Dzisiaj jest 21 wrzesień 2020 roku. Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Gwiazdy w Ostrowie Wielkopolskim

speedway pairs logoCzterech mistrzów świata, siedmiu Polaków i jeden puchar, o który powalczy siedem teamów już w najbliższą sobotę w Ostrowie Wielkopolskim Kto okaże się zwycięzcą Speedway Best Pairs?




Greg Hancock, Chris Holder oraz Tai Woffinden – takie zestawienie na Wielki Finał Speedway Best Pairs zaprezentował Joe Parsons, menadżer Monster Energy Team. Widać wyraźnie, że ekipa Monstera ma wielką chrapkę na triumf w nowej edycji SBP.

- Do Ostrowa jedziemy po zwycięstwo, dlatego do walki desygnujemy największe armaty - stąd nasza decyzja o powołaniu do zespołu Taia Woffindena. – mówił tuż po ogłoszeniu listy startowej Joe Parsons.

Po dwóch rundach, Monster Energy Team znajduje się ex-aequo na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu. 13 punktów w dwóch rundach to także dorobek Fogo Power, które zwyciężyło podczas drugiej rundy SBP w niemieckim Landshut, dzięki świetnej współpracy Bartosza Zmarzlika i Piotra Pawlickiego.

4 czerwca na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim kibice będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć najlepszych żużlowców na świecie. W decydującej rundzie Speedway Best Pairs na torze zobaczymy aż czterech mistrzów świata – obok wyżej wymienionej trójki, w teamie Trans MF Pro Race Team wystąpi Nicki Pedersen.

Warto podkreślić, że cały czas można kupować bilety za pośrednictwem serwisu internetowego ebilet.pl. Oprócz przedsprzedaży w Internecie, kibice mogą nabywać wejściówki podczas sprzedaży stacjonarnej.

30.05 – 04.06 – Stadion Miejski (godz. 10:00 – 17:00)
30.05 - 04.06 - Centrum Handlowe Ostrovia (Empik) (godz. 09:00 – 21:00)
Bilety dostępne są także we wszystkich salonach Empik w całej Polsce.

Z tej okazji organizatorzy zawodów przygotowali dla kibiców ceny wejściówek na następującym poziomie:
- bilet normalny – 39 zł
- bilet ulgowy – 29 zł (przysługuje dzieciom i młodzieży uczącej się do 25 roku życia, emerytom, rencistom)
- pakiet VIP Silver – 250 zł
- pakiet VIP Gold – 500 zł
- dzieci do 7 roku życia wchodzą na stadion za darmo


Oficjalna lista startowa:

City Team:
1. Kai Huckenbeck
2. Tobias Kroner
15. Tobias Busch

Fogo Power:
3. Bartosz Zmarzlik
4. Piotr Pawlicki
16. Tobiasz Musielak

Eport2000.pl Team:
5. Piotr Protasiewicz
6. Grzegorz Zengota
17. Janusz Kołodziej

BOLL Team:
7. Patryk Dudek
8. Niels Kristian Iversen
18. Martin Vaculik

Monster Energy Team:
9. Greg Hancock
10. Chris Holder
19. Tai Woffinden

Trans MF Pro Race Team:
11. Martin Smolinski
12. Nicki Pedersen
20. Renat Gafurow

Nice Racing:
13. Artem Laguta
14. Grigorij Laguta
21. Antonio Lindbaeck


źródło: inf.prasowa

Katarzyna Biskup

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga
półfinały 20/27.09
Zielona Góra - Leszno 44:46
Wrocław - Gorzów 46:44

eWinner 1 Liga Żużlowa 17/20.09
Gniezno - Gdańsk 57:33
Daugavpils - Ostrów 43:47
Łódź - Toruń 47:43
Bydgoszcz - Tarnów 49:41

2 Liga Żużlowa 18/20.09
Rzeszów - Krosno 27:63
Opole - Poznań 59:31
Wittstock - Rawicz 54:36

SPEEDWAY - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP 6/8

1. Bartosz Zmarzlik   Polska 99
2. Fredrik Lindgren   Szwecja 92
3. Tai Woffinden   W. Brytania 89
4. Maciej Janowski   Polska 71
5. Leon Madsen   Dania 70
6. Jason Doyle   Australia 69
7. Martin Vaculik   Słowacja
63
8. Emil Sajfutdinow   Rosja 60
9. Artiom Łaguta   Rosja 60
10. Max Fricke   Australia 40
11. Matej Zagar   Słowenia 37
12. Niels-Kristian Iversen   Dania 30
13. Patryk Dudek   Polska 29
14. Mikkel Michelsen   Dania 27
15. Gleb Chugunow   Polska 16
16. Antonio Lindback   Szwecja 12
17. Anders Thomsen   Dania 10

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Leszno Fogo Unia Leszno 14 28 +162
 2. Gorzow Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 14 21 +66
 3. Wroclaw Betard Sparta Wrocław 14 20 +46
 4. Zielona Gora RM Solar Falubaz Zielona Góra 14 20 +25
 5. Czestochowa Eltrox Włókniarz Częstochowa 14 19 +28
 6. Lublin Motor Lublin 14 19 +56
 7. Grudziadz MRGARDEN GKM Grudziądz 14 10 -102
 8. Rybnik PGG ROW Rybnik 14 2 -281

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jMaciej Janowski

 # drużyna m p +/-
 1. Torun eWinner Apator Toruń 12 25 +204
 2. Lodz Orzeł Łódź 12 20 +46
 3. Gniezno Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 12 20 +47
 4. Tarnow  Unia Tarnów 12 15 -22
 5. Ostrow Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 12 14 -30
 6. Gdansk Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 11 -58
 7. Bydgoszcz Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 6 -123
 8. Daugavpils  Lokomotiv Daugavpils 12 5 -64

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. Krosno Wilki Krosno 8 19 +211
 2. Opole OK Bedmet Kolejarz Opole 8 15 +89
 3. Poznan SpecHouse PSŻ Poznań 8 7 -31
 4. Rawicz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 8 7 -69
 5. Rzeszow RTŻ Rzeszów 8 5 -31
 6. Wittstock MSC Wittstock 8 4 -169

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patryk Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Robert Lambert

Klasyfikacja IMŚJ 2020

 1. Niklas Sayrio   Finlandia -
 2. Alexander Woentin   Szwecja -
 3. Dominik Kubera   Polska -
 4. Witaly Kotlyar   Rosja -
 5. Daniel Bewley   W. Brytania -
 6. Jan Kvech   Czechy -
 7. Jaimon Lidsey   Australia -
 8. Mads Hansen   Dania -
 9. Wiktor Lampart   Polska -
10. Oleg Mihaylovs   Łotwa -
11. Marko Levyshyn flaga australia  Ukraina -
12. Steven Goret   Francja -
13. Lucke Becker   USA -
14. Mattia Lenarduzzi   Włochy -
15. Lukas Fienhage   Niemcy -

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020