SPEEDWAY.info - sonda

Marek Cieślak nadal trenerem kadry. Czy to dobra decyzja?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.04
Wrocław - Lublin
Częstochowa - Grudziądz
Gorzów - Leszno
Rybnik - Zielona Góra

NICE 1 Liga Żużlowa 4/5.04
Gniezno - Toruń
Gdańsk - Tarnów
Bydgoszcz - Ostrów
Łódź - Daugavpils

2 Liga Żużlowa 4/5.04
Wittstock - Poznań
Rzeszów - Opole
Rawicz - Krosno

Powiedzieli...

Okiem naczelnego

SPEEDWAY autograf

SPEEDWAY.informacje z Twittera

EkstraligaTV
EkstraligaTV Dzień dobry! Sobotę rozpoczynamy od podsumowania tygodnia w #FleszPGEE @martini2702 #AmbasadorPGEE #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 08:06 / 22.02.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Zakochani są wśród nas... youtu.b...
godzina 19:31 / 21.02.2020
EkstraligaTV
EkstraligaTV Na dzień dobry zdjęcia z pierwszej części zgrupowania @speedcarmotor i piękne krajobrazy włoskich gór #PGEE | #PGEEkstraliga speedwa...
godzina 08:00 / 21.02.2020

Rozpoczęto sprzedaż biletów na pierwszą rundę SBP

speedway pairs logoInauguracja sezonu żużlowego zbliża się wielkimi krokami. Najlepsze żużlowe teamy, a w ich składach najlepsi zawodnicy świata. To znak, że tradycyjnie, na toruńskiej Motoarenie, sezon żużlowy w Europie zainauguruje cykl Speedway Best Pairs.



Siedem teamów sponsorskich i największe gwiazdy żużla wraz z medalistami indywidualnych mistrzostw świata, m.in.  Bartoszem Zmarzlikiem zawitają już 25 marca na toruńską Motoarenę, aby zainaugurować cykl Speedway Best Pairs.
Dla wszystkich kibiców spragnionych żużla mamy dobrą wiadomość – bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży. Nabywać można je za pomocą portalu eventim.pl, ale również w sklepach Empik, Media Markt i Saturn, na terenie całego kraju.
Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla kibiców specjalną pakiet promocyjny "bilet + bilet", który obejmuje pierwszą rundę cyklu Speedway Best Pairs (25 marca) oraz Speedway Euro Championship (30 czerwca). Obie wspomniane imprezy odbędą się na toruńskiej Motoarenie.

 

Początek zawodów godzina 18:00.

 

Pakiet bilet + bilet obejmujący toruńską rundę SBP (25.03) oraz SEC (30.06):
Strefa niebieska:
Bilet normalny: 65 zł
Bilet ulgowy: 25 zł

 

Strefa zielona:
Bilet normalny: 45 zł
Bilet ulgowy: 15 zł

 

Ceny biletów na I rundę cyklu SBP (Motoarena, Toruń) przedstawiają się następująco:
Strefa niebieska:
Bilet normalny: 30 zł
Bilet ulgowy: 10 zł

 

Strefa zielona:
Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 10 zł

 

Trybuna główna: 100 zł
Bilet VIP: 650 zł
Pakiet Meet & Greet: 1200 zł
Pakiet Meet&Greet (z miejscem noclegowym): 1500 zł

 

Program: 10 zł

 

Dzieci do 12 roku życia (rocznik 2005 i młodsi): 1zł (bilet do kupienia w pakiecie z biletem normalnym)

Bilet ulgowy przysługuje kobietom, dzieciom (od 13 do 18 roku życia – 1999 rok i młodsi), studentom (do 26 roku życia- 1991 i młodsi), emerytom i rencistom.

źródło:speedway.torun.com.pl

Anna Trojanowska

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Greg Hancock   USA -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno - - -
 2. Betard Sparta Wrocław - - -
 3. Eltrox Włókniarz Częstochowa - - -
 4. Stelmet Falubaz Zielona Góra - - -
 5. MRGARDEN GKM Grudziądz - - -
 6. Speed Car Motor Lublin - - -
 7. truly.work Stal Gorzów Wlkp. - - -
 8. PGG ROW Rybnik - - -

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Poole Pirates 24 52 +60
 2. Swindon Robins 24 50 +153
 3. Wolverhampton Wolves 24 43 +45
 4. Ipswich Witches 24 42 -27
 5. Belle Vue Aces 24 41 +10
 6. King's Lynn Stars 24 31 -12
 7. Peterborough Panthers 24 20 -212

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 4/4

 1. Mikkel Michelsen
  Dania 45
 2. Grigorij Łaguta
  Rosja
45
 3. Leon Madsen   Dania 39
 4. Kacper Woryna
  Polska
39
 5. Bartosz Smektała
  Polska
36
 6. Michael Jepsen Jensen   Dania 35
 7. Nicki Pedersen
  Dania 33
 8. Paweł Przedpełski
  Polska
27
 9. Jarosław Hampel   Polska 25
10. Kai Huckenbeck
  Niemcy
24
11. Vaclav Milik
  Czechy
22
12. Antonio Lindbaeck   Szwecja 22
13. Robert Lambert
  W. Brytania
18
14. Anders Thomsen   Dania 14
15. David Bellego   Francja 14

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2019