Janusz Ślączka trenerem Wilków Krosno

wilki krosno janusz slaczka

W sobotni wieczór poznaliśmy nazwisko szkoleniowca Wilków Krosno. Nowy klub z Podkarpacia w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach 2.Ligi Żużlowej poprowadzi Janusz Ślączka. Ostatnie dwa sezony szkoleniowiec z Rzeszowa pracował w Orle Łódź, którego prowadził na zapleczu ekstraligi. 
- Startowałem kiedyś w Krośnie jako zawodnik. Funkcję trenera też już tu pełniłem, aczkolwiek bardzo krótko zastępując w 2006 roku Rafała Wilka. Teraz melduję się ponownie w tym mieście. Ciekawe wyzwanie przed nami. Tor dobrze znam z jazdy, ale jest inna nawierzchnia nad którą trzeba solidnie popracować, no i nowi ludzie, chcący budowy prężnego klubu. Kibice na pewno oczekują fajnego wyniku, więc będziemy chcieli zrobić trochę niespodzianek. Mamy szeroką kadrę, a w niej kilku naprawdę dobrych zawodników, którzy powinni dać nam wiele satysfakcji. Jesteśmy dobrej myśli i liczymy na pomoc kibiców, bo tych w Krośnie zawsze było sporo niezależnie od wyniku – powiedział Janusz Ślączka.

– Cieszymy się, że pozytywnie zakończyliśmy negocjacje z trenerem Ślączką. Będzie odpowiadał zarówno za pierwszy zespół i prowadzenie go w meczach ligowych jak i szkolenie adeptów. W styczniu i lutym planujemy zajęcia dla szkółki w zamkniętych obiektach, a od wiosny treningi na torze przy Legionów. Wierzymy, że nowy trener swoim bogatym doświadczeniem i cennymi wskazówkami doda skrzydeł naszym młodym i również tym dorosłym Wilkom z pierwszej drużyny. Postawiliśmy na postać sprawdzoną na wielu polach – powiedział prezes zarządu Robert Dobosz.

– Trenerska jakość Janusza Ślączki pozwala nam myśleć optymistycznie o pierwszym sezonie działalności naszego klubu. Liczymy, że nowy szkoleniowiec da nam wiele dobrego i pomoże w budowie profesjonalnego klubu, który sprawi wiele radości podkarpackim kibicom i naszym partnerom – dodał wiceprezes klubu Grzegorz Leśniak.

źródło: wilkikrosno.pl

Katarzyna Biskup