Kolejne cztery nowe twarze w Wilkach Krosno

IMG 3396

W niedzielny wieczór sternicy Wilków Krosno przedstawili nazwiska czterech nowych zawodników z któymi podpisali kontrakty. Pierwszym z nich jest Nicklas Porsing, który w minionym sezonie był kapitanem Stali Rzeszów. Dwuletni kontrakt parafował natomiast Australijczyk - Josh Pickering. Nowym Wilkiem został też 22-letni Glenn Moi – mistrz Norwegii w parach i dwukrotnie indywidualnie. Wilki Krosno podpisały również kontrakt z Lasse Bjerre. 
Nicklas Porsing dysponuje sporym sportowym potencjałem i w przyszłym roku stać go na to by poprawić swoją pozycję. Ma również pełne predyspozycje by zaliczać się do czołowych zawodników krośnieńskiej drużyny. – Wierzę, że nasz zespół stać na dobre rezultaty. Zrobimy wszystko by walczyć o jak najlepszy wynik i cieszę się, że mogę być członkiem tej ekipy. Przed nami bardzo ciekawy sezon – powiedział Nicklas Porsing po złożeniu podpisu pod kontraktem z Wilkami.

Nowymi postaciami w krośnieńskiej drużynie są również Josh Pickering i Glenn Moi. Ten pierwszy 30 listopada skończy 22 lata. Josh Pickering nie tylko na Antypodach uważany jest za zawodnika z dużą przyszłością. Z krośnieńskim klubem Australijczyk podpisał dwuletni kontrakt. Przed rokiem Pickering ścigał się w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Rybniku. Australijczycy uplasowali się tuż za Polską, a Josh zdobył sześć punktów. Niedawno, bo 16 września podczas Meczu Narodów w Łodzi Pickering wystartował w ekipie Kangurów obok Jasona Doyla, Rohana Tungate’a i Josha Grajczonka. Australijczycy wygrali w tych zawodach a Pickering wywalczył pięć punktów w czterech startach. – Cieszę się, że mam szansę na debiut w polskiej lidze. Ostatnie dwa sezony spędziłem na Wyspach w barwach Edinburgh Monarchs. Moim ulubionym żużlowcem jest Jason Doyle. Kiedyś podziwiałem Tomasza Golloba, więc tym bardziej fajnie, że będę mógł pokazać się polskim kibicom – powiedział młody Australijczyk. Josh mieszka w Newcastle nad Pacyfikiem w Nowej Południowej Walii, ponad 100 km od Sydney. W 2017 roku został czwartym zawodnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Australii, a w tegorocznym czempionacie seniorów zajął 6. miejsce, zdobywając w czterech seriach tyle samo punktów co Sam Masters.

Nowym Wilkiem został też 22-letni Glenn Moi – mistrz Norwegii w parach i dwukrotnie indywidualnie. Po tytuł parowy sięgnął będąc liderem ekipy Elgane MSK. – Jakiś czas temu miałem okazję ścigać się na torach w Rybniku i Rawiczu. Krosno to nowy klub, który fajnie się rozwija. Zrobię wszystko żeby dostać szansę startu w polskiej lidze i chcę zadowolić kibiców – stwierdził Glenn, który ma za sobą występy w lidze duńskiej w ekipach z Holstebro, Brovst i Glumso.

Wilki Krosno podpisały również kontrakt z Lasse Bjerre. Umowa została zawarta na prośbę duńskiego zawodnika, który w minionym sezonie wziął udział w trzech meczach pierwszoligowej wówczas Wandy Kraków.

Aktualna kadra Wilków Krosno na sezon 2019:
- Lars Skupień (Polska)
- Edward Mazur (Polska)
- Patrick Hansen (Dania)
- David Pacalaj (Słowacja)
- Kenneth Hansen (Dania)
- Jonas Davidsson (Szwecja)
- Nick Skorja (Słowenia)
- Patryk Zieliński (Polska)
- Gino Manzares (USA)
- Andriej Karpow (Ukraina)
- Witalij Kotlar (Rosja)
- Jewgenij Sajdullin (Rosja)
- Nicklas Porsing (Dania)
- Josh Pickering (Australia)
- Glenn Moi (Norwegia)
- Lasse Bjerre (Dania)

Kontrakty warszawskie:
- Mariusz Fierlej (Polska)
- Marcin Rempała (Polska)
- Maciej Kuciapa (Polska)
- Paweł Hlib (Polska)

źródło: wilkikrosno.pl

Katarzyna Biskup