Żużlowe ligi Szwecji i Danii w ELEVEN SPORTS

SzwecjaDaniaTelewizja ELEVEN SPORTS pozyskała wyłączne prawa do pokazywania w Polsce meczów lig żużlowych ze Szwecji i Danii w sezonach 2024 i 2025. W rozgrywkach BAUHAUS-Ligan i SpeedwayLigaen rywalizuje wiele gwiazd motorsportu, w tym ponad 30 Polaków. Najbliższą transmisję będzie można zobaczyć już dziś o godzinie 19:00 w Eleven Sports 3.

Szwedzkie rozgrywki BAUHAUS-Ligan zostaną zainaugurowane 7 maja, a spotkania będą odbywać się przeważnie we wtorki. ELEVEN SPORTS będzie transmitować po jednym meczu każdej z 14 kolejek rundy zasadniczej, która potrwa do połowy sierpnia, a następnie, do końcówki września, sześć konfrontacji fazy play-off. Duńska SpeedwayLigaen właśnie wystartowała, a ELEVEN SPORTS pokaże po jednym spotkaniu każdej kolejki rundy zasadniczej, która zakończy się 28 sierpnia. Na wrzesień zaplanowano relacje „na żywo” z dwóch wydarzeń fazy finałowej. Mecze będą rozgrywane najczęściej w środy.

BAUHAUS-Ligan utrzymuje status drugiej, po PGE Ekstralidze, najsilniejszej ligi żużlowej na świecie. Na jej torach występuje aż trzydziestu zawodników z polskimi licencjami, w tym Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Jarosław Hampel oraz bracia Piotr i Przemysław Pawliccy. Obok nich w zmaganiach biorą udział także inni znani polskim fanom zawodnicy, tacy jak Daniel Bewley, Max Fricke, Robert Lambert, Andrzej Lebiediew, Václav Milík czy Tai Woffinden. Tytułu mistrzowskiego broni Dackarna Målilla.

SpeedwayLigaen jest zaliczana do czołowych lig europejskich. W kadrach sześciu z siedmiu zespołów znajduje się w sumie dziewięciu polskich zawodników, w tym Patryk Dudek, Tobiasz Musielak, Bartosz Smektała i Kacper Woryna. Gwiazdami rozgrywek są także między innymi Jason Doyle, Leon Madsen, Mikkel Michelsen i Nicki Pedersen.

Dziś (24 kwietnia) o godz. 18:30 widzowie ELEVEN SPORTS będą mogli obejrzeć wyjazdową konfrontację broniących tytułu mistrzowskiego Esbjerg Vikings z Sønderjylland Elite Speedway. Barwy drugiego z tych klubów reprezentuje Marcin Nowak.

Najbliższe transmisje SpeedwayLigaen w ELEVEN SPORTS:

środa, 24 kwietnia, 19:00, Eleven Sports 3, Sønderjylland Elite Speedway – Esbjerg Vikings

komentarz: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki

środa, 1 maja, 18:30, GKS Liga – Sønderjylland Elite Speedway

Transmisje BAUHAUS-Ligan są planowane od 7 maja.

 źródło:informacja prasowa

 

Redakcja's Avatar

Redakcja

SPEEDWAY.info.pl istnieje na rynku internetowym od 2000 roku i jest pierwszym wortalem żużlowym w Polsce! Redakcja skupia pasjonatów sportu żużlowego i została założona dla kibiców a nie pieniędzy. Jeżeli bliska jest Ci taka idea zapraszamy do współtworzenia naszego wydawnictwa.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY.info autograf