SPEEDWAY.info - sonda

Marek Cieślak nadal trenerem kadry. Czy to dobra decyzja?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

SPEEDWAY.informacje z Twittera

PolskiZuzel
PolskiZuzel WPADAJCIE NA STRONĘ, ŚWIEŻE INFO Z KLUBÓW. Co w klubach piszczy. Apator na lodzie, Ostrovia wylewa siódme poty, a Polonia informuje o ważnej decyzji Berge - shar.es...
godzina 17:51 / 29.01.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV "Lajki", obserwujący, wyświetlenia - kluby #PGEE w social mediach @GrzegorzRybak5 #AmbasadorPGEE @UniaLesznoKS , @WTSSparta , @CKM_Wlokniarz , @FalubazZG , @GKMGrudziadzSA , @speedcarmotor , @StalGorzow1947 , @KS_ROW_Rybnik #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 15:00 / 29.01.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Finaliści Nagród Biznesu Sportowego za 2019 rok znani. Gratulujemy wszystkim, którzy powalczą o statuetki #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 13:00 / 29.01.2020

Powiedzieli...

Okiem naczelnego

Polskie ligi żużlowe 2019

PGE Ekstraliga
Półfinały 1.09 - 8.09
  Ziel. Góra - Wrocław 48:42, 34:56
Częstochowa - Leszno 38:52, 38:52
o 3 miejsce 15.09 - 22.09
Częstochowa - Ziel. Góra 57:33, 44:45
Finały 13.09 - 22.09
Wrocław - Leszno 43:47, 31:59

NICE 1 Liga Żużlowa
Półfinały 17/18.08 - 25.08
Tarnów - Rybnik 40:50, 36:54
Gniezno - Ostrów W. 49:40, 40:50
Finały 8.09 - 15.09
Ostrów W. - Rybnik 46:44, 41:49

2 Liga Żużlowa
Półfinały 18.08 - 25.08
Krosno - Bydgoszcz 37:53, 35:55
Opole - Poznań 49:41, 39:51
Finały 8.09 - 15.09
Poznań - Bydgoszcz 59:31, 29:61

SPEEDWAY autograf

Runda pierwsza dla Pedersena!

sec2015 pedersen n1Emocjonujące zawody obejrzeli kibice, którzy oglądali pierwszą rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy w niemieckim Gustrow. Zwycięstwo odniósł Nicki Pedersen, który w biegu finałowym zostawił za swoimi plecami odpowiednio swojego rodaka Petera Kildemanda oraz Janusza Kołodzieja i Tomasza Golloba.

 

Pierwsza seria zawodów rozpoczęła się wyśmienicie dla reprezentantów Polski. W biegu pierwszym, po wygranym starcie pewne zwycięstwo odniósł Tomasz Gollob. Pechowo zawody rozpoczął Martin Vaculik. Indywidualny Mistrz Europy zajął trzecią pozycję. Bieg drugi to rewelacyjny start Polaków. Najlepszy ze startu Dudek założył trójkę przeciwników pierwszym łuku, jednak lepszy na trasie okazał się Janusz Kołodziej. Zawodnik tarnowskich „Jaskółek” wyszedł na pierwszą pozycję dzięki atakowi na prostej startowej drugiego okrążenia. W biegu trzecim kolejny wygrany start z czwartego pola, tym razem w wykonaniu Emila Sajfutdinova. Rosjanin jednak nie był na tyle szybki na trasie, co poskutkowało stratą pozycji. Zawodnika Unibaksu Toruń najpierw wyprzedził Jonas Davidsson, następnie Nicki Pedersen. Do ostatnich metrów trzeciego biegu trwała walka o jeden punkt pomiędzy Smolinskim i Sajfutdinovem, ostatecznie na kresce lepszy był Rosjanin. Ostatni bieg pierwszej serii rozpoczął się od taśmy Juricy Pavlica. Chorwata zastąpił rezerwowy Kai Huckenbeck, który wygrał start w powtórce wyścigu. Reprezentant Niemiec długo nie cieszył się z prowadzenia. Pierwszą pozycję odebrał mu Adrian Miedziński. Huckenbeck ostatecznie zakończył bieg na ostatnim miejscu ulegając także Lebiediewowi i Jonssonowi.

 

Seria druga rozpoczęła się od kolejnego dobrego startu zawodnika z pola czwartego. Martin Smolinski założył ze startu Adriana Miedzińskiego i bez problemów dojechał do mety przed „Miedziakiem”. Do końca wyścigu o trzecią pozycję walczyli Kenni Larsen i Martin Vaculik. Ostatecznie jeden punkt przypadł Słowakowi, który po dwóch startach uzbierał zaledwie dwa oczka. W biegu szóstym rewelacyjny start zanotował Maksim Bogdanov, który długo jednak nie mógł cieszyć się z prowadzenia. Bez problemu z zawodnikiem Lokomotivu Daugavpils poradził sobie Janusz Kołodziej, który ostatecznie wygrał z dużą przewagą nad Andrzejem Lebiediewem, który na trasie okazał się lepszy od swojego kolegi z reprezentacji Łotwy. Ostatni bieg drugiej serii zawodów to kiepski start polskiego duetu Gollob – Dudek. Ostatecznie Polacy tracąc sporo dystansu do zajmujących pierwsze dwie pozycje Sajfutdinova i Pavlicia stoczyli między sobą walkę o jeden punkt, z której zwycięsko wyszedł Gollob.

 

Wyścig dziewiąty rozpoczynający trzecią serię zawodów zaczął się pechowo dla Janusza Kołodzieja, który po starcie zajmował trzecią lokatę. Niepokonany dotąd Kołodziej dopiero na ostatnich metrach dziewiątego biegu uporał się z Martinem Vaculikiem, dla którego jeden punkt w tym biegu oznaczał pożegnanie się z marzeniami o zwycięstwie w Niemczech. Start jak i cały bieg wygrał Nicki Pedersen.
Dziesiąta gonitwa to fantastyczny start i walka przez całe okrążenie duetu Sajfutdinov – Bogdanov. Ostatecznie Sajfutdinow, który do końca musiał bronić pozycji przed atakami Andreasa Jonssona musiał uznać wyższość reprezentanta Łotwy. Pierwsza odsłona jedenastego biegu to upadek na pierwszym łuku Martina Smolinskiego. Sędzia Marek Wojaczek nie dopatrzył się jednak winy żadnego z zawodników i powtórzył wyścig w pełnym składzie. W powtórce najlepszy okazał się ulubieniec miejscowej publiczności Christian Hefenbrock. Do niebezpiecznej sytuacji doszło tuż przed metą wyścigu, kiedy to ratujący się przed upadkiem Patryk Dudek omal nie staranował jadącego na drugiej pozycji Andrzeja Lebiediewa. Koniec trzeciej serii zawodów to fantastyczna walka o prowadzenie pomiędzy Kildemandem a Miedzińskim. Ostatecznie Polak musiał uznać wyższość Duńczyka. Trzecią pozycję, po odpieraniu ataków Davidssona zajął Tomasz Gollob.

 

Fantastyczne otwarcie czwartej serii zawodów. Ze startu najlepiej wyszli Emil Sajfutdinov i Martin Valculik, którzy do drugiego łuku toczyli ze sobą pasjonującą walkę o zwycięstwo. W walczący duet wmieszał się jednak Peter Kildemand, który oddzielił Rosjanina od Słowaka, aby w końcu samemu spaść na czwartą pozycję, przegrywając jeden punkt dosłownie o włos z Andrzejem Lebiediewem. Bieg piętnasty dostarczył emocje dopiero na samym końcu. Zdający się być na pewnym prowadzeniu Jonas Davidsson popełnił błąd na drugim łuku ostatniego okrążenia, który szybko wykorzystał Kenni Larsen przywożąc tym samym trzy punkty. Gonitwa szesnasta kończąca czwartą serię zawodów dostarczyła emocji w szczególności polskim kibicom za sprawą walki Tomasza Golloba i Janusza Kołodzieja. Zawodnik Unii Tarnów wyprzedził wychowanka Polonii Bydgoszcz atakiem po zewnętrznej na wejściu w drugi łuk trzeciego okrążenia, zdobywając tym samym dwa punkty. Wygrał z dużą przewagą Andreas Jonsson.

 

Gonitwa osiemnasta to bardzo dobre wyjście spod taśmy Petera Kildemanda i Martina Smolinskiego, którzy do końca biegu walczyli o zwycięstwo. W pewnym momencie do walczącej dwójki zbliżył się Maksim Bogdanov, jednak jego atak na nic się zdał. Bieg zakończył się zwycięstwem Kildemanda przed Smolinskim, Bogdanovem i Pavliciem.


Bieg dziewiętnasty to fantastyczny start Emila Sajfutdinova. Rosjanin ponownie jednak po dobrym starcie stracił swoją pozycję, tym razem na rzecz Janusza Kołodzieja, który wyprzedził obcokrajowca Unibaksu na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia. Do Sajfutdinova praktycznie w tym samym momencie próbował dobrać się Adrian Miedziński, który jednak zbyt przeszarżował i deflektorem zahaczył o dmuchaną bandę co poskutkowało upadkiem reprezentanta toruńskich „Aniołów”. „Miedziak” został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie gonitwy dziewiętnastej najlepiej ze startu wyszedł Janusz Kołodziej, który nie dał szans Emilowi Sajfutdinowowi i Christianowi Hefenbrockowi. Ostatnia odsłona turnieju zasadniczego to zwycięstwo Tomasza Golloba, który po wygranym starcie do końca bronił się przed atakami Kenniego Larsena. Duńczyk z kolei do końca musiał uważać na ataki swojego rodaka Nickiego Pedersena. Starty po turnieju zasadniczym musieli zakończyć m.in. broniący tytułu Indywidualnego Mistrza Europy Martin Vaculik, który z siedmioma punktami zajął dziesiątą pozycję czy Adrian Miedziński, który awans do baraży zaprzepaścił wraz z upadkiem w gonitwie dziewiętnastej. „Miedziak” z dziewięcioma punktami na koncie zajął siódmą lokatę. Zawody nie poszły również Patrykowi Dudkowi. Wciąż aktualny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów zajął dopiero piętnastą pozycję zdobywając zaledwie cztery punkty. Oprócz wymienionej trójki swoje starty w tym turnieju zakończyli reprezentanci gospodarzy.

 

W biegu barażowym najlepiej ze startu wyszli Tomasz Gollob i Emil Sajfutdinov. Zajęci walką między sobą reprezentanci Unibaksu nie zwrócili uwagi na szalejącego Petera Kildemanda. Duńczyk atakiem na drugim łuku pierwszego okrążenia poradził sobie z Emilem Sajfutdinowem i to właśnie on wraz z Gollobem awansowali do finału zawodów w Gustrow.

 

Na starcie biegu finałowego stanęli Tomasz Gollob, Peter Kildemand, Nicki Pedersen i Janusz Kołodziej. Najlepszym startem popisał się Nicki Pedersen, który już po pierwszym łuku miał dużą przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Walkę o pozostałe miejsca na podium stoczyli Kildemand z Gollobem i Kołodziejem. „Koldi” początkowo spadł na ostatnią pozycję, jednak błąd Golloba sprawił, że trzecie miejsce na podium wywalczył aktualny Indywidualny Mistrz Polski. Zawody wygrał Nicki Pedersen, przed Peterem Kildemandem i Januszem Kołodziejem.

 

Pierwsza runda cyklu SEC dostarczyła kibicom wielu wrażeń. Każdy bieg przynosił mijanki na trasie oraz emocje do samego końca. To tylko potwierdza, że w tym roku zawody o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy dostarczą kibicom jak i zawodnikom wielu ciekawych i emocjonujących biegów. Na kolejną rundę nie przyjdzie nam długo czekać. Kolejne zawody odbędą się w rosyjskim Togliatti już 20. lipca.


Wyniki I rundy SEC:
1. Nicki Pedersen (Dania) (2,2,3,3,1,3) 14
2. Peter Kildemand (Dania) (0,3,3,0,3,2) 11 + 2
3. Janusz Kołodziej (Polska) (3,3,2,2,3,1) 14
4. Tomasz Gollob (Polska) (3,1,1,1,3,0) 9 + 3
5. Andreas Jonsson (Szwecja) (1,1,1,3,3) 9 +1
6. Emil Sajfutdinov (Rosja) (1,3,2,3,2) 11 + 0
7. Adrian Miedziński (Polska) (3,2,2,2,w) 9
8. Maksim Bogdanov (Łotwa) (2,1,3,1,1) 8
9. Andrzej Lebiediew (Łotwa) (2,2,2,1,0) 7
10. Martin Vaculik (Słowacja) (1,1,1,2,2) 7
11. Kenni Larsen (Dania) (1,0,0,3,2) 6
12. Martin Smolinski (Niemcy) (0,3,0,0,2) 5
13. Jonas Davidsson (Szwecja) (3,0,0,2,0) 5
14. Christian Hefenbrock (Niemcy) (0,0,3,d,1) 4
15. Patryk Dudek (Polska) (2,0,1,0,1) 4
16. Jurica Pavlic (Chorwacja) (t,2,0,1,0) 3
17. Kai Huckenbeck (Niemcy) (0) 0
18. Tobias Busch (Niemcy) nas

Bieg po biegu
1. Gollob, Bogdanov, Vaculik, Hefenbrock
2. Kołodziej, Dudek, Larsen, Kildemand
3. Davidsson, Pedersen, Sajfutdinov, Smolinski
4. Miedziński, Lebiediew, Jonsson, Huckenbeck, Pavlic(t)
5. Smolinski, Miedziński, Vaculik, Larsen
6. Kołodziej, Lebiediew, Bogdanov, Davidsson
7. Kildemand, Pedersen, Jonsson, Hefenbrock
8. Sajfutdinov, Pavlic, Gollob, Dudek
9. Pedersen, Kołodziej, Vaculik, Pavlic
10. Bogdanov, Sajfutdinov, Jonsson, Larsen
11. Hefenbrock, Lebiediew, Dudek, Smolinski
12. Kildemand, Miedziński, Gollob, Davidsson
13. Sajfutdinov, Vaculik, Lebiediew, Kildemand
14. Pedersen, Miedziński, Bogdanov, Dudek
15. Larsen, Bogdanov, Pavlic, Hefenbrock (d)
16. Jonsson, Kołodziej, Gollob, Smolinski
17. Jonsson, Vaculik, Dudek, Davidsson
18. Kildemand, Smolinski, Bogdanov, Pavlic
19. Kołodziej, Sajfutdinov, Hefenbrock, Miedziński (d)
20. Gollob, Larsen, Pedersen, Lebiediew

Baraż
21. Gollob, Kildemand, Sajfutdinov, Jonsson

Finał
22. Pedersen, Kildemand, Kołodziej, Gollob

sędzia: Marek Wojaczek (Polska)
widzów: ok 12 tyś.

źródło: informacja własna

Patryk Dąbrowski

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Greg Hancock   USA -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Speed Car Motor Lublin - - -
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. PGG ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019