Australia najlepsza w Manchesterze

logo SWCZwycięstwem drużyny Australii zakończył się piątkowy baraż o Drużynowy Puchar Świata rozgrywanych na torze w Manchesterze. Australijczycy z dorobkiem 44 punktów awansowali do sobotniego finału, w którym są już Wielka Brytania, jako gospodarz turnieju, Polacy oraz Szwedzi. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Danii. Trzecia zaś była Rosja. 

 

 

I. AUSTRALIA: 44

1.Sam Masters (3,3,2,1,3) 12

2.Max Fricke (2) 2

3.Jason Doyle (3,3,3,3,3) 15

4.Chris Holder (2,3,2,1,1) 9

5.Brady Kurtz (2,1,1,2) 6 

 

II. DANIA: 41

1.Niels Kristian Iversen (3,3,4!,2,3,1) 16

2.Leon Madsen (1,1,1,2,2) 7

3.Michael Jepsen Jensen (3,1,3,2,2) 11

4.Kenneth Bjerre (1,0,3,3) 7

5.Mikkel B. Andersen ns

 

III. ROSJA: 32

1.Grigorij Łaguta (w,2,3,D,2,0) 7

2.Emil Sajfutdinow (2,2,6!,1,3,2) 16

3.Andriej Kudriaszow (2,1,0,1) 4

4.Artiom Łaguta (1,0,1,3) 5

5.Wiktor Kułakow ns 

 

IV. USA: 9

1.Luke Becker (u,0,0,0,0) 0

2.Billy Janniro (0,1,1,0,1) 3

3.Broc Nicol (0,0,0,0,d) 0

4.Ryan Fisher (t,2,0,4!,0) 6

 

Bieg po biegu:

1.Iversen,Holder,Łaguta,Janniro

2.Doyle,Kudriaszow,Madsen, Becker (U)

3.Masters,Sajfutdinow,Bjerre,Nicol

4.Jensen,Fricke,Łaguta (w),Fisher (t)

5.Masters,Fisher,Madsen,Łaguta

6.Iversen,Kurtz,Kudriaszow,Nicol

7.Holder,Sajfutdinow,Jensen,Becker

8.Doyle,Łaguta,Janniro,Bjerre 

9.Sajfutdinow,Iversen,Kurtz,Becker

10.Jensen,Masters,Janniro,Kudriaszow

11.Doyle,Iversen,Sajfutdinow,Fisher

12.Łaguta,Holder,Madsen,Nicol

13.Bjerre,Fisher,Holder,Łaguta (d)

14.Doyle,Jensen,Łaguta,Nicol

15.Sajfutdinow,Madsen,Kurtz,Janniro

16.Iversen,Łaguta,Masters,Becker

17.Łaguta,Madsen,Holder,Fisher

18.Masters,Jensen,Janniro,Łaguta

19.Bjerre,Kurtz,Kudriaszow,Nicol (d)

20.Doyle,Sajfutdinow,Iversen,Becker

źródło: inf.własne 

Martyna Jaworska

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 10/12.07
Rybnik - Leszno 34:56
Wrocław - Grudziądz 53:37
Zielona Góra - Gorzów
Częstochowa - Lublin

eWinner 1 Liga Żużlowa 11/12.07
Łódź - Daugavpils
Toruń - Gniezno
Ostrów - Bydgoszcz
Gdańsk - Tarnów

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 5 10 +68
 2. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
 3. Betard Sparta Wrocław 5 5 +4
 4. RM Solar Falubaz Zielona Góra 4 5 -5
 5. Motor Lublin 4 4 +8
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 5 2 -18
 7. PGG ROW Rybnik 5 2 -91
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 0 -26

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 2/5

 1. Leon Madsen   Dania 26
 2. Nicki Pedersen
  Dania 24
 3. Robert Lambert
  W. Brytania
24
 4. Mikkel Michelsen
  Dania 23
 5. Grigorij Łaguta
  Rosja
20
 6. Bartosz Smektała
  Polska
18
 7. Timo Lahti   Finlandia 16
 8. Emil Sajfutdinow
  Rosja
14
 9. Andriej Kudriaszow
  Rosja
13
10. Kacper Woryna
  Polska
12
11. Vaclav Milik
  Czechy
12
12. David Bellego   Francja 12
13. Bartosz Zmarzlik
  Polska
10
14. Krzysztof Kasprzak   Polska 8
15. Michael Jepsen Jensen   Dania 7
16. Kai Huckenbeck
  Niemcy
6
17. Peter Ljung   Szwecja 6

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020