Kildemand
R1. Stanislav Melnychuk
R2. Vitaliy Koval

Krsko, 1.05.
1. Glenn Moi
2. Kevin Wolbert
3. Steven Worrall
4. Frederik Jakobsen
5. Matic Ivacic
6. Kacper Woryna
7. Dennis Fazekas
8. Nicolas Vicentin
9. Zdenek Simota
10. Grigorii Laguta
11. Bjarne Pedersen
12. Kastas Puodzuks
13. Sergei Logachev
14. Andriy Rozaliuk
15. Denis Stojs
16. Zdenek Holub
R1. Jernej Hribersek
R2. Renato Vugrinec

Cykl Speedway Euro Championship 2019 rozpocznie się 13 lipca w niemieckim Güstrow. Następnie, zawodnicy zmierzą się w Toruniu (27 lipca) oraz w Vojens (10 sierpnia). Finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędzie się 28 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Pewnymi udział w cyklu SEC są Leon Madsen, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck.

źródło: speedwayeuro.com

Tomasz Chruśnik

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 31.07/02.08
Leszno - Gorzów 55:35
Zielona Góra - Rybnik 57:33
Grudziądz - Częstochowa 45:45
Lublin - Wrocław 51:39

eWinner 1 Liga Żużlowa 4/6.08
Gdańsk - Łódź 51:39
Bydgoszcz - Gniezno 39:51
Tarnów - Daugavpils 49:41
Toruń - Ostrów 63:27

2 Liga Żużlowa 31.07/2.08
Rzeszów - Opole 59:31
Krosno - Rawicz 64:26
Poznań - Wittstock 40:0

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 7 15 +92
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 8 12 +39
 3. Motor Lublin 8 10 +36
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 5 10 +64
 5. Betard Sparta Wrocław 7 8 +28
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 8 5 -40
 7. PGG ROW Rybnik 7 2 -159
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 6 0 -60

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń 5 10 +114
 2. Unia Tarnów 5 8 +12
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 5 6 +2
 4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 5 6 +21
 5. Orzeł Łódź 5 4 0
 6. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 5 4 -44
 7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 2 -43
 8. Lokomotiv Daugavpils 5 0 -62

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań 1 2 +40
 2. Wilki Krosno 1 2 +38
 3. RTŻ Rzeszów 1 2 +28
 4. OK Bedmet Kolejarz Opole 1 0 -28
 5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 1 0 -38
 6. MSC Wittstock 1 0 -40

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patry Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020