TAURON SEC: Stałe „dzikie karty” na sezon 2024

sec logoPoznaliśmy pięciu zawodników, którzy otrzymali stałe „dzikie karty” na starty w TAURON Speedway Euro Championship 2024.


Pierwszym z nich jest Timo Lahti. Fin ze szwedzkim paszportem otarł się o awans do cyklu głównego w SEC Challenge, jednak w wyścigu dodatkowym musiał uznać wyższość Jevgenijsa Kostigovsa. Warto wspomnieć, że w 2020 roku Lahti stawał na podium rund TAURON SEC rozegranych w Gnieźnie oraz Toruniu (finał).

Do stawki zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Europy powraca Anders Thomsen. Przez ostatnie trzy sezony Duńczyk był stałym uczestnikiem cyklu FIM Speedway Grand Prix, w którym w 2022 roku sięgnął po zwycięstwo podczas rundy w Gorzowie Wielkopolskim. Jak dotąd, w Speedway Euro Championship wystartował w siedmiu rundach, w których zdobył 34 punkty.

To będzie trzeci rok z rzędu w cyklu TAURON SEC dla Dimitriego Berge. Francuz to 10. zawodnik klasyfikacji generalnej zeszłorocznych zmagań. Tegoroczny sezon rozpoczął udanie, z miejsca stając się liderem drużyny z Krosna (Metalkas 2.Ekstraliga). Ambitny Francuz z pewnością zrobi wszystko, by włączyć się do walki o medale w TAURON SEC 2024.

Drugim z Duńczyków, który otrzymał stałą „dziką kartę” na nadchodzący cykl jest Rasmus Jensen. 31-letni zawodnik do rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Europy powraca po rocznej przerwie. W TAURON SEC 2022 zdobył 31 punktów, co przełożyło się na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatnią „dziką kartę” otrzymał Norick Blödorn. 20-latek to jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w niemieckim żużlu. Regularne starty w TAURON SEC będą dla niego ogromną szansą na dalszy rozwój oraz zyskanie cennego doświadczenia.

Zawodnikami rezerwowymi zostali: Jacob Thorssell, Bartłomiej Kowalski, Tom Brennan, Erik Riss oraz Marko Levishyn.

Pełna stawka TAURON SEC 2024 prezentuje się następująco:
Mikkel Michelsen (Denmark) #155
Leon Madsen (Denmark) #30
Janusz Kolodziej (Poland) #333
Patryk Dudek (Poland) #692
Andzejs Lebedevs (Latvia) #129
Maciej Janowski (Poland) #71
Piotr Pawlicki (Poland) #777
Vaclav Milik (Czech Republic) #225
Kacper Woryna (Poland) #223
Jevgenijs Kostigovs (Latvia) #113
Timo Lahti (Finland) #98
Anders Thomsen (Denmark) #105
Dimitri Berge (France) #96
Rasmus Jensen (Denmark) #67
Norick Blödorn (Germany) #37

Rezerwowi:
Jacob Thorssell (Sweden) #24
Bartłomiej Kowalski (Poland) #302
Tom Brennan (Great Britain) #27
Erik Riss (Germany) #47
Marko Levishyn (Ukraine) #778

 

Redakcja's Avatar

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupia pasjonatów sportu żużlowego i została założona dla kibiców a nie pieniędzy. Jeżeli bliska jest Ci taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY.info autograf