szwecja rospiggarnaszwecja masarnaPo bardzo zaciętym spotkaniu Rospiggarna Hallstavik zremisowała z Masarną Avesta 45-45. Najlepszym żużlowcem gospodarzy okazał się Jason Doyle, zdobywca 14 punktów. Wśród gości prym wiódł Tai Woffinden, autor 12 oczek z dwoma bonusami.

szwecja piraternaszwecja vetlandaDo bardzo emocjonującego spotkania doszło w dniu dzisiejszym w Motali, gdzie miejscowa Piraterna zremisowała z zespołem Elit Vetlandy. Wśród gospodarzy prym wiedli Emil Saifutdinow oraz Niels Kristian Iversen, którzy zdobyli po 10 oczek. Liderem drużyny przyjezdnej był Bartosz Zmarzlik, zdobywca 12 punktów.

szwecja dackarnaszwecja smadernaW ramach 11. kolejki szwedzkiej Elitserien, Dackarna Malilla zmierzyła się z zespołem Smederna Eskilstuna. Po bardzo zaciętym spotkaniu, przewagą sześciu punktów, zwyciężyli gospodarze. Płatny komplet punktów zdobył zawodnik gospodarzy - Maciej Janowski. W szeregach gości najlepiej spisywał się Grzegorz Walasek, który na swoim koncie zapisał 11 punktów.

szwecja lejonenszwecja indianiernaWtorkowego wieczoru (25.07) drużyna Lejonen Gislaved gościła na swoim obiekcie zespół Indianerna Kumla. Pojedynek był bardzo ciekawy i wyrównany. Dopiero ostatnia gonitwa spotkania zadecydowała o końcowym wyniku spotkania. Znakomita forma Piotra Pawlickiego (14 pkt.) w największym stopniu przyczyniła się do do tryumfu gospodarzy. W szeregach gości najlepiej zaprezentował się Piotr Protasiewicz, zdobywca 9. "oczek".

szwecja vargarnaszwecja vastervikW ramach ósmej kolejki szwedzkiej Allsvenskan, Vargarna Norrkoeping zmierzyła się na własnym torze z Vastervik Speedway. Gospodarze prowadzili w spotkaniu aż do 11. gonitwy. Jego losy odwróciły się w kolejnym biegu. Goście dzięki podwójnemu zwycięstwu wysunęli się na prowadzenie i nie oddali go już do końca zawodów. Czwartkowego wieczoru poza zasięgiem był Peter Ljung, który zainkasował płatny komplet punktów (16+2).

szwecja ornanraszwecja griparnaCzwartkowego wieczoru (20.07) Ornarna Mariestad gościła na swoim torze Griparna Nyköping. Gospodarze dość wysoko przegrali to spotkanie (38:52), a honoru zespołu najskuteczniej bronił Pontus Aspgren, zdobywca 11 pkt. i bonusa. Wśród gości trudno wyznaczyć lidera, ponieważ czterech zawodników uzyskało dwucyfrowe wyniki.

szwecja vastervikszwecja ornanraCzwartkowego wieczoru, w ramach zaległej 4. rudny szwedzkiej Allsvenskan, Vastervik Speedway zmierzyło się na własnym obiekcie z drużyną Ornarna Mariestad. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo pokonując gości 58:32. Liderem w zespole zwycięzców był Victor Palovaara (13+1 pkt.). W szeregach Ornarny najlepiej punktował Tomas H. Jonasson (10 pkt.).

szwecja rospiggarnaszwecja piraternaDrużynowy Mistrz Szwecji z Hallstavik zwyciężył w dzisiejszym meczu z Piraterną Motala 49-41. Miejscową drużynę do zwycięstw poprowadził niemal bezbłędny tego dnia Jason Doyle (14p.). Najlepszym żużlowcem wśród gości okazał się Emil Saifutdinow, który zdobył dla swojego zespołu 11 oczek z bonusem.

szwecja masarnaszwecja smadernaBardzo przekonywujące zwycięstwo odnieśli żużlowcy Masarny Avesta w spotkaniu ze Smederną Eskilstuna. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Antonio Lindbeack, autor 16 oczek dla Masarny. W zespole gości najlepiej spisał się Matej Zagar, który wywalczył tego wieczoru 12 punktów dla "Kowali".

szwecja indianiernaszwecja dackarnaIndianerna Kumla prowadziła już ośmioma punktami z Dackarną Malilą w dzisiejszym meczu szwedzkiej Elitserien, lecz wtedy wyższy bieg wrzucił Rune Holta. Norweg z polskim paszportem wywalczył dla swojego zespołu 17 oczek i poprowadził Dackarnę do zwycięstwa 44-46. Wśród gospodarzy prym wiódł Piotr Protasiewicz, zdobywca 14 punktów.