FOGO Power zwycięzcą SBP!

speedway pairs logoEkipa FOGO Power zwyciężyła w ostatniej rundzie Speedway Best Pairs w Ostrowie Wielkopolskim. W wielkim finale pewnie pokonali oni Eport2000.pl Team, dzięki czemu, nie tylko wygrali ostrowską rundę, ale także sięgnęli po złoty medal całych tegorocznych rozgrywek SBP. Trzecie miejsce w turnieju, po biegu dodatkowym, zajęła drużyna Nice Racing.



Ciekawa sytuacja miała miejsce po rundzie zasadniczej, kiedy to o tym, kto awansuje z trzeciego miejsca do baraży zadecydował rzut monetą. Szczęśliwcami okazały się ekipy Eport2000.pl Team oraz Nice Racing. W bezpośrednim pojedynku to ci pierwsi zwyciężyli, awansując do finału rozgrywek. W nim ulegli jednak ekipie FOGO Power 5:1. Warto nadmienić, iż w finale wystąpili sami Polacy. Eport2000.pl Team reprezentowali Grzegorz Zengota i Janusz Kołodziej, natomiast w barwach FOGO Power wystąpili Piotr Pawlicki oraz Bartosz Zmarzlik. 

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Nice Racing, która w biegu dodatkowym pokonała ekipę Monster Energy. Ci drudzy przed dzisiejszym pojedynkiem zajmowali pierwsze miejsce w rywalizacji SBP, jednak ostatecznie zakończyli rozgrywki bez medalu.

 

I. Fogo Power: 23
3. Bartosz Zmarzlik 9+4 (2*,1,1*,1*,1*,3)
4. Piotr Pawlicki 14+1 (3,3,2,2,2,2*)
16. Tobiasz Musielak NS

II. Eport2000.pl Team: 20
5. Piotr Protasiewicz 14 (3,2,3,3,-,3)
6. Grzegorz Zengota 4 (0,-,1,-,2,1)
17. Janusz Kołodziej 2+1 (0,1,1*)

III. Nice Racing: 19
13. Artiom Łaguta 5 (2,-,-,3,0,-)
14. Grigorij Łaguta 4+2 (1*,2*,0,-,1)
21. Antonio Lindbaeck 10+1 (3,2,2*,3,w)

IV. Boll Team: 19
7. Patryk Dudek 12+1 (1*,3,3,0,3,2)
8. Niels Kristian Iversen 0 (-,-,0,-,-,-)
18. Martin Vaculik 7+2 (2,1,1,2*,1*)

V. Monster Energy Team: 19
9. Greg Hancock 11 (2,d,1,3,3,2)
10. Chris Holder 8+2 (1*,2,3,0,2*,0)
19. Tai Woffinden NS

VI. Trans MF Pro Race Team: 17
11. Martin Smolinski 6+1 (3,1,2*,0,0,0)
12. Nicki Pedersen 11 (0,0,3,2,3,3)
20. Renat Gafurow NS

VII. City Team: 9
1. Kai Huckenbeck 3 (1,0,0,-,1,1)
2. Tobias Kroner 6 (0,3,2,1,0,-)
15. Tobias Busch 0 (0,0)

Bieg po biegu:
Bieg 1: Pawlicki, Zmarzlik, Huckenbeck, Kroner
Bieg 2: Protasiewicz, Vaculik, Dudek, Zengota
Bieg 3: Smolinski, Hancock, Holder, Pedersen
Bieg 4: Kroner, A.Laguta, G.Laguta, Huckenbeck
Bieg 5: Pawlicki, Protasiewicz, Zmarzlik, Kołodziej
Bieg 6: Dudek, Holder, Vaculik, Hancock (d)
Bieg 7: Lindbaeck, G.Laguta, Smolinski, Pedersen
Bieg 8: Protasiewicz, Kroner, Zengota, Huckenbeck
Bieg 9: Dudek, Pawlicki, Zmarzlik, Iversen
Bieg 10: Holder, Lindbaeck, Hancock, G.Laguta
Bieg 11: Pedersen, Smolinski, Kroner, Busch
Bieg 12: Hancock, Pawlicki, Zmarzlik, Holder
Bieg 13: Protasiewicz, Pedersen, Kołodziej, Smolinski
Bieg 14: A.Laguta, Lindbaeck, Vaculik, Dudek
Bieg 15: Hancock, Holder, Huckenbeck, Kroner
Bieg 16: Pedersen, Pawlicki, Zmarzlik, Smolinski
Bieg 17: Lindbaeck, Zengota, Kołodziej, A.Laguta
Bieg 18: Dudek, Vaculik, Busch, Kroner
Bieg 19: Zmarzlik, Pawlicki, G.Łaguta, Lindbaeck (w)
Bieg 20: Protasiewicz, Hancock, Zengota, Holder
Bieg 21: Pedersen, Dudek, Vaculik, Smolinski
Baraż: Kołodziej, A.Łaguta, Zengota, Lindbaeck
Finał: Pawlicki, Zmarzlik, Kołodziej, Zengota
Bieg dodatkowy o 3. miejsce w klasyfikacji końcowej: A.Łaguta, Hancock, Lindbaeck, Holder


Klasyfikacja końcowa:
1. FOGO Power
2. Eport200.pl Team
3. Nice Racing
4. Monster Energy Team
5. Boll Team
6. Trans MF Race Team
7. City Team


źródło: inf.własna

Klaudyna Skrzypczak

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 31.07/02.08
Leszno - Gorzów 55:35
Zielona Góra - Rybnik 57:33
Grudziądz - Częstochowa 45:45
Lublin - Wrocław 51:39

eWinner 1 Liga Żużlowa 1/3.08
Łódź - Ostrów Wlkp. 52:38
Bydgoszcz - Gdańsk 43:46
Gniezno - Tarnów 40:50
Daugavpils - Toruń 39:51

2 Liga Żużlowa 31.07/2.08
Rzeszów - Opole 59:31
Krosno - Rawicz 64:26
Poznań - Wittstock 40:0

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 7 15 +92
 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 8 12 +39
 3. Motor Lublin 8 10 +36
 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 5 10 +64
 5. Betard Sparta Wrocław 7 8 +28
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 8 5 -40
 7. PGG ROW Rybnik 7 2 -159
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 6 0 -60

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń 4 8 +78
 2. Unia Tarnów 4 6 +4
 3. Orzeł Łódź 4 4 +12
 4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 4 +9
 5. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 4 4 -8
 6. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 4 4 -10
 7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 -31
 8. Lokomotiv Daugavpils 4 0 -54

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań 1 2 +40
 2. Wilki Krosno 1 2 +38
 3. RTŻ Rzeszów 1 2 +28
 4. OK Bedmet Kolejarz Opole 1 0 -28
 5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 1 0 -38
 6. MSC Wittstock 1 0 -40

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla - - -
 2. Elit Vetlanda - - -
 3. Vastervik Speedway - - -
 4. Smederna Eskilstuna - - -
 5. Indianerna Kumla - - -
 6. Lejonen Gislaved - - -
 7. Piraterna Motala - - -
 8. Rospiggarna Hallstavik - - -
 9. Masarna Avesta - - -

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers - - -
 2. Slangerup Speedway - - -
 3. Esbjerg Vikings - - -
 4. Region Varde Elitesport - - -
 5. Team Fjelsted - - -
 6. GSK Liga - - -

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2020

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
67
 2. Leon Madsen   Dania 64
 3. Grigorij Łaguta
  Rosja
52
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 46
 5. Bartosz Smektała
  Polska
45
 6. Nicki Pedersen
  Dania 45
 7. Timo Lahti   Finlandia 43
8. Kacper Woryna
  Polska
33
9. David Bellego   Francja 31
10. Vaclav Milik
  Czechy
26
11. Bartosz Zmarzlik
  Polska
25
12. Krzysztof Kasprzak   Polska 25
13. Kai Huckenbeck
  Niemcy
25
14. Peter Ljung   Szwecja 23
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 22
16. Andriej Kudriaszow
  Rosja
21
17. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
18. Paweł Przedpełski   Polska 10
19. Patry Dudek   Polska 8

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020