Esbjerg z finałem SBPC

Drukuj
Speedway Best Pairs

speedway pairs logoPoznaliśmy trzeciego i jednocześnie ostatniego gospodarza przyszłorocznej edycji cyklu Speedway Best Pairs Cup. Organizatorzy cyklu, firma One Sport wraz z władzami miasta przekazali informację, że finałowa runda walki o tytuł najlepszej pary na świecie odbędzie się w duńskim Esbjerg.

Zawodnicy wystartują w Esbjerg 9 maja i będzie to ostatni akord tegorocznych zmagań w SBPC. W organizację rundy Speedway Best Pairs Cup mocno włączyło się miasto Esbjerg. Szczególnie ważną rolę w negocjacjach odegrał burmistrz Johnny Sotrup, który wspierał inicjatywę od samego początku. Do Danii żużlowcy przeniosą się po tym, jak poznamy wyniki zmagań w Toruniu (28 marca) i Gustrow (11 kwietnia).

Esbjerg to miasto i gmina w zachodniej Jutlandii (region Dania Południowa, d. okręg Ribe Amt). Tam również znajduje się największy duński port nad Morzem Północnym.Warto podkreślić, że z Esbjerg pochodzi kilku znanych żużlowców. Wiemy także, że w ekipie Danii wystartują: Nicki Pedersen, Niels Kristian Iversen oraz Peter Kildemand.

Więcej szczegółów na temat imprezy Speedway Best Pairs Cup już 12 grudnia na specjalnej konferencji prasowej w Toruniu. Wtedy również ruszy sprzedaż biletów na wszystkie trzy rundy cyklu.

źródło: speedwaypairs.com