2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – RzTŻ Rzeszów (zapowiedź)

DSC05475

W meczu VII rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w niedzielę 13 września RzTŻ Rzeszów.

 

PoznanRzeszowW pierwszym spotkaniu rozegranym w Rzeszowie lepsi byli poznaniacy, którzy sensacyjnie i szczęśliwie wygrali 46:43. Gospodarze wystąpili wówczas bez swojego krajowego lidera Dawida Lamparta. Tym razem rzeszowianie zgłosili jednak starszego z braci Lampartów. Jedyną niewiadomą w składzie RzTŻ-u jest zawodnik, który wystąpi z numerem 3.

Z kolei gospodarze awizują podobne zestawienie jak do meczu Wilkami Krosno, który został rozegrany na Golęcinie w miniony poniedziałek i zakończył się porażką PSŻ-u 39:51. Trener gospodarzy Piotr Paluch dokonał jednej korekty w składzie. Za Roberta Chmiela pojedzie inny wychowanek ROW-u Rybnik Lars Skupień. Gospodarze na razie nie zgłosili drugiego juniora. Nie wiadomo, czy będzie nim młodzieżowiec Stali Gorzów Wiktor Jasiński występujący w drużynie z Poznania w charakterze „gościa”. Jasiński będzie drugim rezerwowym podczas piątkowych i sobotnich zawodów Grand Prix, które odbędą się na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta niedzielnego pojedynku, pomimo wcześniejszego zwycięstwa PSŻ-u w Rzeszowie. Z drugiej strony drużyna z Rzeszowa spisuje się w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej poniżej oczekiwań i nie wygrała na wyjeździ jeszcze żadnego meczu.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:

9. Marcus Birkemose

10. Filip Hjelmland

11. Lars Skupień

12. Zbigniew Suchecki

13. Kevin Woelbert

14. Mateusz Panicz

 

RzTŻ Rzeszów:

1. Dawid Lampart
2. Patrick Hansen
3.
4. Dawid Stachyra
5. Kenneth Hansen
6. Mateusz Majcher
7. Jakub Stojanowski

Początek meczu: niedziela, godz. 11.45 (transmisja TV Motowizja)

Sędzia: Artur Kuśmierz

Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski

 

 

źródło:informacja własna

Maciej Major