Wtorek w Szwecji. Za nami runda zasadnicza w Elitserien

IMG 9754

We wtorkowy wieczór odbyły się cztery ostatnie spotkania w rundzie zasadniczej szweckiej Elitserien. Dackarna Malila pokonała Smederne Eskilstuna 49:41 i zapewniła sobie pierwsze miejsce na koniec pierwszego etapu zmagań w kraju Trzech Koron. W drugim meczu Rospiggarna Hallstavik rozbiła Lejonen Gislaved 59:30. W Kumli Indianerna uległa 37:53 Vastervik Speedway, a w ostatnim meczu Masarna Avesta przegrała przed własną publicznością z Elit Vetlandą 43:47.

 

 

szwecja dackarnaDackarna - 49p
1. Greg Hancock - 8+1 (2,3,2,1*,0)
2. Pawel Przedpelski - 6+2 (1*,3,d,2*)
3. Oliver Berntzon - 9 (2,3,1,3,0)
4. Patryk Dudek - 7+1 (1*,0,d,3,3)
5. Maciej Janowski - 10+2 (1*,2,2*,2,3)
6. Hans Andersen - 6+1 (3,2,1*)
7. Joel Kling - 3+2 (0,2*,1*)

szwecja smadernaEskilstuna Smederna - 41p
1. Andzejs Lebedevs - 5+2 (3,1*,0,0,1*)
2. Mikkel Michelsen - 8 (0,2,3,1,2)
3. Michael Jepsen Jensen - 6+1 (3,2,0,0,1*)
4. Krzysztof Buczkowski - 2+1 (0,1,1*,-)
5. Niels Kristian Iversen - 14 (3,3,3,3,2)
6. Linus Eklöf - 2 (2,0,0)
7. Pontus Aspgren - 4+2 (1*,0,2*,1)

Bieg po biegu
1: Lebedevs, Hancock, Przedpelski, Michelsen
2: Andersen, Eklöf, Aspgren, Kling
3: Jepsen Jensen, Berntzon, Dudek, Buczkowski
4: Iversen, Andersen, Janowski, Aspgren
5: Przedpelski, Kling, Buczkowski, Eklöf
6: Berntzon, Michelsen, Lebedevs, Dudek
7: Hancock, Jepsen Jensen, Buczkowski, Przedpelski (d)
8: Iversen, Aspgren, Berntzon, Dudek (d)
9: Michelsen, Janowski, Andersen, Lebedevs
10: Iversen, Hancock, Kling, Eklöf
11: Dudek, Janowski, Michelsen, Jepsen Jensen
12: Berntzon, Przedpelski, Aspgren, Lebedevs
13: Iversen, Janowski, Hancock, Jepsen Jensen
14: Dudek, Michelsen, Jepsen Jensen, Hancock
15: Janowski, Iversen, Lebedevs, Berntzon


----------------------------------------------------


szwecja rospiggarnaRospiggarna - 59p
1. Jason Doyle - 8+3 (2*,u/w,1*,2*,3)
2. Max Fricke - 11 (3,3,w/2min,3,2)
3. Robert Lambert - 11+2 (3,3,2*,2*,1)
4. Jacob Thorssell - 8+1 (2*,1,3,2)
5. Andreas Jonsson - 11+2 (2,2*,1*,3,3)
6. Samuel Masters - 5 (2,u/w,3)
7. Tero Aarnio - 5+2 (1*,2*,2)

szwecja lejonenLejonen - 30p
1. Timo Lahti - 6 (1,1,2,0,1,1)
2. Rohan Tungate - 1 (0,t,1,0)
3. Piotr Pawlicki - z/z
4. Kacper Woryna - 3+1 (0,1,2*,-,0,0)
5. Maksym Drabik - 16 (3,3,1,3,3,1,2)
6. Kenny Wennerstam - 0 (0,0,0)
7. Mathias Thörnblom - 4 (3,1,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1: Fricke, Doyle, Lahti, Tungate
2: Thörnblom, Masters, Aarnio, Wennerstam
3: Lambert, Thorssell, Lahti, Woryna
4: Drabik, Jonsson, Thörnblom, Masters (u/w)
5: Fricke, Aarnio, Woryna, Wennerstam
6: Lambert, Lahti, Thorssell, Thörnblom, Tungate (t)
7: Drabik, Woryna, Doyle (u/w), Fricke (w/2min)
8: Thorssell, Lambert, Drabik, Thörnblom
9: Masters, Jonsson, Tungate, Lahti
10: Drabik, Aarnio, Doyle, Wennerstam
11: Drabik, Thorssell, Jonsson, Tungate
12: Fricke, Lambert, Lahti, Woryna
13: Jonsson, Doyle, Drabik, Thörnblom
14: Doyle, Fricke, Lahti, Thörnblom
15: Jonsson, Drabik, Lambert, Woryna


----------------------------------------------------


szwecja indianiernaKumla Indianerna - 37p
1. Tai Woffinden - 7 (0,2,3,2,0)
2. Vaclav Milik - 4+1 (1,2,1*,0)
3. Piotr Protasiewicz - 6+2 (1*,1,2*,1,1)
4. Kenneth Bjerre - 13 (2,3,3,2,3)
5. Anders Thomsen - 6+2 (2,2,1*,1*,0)
6. Christoffer Selvin - 1 (1,0,0)
7. Jonatan Grahn - 0 (0,0,0)

szwecja vastervikVästervik - 53p
1. Martin Vaculik - 11 (3,0,3,3,2)
2. Peter Kildemand - 6+2 (2*,2,1,0,1*)
3. Nicki Pedersen - 12 (3,3,3,3)
4. Bartosz Smektala - 8+1 (0,3,0,2*,3)
5. Peter Ljung - 8+1 (3,1,2,0,2*)
6. Anton Karlsson - 4+2 (2*,1,1*)
7. Mikkel Bech - 4 (3,1,0)

Bieg po biegu:
1: Vaculik, Kildemand, Milik, Woffinden
2: Bech, Karlsson, Selvin, Grahn
3: Pedersen, Bjerre, Protasiewicz, Smektala
4: Ljung, Thomsen, Bech, Selvin
5: Smektala, Milik, Karlsson, Grahn
6: Bjerre, Kildemand, Protasiewicz, Vaculik
7: Pedersen, Woffinden, Milik, Smektala
8: Bjerre, Protasiewicz, Ljung, Bech
9: Vaculik, Thomsen, Kildemand, Selvin
10: Woffinden, Ljung, Karlsson, Grahn
11: Pedersen, Bjerre, Thomsen, Kildemand
12: Vaculik, Smektala, Protasiewicz, Milik
13: Pedersen, Woffinden, Thomsen, Ljung
14: Smektala, Ljung, Protasiewicz, Woffinden
15: Bjerre, Vaculik, Kildemand, Thomsen


----------------------------------------------------


szwecja masarnaMasarna - 43p
1. Antonio Lindbäck - 17 (3,3,2,3,3,3)
2. Joel Andersson - 4+1 (2*,2,0,0)
3. Kim Nilsson - 11 (3,3,2,2,1)
4. Artur Czaja - 3+2 (1,0,1*,-,1*)
5. Linus Sundström - 7 (2,1,1,1,2)
6. Jesper Persson - 0 (0,0,0)
7. Emil Millberg - 1 (1,0,0)

szwecja vetlandaVetlanda Speedway - 47p
1. Artem Laguta - z/z
2. Szymon Wozniak - 6+2 (0,1*,2*,0,3,0)
3. Brady Kurtz - 6+1 (1,2,1*,2,0,0)
4. Tomas H Jonasson - 11 (0,3,2,3,1,2)
5. Bartosz Zmarzlik - 16 (3,2,3,3,2,3)
6. Ricky Kling - 5 (3,1,1)
7. Magnus Karlsson - 3+1 (2*,1,0)

Bieg po biegu:
1: Lindbäck, Andersson, Kurtz, Wozniak
2: Kling, Karlsson, Millberg, Persson
3: Nilsson, Kurtz, Czaja, H Jonasson
4: Zmarzlik, Sundström, Karlsson, Persson
5: H Jonasson, Andersson, Kling, Millberg
6: Nilsson, Zmarzlik, Wozniak, Czaja
7: Lindbäck, H Jonasson, Kurtz, Andersson
8: Zmarzlik, Nilsson, Czaja, Karlsson
9: H Jonasson, Wozniak, Sundström, Persson
10: Zmarzlik, Lindbäck, Kling, Millberg
11: Lindbäck, Kurtz, Sundström, Wozniak
12: Wozniak, Nilsson, H Jonasson, Andersson
13: Lindbäck, Zmarzlik, Sundström, Kurtz
14: Zmarzlik, Sundström, Czaja, Kurtz
15: Lindbäck, H Jonasson, Nilsson, Wozniak

----------------------------------------------------

 

Tabela po rundzie zasadniczej

Miejsce Drużyna Punkty
1 Dackarna 27
2 Rospiggarna 23
3 Eskilstuna Smederna 23
4 Vetlanda Speedway 23
5 Västervik 16
6 Kumla Indianerna 14
7 Lejonen 10
8 Masarna 3

 

Pary ćwierćfinałowe:

28.08.2018

Kumla Indianerna – Eskilstuna Smederna
Vetlanda – Västervik

04.09.2018 rewanże

Eskilstuna Smederna – Kumla Indianerna
Västervik – Vetlanda

 

 

źródło: se.aktuellspeedway.eu

Rafał Moltzan

Dziękujemy, że jesteście z nami

jubileusz

Polskie ligi żużlowe

PGE Ekstraliga 3/5.07
Gorzów - Częstochowa
Lublin - Rybnik 59:31
Wrocław - Zielona Góra 45:45
Grudziądz - Leszno 42:48

NICE 1 Liga Żużlowa

2 Liga Żużlowa 

SPEEDWAY.info - sonda

Który z Polaków zajmie najwyższą pozycję w GP 2020?
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
  • Głosów: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Powiedzieli...

SPEEDWAY autograf

Klasyfikacje / tabele

Klasyfikacja SGP

1. Bartosz Zmarzlik   Polska -
2. Leon Madsen   Dania -
3. Emil Sajfutdinow   Rosja -
4. Fredrik Lindgren   Szwecja -
5. Martin Vaculik   Słowacja
-
6. Maciej Janowski   Polska -
7. Jason Doyle   Australia -
8. Patryk Dudek   Polska -
9. Matej Zagar   Słowenia -
10. Niels-Kristian Iversen   Dania -
11. Max Fricke   Australia -
12. Martin Smolinski   Niemcy -
13. Artiom Łaguta   Rosja -
14. Tai Woffinden   W. Brytania -
15. Antonio Lindback   Szwecja -

Indywidualny Mistrz Świata

2017 woffindenBartosz Zmarzlik

 # drużyna m p +/-
 1. Fogo Unia Leszno 4 8 +46
 2. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
 3. RM Solar Falubaz Zielona Góra 4 5 -5
 4. Motor Lublin 4 4 +8
 5. Betard Sparta Wrocław 4 3 -12
 6. MRGARDEN GKM Grudziądz 4 2 -2
 7. PGG ROW Rybnik 4 2 -69
 8. Moje Bermudy Stal Gorzów Wlkp. 3 0 -26

 

Mistrzowie Polski

leszno logoFogo Unia Leszno

2018 kołodziej jJanusz Kołodziej

1liga

 # drużyna m p +/-
 1. eWinner Apator Toruń - - -
 2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. - - -
 3. Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - - -
 4. Unia Tarnów - - -
 5. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - - -
 6. Lokomotiv Daugavpils - - -
 7. Orzeł Łódź - - -
 8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz - - -

 

 Mistrz Nice 1 Ligi Żużlowej 2019

lublin 2017PGG ROW Rybnik

2liga

 # drużyna m p +/-
 1. SpecHouse PSŻ Poznań - - -
 2. OK Bedmet Kolejarz Opole - - -
 3. Wilki Krosno - - -
 4. Stainer Unia Kolejarz Rawicz - - -
 5. RTŻ Rzeszów - - -
 6. MSC Wittstock - - -

 

Mistrz 2 Ligi Żużlowej 2019

rzeszow logoZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Premiership

 # drużyna m p +/-
 1. Belle Vue Aces 0 0 0
 2. Ipswich Witches 0 0 0
 3. King's Lynn Stars 0 0 0
 4. Peterborough Panthers 0 0 0
 5. Sheffield 0 0 0
 6. Swindon Robins 0 0 0
 7. Wolverhampton Wolves 0 0 0

 

Mistrzowie Wielkiej Brytanii

anglia pool 2017 lambert r1

Swindon Robins

Charles Wright

Elitserien

 # drużyna m p +/-
 1. Dackarna Malilla 16 28 +83
 2. Elit Vetlanda 16 27 +108
 3. Vastervik Speedway 16 25 +55
 4. Smederna Eskilstuna 16 25 +40
 5. Indianerna Kumla 16 22 +3
 6. Lejonen Gislaved 16 21 +13
 7. Piraterna Motala 16 12 -66
 8. Rospiggarna Hallstavik 16 11 -78
 9. Masarna Avesta 16 9 -158

 

Mistrzowie Szwecji

szwecja smaderna 2016 lindgren f1

Smederna Eskilstuna

Jacob Thorssell

Metal Speedway League

 # drużyna m p +
 1. Holsted Tigers 10 23 +86
 2. Slangerup Speedway 10 16 +11
 3. Esbjerg Vikings 10 13 +12
 4. Region Varde Elitesport 10 11 +6
 5. Team Fjelsted 10 10 -26
 6. GSK Liga 10 2 -89

 

Mistrzowie Danii

Region Varde 2019 bjerre

Team Fjelsted

Kenneth Bjerre

Klasyfikacja SEC 1/5

 1. Robert Lambert
  W. Brytania
14
 2. Nicki Pedersen
  Dania 14
 3. Leon Madsen   Dania 12
 4. Bartosz Smektała
  Polska
11
 5. Bartosz Zmarzlik
  Polska
10
 6. Mikkel Michelsen
  Dania 10
 7. Timo Lahti   Finlandia 8
 8. Kacper Woryna
  Polska
8
 9. Grigorij Łaguta
  Rosja
7
10. Krzysztof Kasprzak   Polska 7
11. Vaclav Milik
  Czechy
6
12. David Bellego   Francja 6
13. Andriej Kudriaszow
  Rosja
5
14. Michael Jepsen Jensen   Dania 3
15. Kai Huckenbeck
  Niemcy
3
16. Peter Ljung   Szwecja 3

Mistrz SEC

2017 madsen l2Mikkel Michelsen

Klasyfikacja IMŚJ 3/3

 1. Maksym Drabik   Polska 49
 2. Bartosz Smektała   Polska 45
 3. Dominik Kubera   Polska 45
 4. Gleb Czugunow   Rosja 39
 5. Robert Lambert   W. Brytania 32
 6. Jan Kvech   Czechy 30
 7. Jaimon Lidsey   Australia 29
 8. Jonas Jeppesen   Dania 26
 9. Wiktor Lampart   Polska 24
10. Fredrik Jakobsen   Dania 20
11. Patrick Hansen flaga australia  Dania 15
12. Rafał Karczmarz   Polska 13
13. Tim Soerensen   Dania 12
14. Nick Skorja   Słowenia 11
15. Michael Haertel   Niemcy 8

Mistrzowie Świata Juniorów

flaga-polskaPolska

2017 smektała bMaksym Drabik

Okiem naczelnego

TOP 20 SPEEDWAY.info.pl

Ligowiec roku SPEEDWAY.info.pl

7 kolejki SPEEDWAY.info.pl

Niepokonani 2020