2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (zapowiedź)

DSC06960W meczu IX rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w piątek 2 października Metalikę Recycling Kolejarz Rawicz. Będą to ostatnie zawody żużlowe w bieżącym sezonie na poznańskim Golęcinie.

PoznanRawiczW pierwszym spotkaniu rozegranym w Rawiczu lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 51:37. Gospodarze w przypadku wysokiego zwycięstwa i wywalczenia punktu bonusowego mogą już w piątek zapewnić sobie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Obie drużyny wystąpią bez ekstraligowych wzmocnień. Zarówno Fogo Unia Leszno jak i Moje Bermudy Stal Gorzów awansowały do rundy play off PGE Ekstraligi i zawodnicy tych drużyn koncentrują się na walce o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. W rawickiej drużynie zabraknie zatem Bartosza Smektały, Jaimona Lidsey`a i Szymona Szlauderbacha, a w poznańskim teamie Wiktora Jasińskiego. Na Golęcin wraca za to doskonale znany poznańskim kibicom były zawodnik żółto-czarnych, a obecnie wypożyczony do Rawicza Marcel Kajzer.

Trener gospodarzy Piotr Paluch dokonał także jednej korekty w składzie. Za Filipa Hjelmlanda pojedzie Matias Nielsen. W zestawieniu gospodarzy pozostaje także jedna niewiadoma, a mianowicie kto wystartuje z numerem 12.? Musi to być Polak, w związku z tym będzie to ktoś z trójki: Zbigniew Suchecki, Robert Chmiel lub Bartosz Szymura.

Zdecydowanym faworytem piątkowego spotkania są gospodarze i każde inne rozstrzygnięcie niż pewne zwycięstwo PSŻ-u będzie dużą niespodzianką.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:

9. Marcus Birkemose

10. Matias Nielsen

11. Lars Skupień

12.

13. Kevin Woelbert

14. Mateusz Panicz

15. Jakub Poczta

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz:

1. Keynan Rew
2. Anders Rowe
3. Marcel Kajzer
4. Max Dilger
5. Damian Baliński
6. Krzysztof Sadurski
7. Kacper Pludra

Początek meczu: piątek, godz. 16.00 (transmisja TV Motowizja)

Sędzia: Remigiusz Substyk

Komisarz toru: Waldemar Cisoń

Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski

 

 

źródło:informacja własna

Maciej Major