Swindon dostanie nowy stadion

73Zgodnie z komunikatem prasowym Robins, który opublikowano we wtorek rano, właściciel klubu Terry Russell został poinformowany przez właścicieli stadionu, Gaming International, że pozwolenie na budowę ma zostać wydane w najbliższym czasie, co umożliwi rozpoczęcie prac.

Aktualne budowle na prostej startowej i przeciwległej zostaną zburzone, tor zrekonstruowany, a park maszyn przeniesiony.

Oczekiwanie Swindon Robins na przenosiny trwa już od dłuższego czasu. Już w 2015 roku na Blunsdon rozegrano turniej pożegnalny starego stadionu.

Russell jest jednak pewny, że nowy stadion z 300-metrowym torem będzie gotowy na sezon 2019.

- Rozumiem wszystkich cyników, którzy nie uwierzą, dopóki nie zobaczą. Było już kilka falstartów. Tor pozostaje na swoim miejscu, możemy nad nim pracować w trakcie zimy i mieć nowy 300-metrowy owal na nowy sezon.

Budynki na prostej przeciwległej i startowej będą zburzone, a park maszyn będzie trzeba przenieć. Cokolwiek jednak się nie wydarzy, to wiemy że możemy działać i wprowadzić zmiany na torze gdy tylko zakończy się sezon.Mamy gotowe już wszystkie plany, więc oczywiście proste będą znacznie krótsze i mam nadzieję, że nowy kształt umożliwi nam uatrakcyjnienie zawodów.Tak jak każdy inny, spotkałem się z fałszymi sygnałami, ale mogę się opierać na tym co mi przekazano i wierzę, że naprawdę jest światełko na końcu tego tunelu - powiedział Russell.

źródło: speedwaygb.co

Tomasz Chruśnik

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!