Dwa rosyjskie talenty w Wilkach Krosno

wilki krosno kotlar sajdulin

Okienko transferowe w Polsce od kilku dniu jest już zamknięte, lecz nie przeszkadza to włodarzom Wilków Krosno na sukcesywne przedstawianie nowych zawodników. Witalij Kotlar i Jewgenij Sajdullin to dwa młode wilki, które podpisały długoterminowe kontrakty w Krośnie. W Rosji obaj uważani są jako zawodnicy z wielką przyszłością. Kotlar podpisał z Wilkami trzyletni, a Sajdulin dwuletni kontrakt. 
17-letni Kotlar mieszka w Ussuryjsku, oddalonym o 100 km na północ od Władywostoku i 60 km od granicy z Chinami. Reprezentuje barwy Wostoku, z którym w niesamowitych okolicznościach sięgnął po drużynowe mistrzostwo Rosji. W finałowym spotkaniu z Turbiną Bałakowo zwyciężył jadąc jako joker, czym odwrócił losy dwumeczu, zdobywając 13 punktów. – Do Krosna mam wprawdzie 10 tysięcy kilometrów, ale wierzę, że będę miał okazję poznać tor i kibiców nowego klubu – powiedział Witalij.

Sajdullin jest o rok starszy, bo 14 grudnia skończy 18 lat. Mieszka w Kamieńsku Uralskim i na Legionów ma bliżej, bo jedyne…3000 kilometrów. – Podpisałem kontrakt na dwa lata, bo jazda w Polsce to szansa na zrobienie dużego kroku w swoim sportowym rozwoju – podkreślił 18-letni żużlowiec. W sezonie Jewgienij jeździ w barwach Mega-Łady Togliatti, a zimą bierze udział rywalizacji lodowych gladiatorów. W finale mistrzostw Rosji juniorów w icespedwayu na torze w Wiatskich Polanach uplasował się na czwartej pozycji.

Aktualna kadra Wilków Krosno na sezon 2019:
- Lars Skupień (Polska)
- Edward Mazur (Polska)
- Patrick Hansen (Dania)
- David Pacalaj (Słowacja)
- Kenneth Hansen (Dania)
- Jonas Davidsson (Szwecja)
- Nick Skorja (Słowenia)
- Patryk Zieliński (Polska)
- Gino Manzares (USA)
- Andriej Karpow (Ukraina)
- Witalij Kotlar (Rosja)
- Jewgenij Sajdullin (Rosja)

Kontrakty warszawskie:
- Mariusz Fierlej (Polska)
- Marcin Rempała (Polska)
- Maciej Kuciapa (Polska)
- Paweł Hlib (Polska)

źródło: wilkikrosno.pl

Katarzyna Biskup