Niepewność

IMG 0017

Nowy sezon żużlowy coraz bliżej. Terminarze rozpisane, karnety w sprzedaży, przygotowania zawodników w pełni. Działacze deklarują, że rywalizacja rozpocznie się zgodnie z planem.

naczelnyTo, że można odjechać sezon z pandemią na karku przekonaliśmy się w ubiegłym roku. W Polsce udało się to zrobić choć mecze rozgrywano bez udziału publiczności lub ze sporymi ograniczeniami na trybunach. O ile zatem zbliżające się wielkimi krokami rozpoczęcie rywalizacji w tym roku nie budzi mojej obawy to już obecność kibiców na stadionach stoi pod sporym znakiem zapytania.

W innych dyscyplinach sportowych rozgrywki ligowe toczą się przy pustych trybunach. Smutny widok. Obecne obostrzenia nie napawają optymizmem a ze świata dochodzą do nas niepokojące informacje o ich coraz większym zaostrzaniu. Czy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy może to się zmienić? Odporność populacyjna, która wg wirusologów mogłaby powstać po akcji szczepień nie zostanie osiągnięta w tym czasie a to ona wg nich mogłaby znieść restrykcje. A zatem znowu szykuje nam się sezon przed TV. Przynajmniej jego początek.

Bądźmy jednak dobrej myśli. W znacznie trudniejszej sytuacji znalazła się, bowiem kolebka światowego żużla. Na Wyspach ubiegłoroczny sezon ligowy został stracony a zbliżający się wcale nie jest oczywisty. Ba, wygląda na to, że kryzys w jakim od wielu lat jest brytyjski speedway przy okazji pandemii gwałtownie się pogłębił. Miejmy tylko nadzieję, że speedway w UK przetrwa i nie zostanie wymazany ze sportowej mapy przez wyścigi… psów.

 

 

Tadeusz Malinowski

Mam zaszczyt kierować najstarszym w polskim Internecie wydawnictwem o żużlu. Zapraszam do naszej redakcji kibiców i pasjonatów żużla.