2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – Wilki Krosno (zapowiedź)

CzasomierzW meczu VI rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w poniedziałek 7 września Wilki Krosno.

 

PoznanKrosnoSpotkanie miało zostać rozegrane w minioną sobotę, ale ze względu na zagrożenie opadami atmosferycznymi zostało przełożone na poniedziałek. Jak się okazało w sobotę w Poznaniu opadów nie było i nie było też Marcusa Birkemose, który startował w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w duńskim Outrup. W poniedziałek Duńczyk ma już być parkingu na stadionie Olimpii, ale też ma być finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lesznie. Decyzja dotycząca przełożenia meczu na poniedziałek była zdumiewająca, ponieważ w ten sposób doszło do „nałożenia” się imprez, a finał IMP jest żużlowym świętem dla kibiców „czarnego sportu”. Na to wydarzenie wybiera się wielu sympatyków sportu żużlowego ze stolicy Wielkopolski. Takimi decyzjami działacze skutecznie zniechęcają miejscowych kibiców do przychodzenia na Golęcin. Informacja, że mecz jest transmitowany w telewizji nie jest żadnym argumentem, ponieważ pod koniec sezonu jest mnóstwo wolnych terminów.

Wracając do aspektu sportowego, gospodarze wystąpią w najsilniejszym zestawieniu ze wspomnianym wcześniej Birkomose oraz juniorem gorzowskiej Stali występującym w roli „gościa” Wiktorem Jasińskim. Tym razem miejsca w składzie zabrakło dla Larsa Skupienia, którego zastąpi inny wychowanek ROW-u Rybnik Robert Chmiel. 22-latek związany jest obecnie kontaktem ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, a drużynę z Golęcina reprezentuje w charakterze „gościa”.

Z kolei goście awizują w swoim zestawieniu doskonale znanych ze startów w Poznaniu Eduarda Krcmara i Damiana Dróżdża, którzy jeszcze w ubiegłym roku jeździli ze Skorpionem na plastronie.

Pierwszy mecz wygrali krośnianie 59:30 i tym razem również będą faworytami poniedziałkowego pojedynku. Inne rozstrzygnięcie niż pewne zwycięstwo gości będzie dużą niespodzianką.

 

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:

9. Marcus Birkemose

10. Filip Hjelmland

11. Robert Chmiel

12. Zbigniew Suchecki

13. Kevin Woelbert

14. Mateusz Panicz

15. Wiktor Jasiński

Wilki Krosno:

1. Marcin Jędrzejewski
2. Damian Dróżdż
3. Eduard Krcmar
4. Andrij Karpow
5. Wadim Tarasienko
6. Patryk Wojdyło

Początek meczu: poniedziałek, godz. 16.45 (transmisja TV Motowizja)

Sędzia: Remigiusz Substyk

Komisarz toru: Waldemar Cisoń

Przewodniczący Jury: Maciej Polny

 

 

źródło:informacja własna

Maciej Major