Motor Lublin - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

DSC 0041W Lublinie zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Motor Lublin chcąc wejść do play-off musi dorzucić w tabeli cenne punkty, a Falubaz potrzebuje zwycięstwa, żeby uciekać z dołu tabeli.

ekstraliga PGEMecz ten będzie starciem drużyn, które walczą w tym roku o zupełnie inne cele. Motor cały czas liczy się w rywalizacji o udział w fazie play-off, natomiast Falubaz jest zmuszony walczyć o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Zespół gospodarzy zajmuje po 10. kolejce 4. miejsce w tabeli, mając w dorobku 14 punktów. Taką samą zdobyczą legitymują się jeszcze dwa inne zespoły – Fogo Unia Leszno i Eltrox Włókniarz Częstochowa – zatem w tym rejonie tabeli jest niezwykle ciasno i każdy punkt jest na wagę przyszłego złota.

Falubaz do tej pory uzbierał 6 "oczek" i aktualnie znajduje się tuż nad strefą spadkową. Zielonogórzanie mają niewielką przewagę nad torunianami i grudziądzanami i wciąż nie mogą być pewni swojego utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwszy mecz w Zielonej Górze zakończył się nieznacznym zwycięstwem Motoru 46:44. "Myszy" czeka ciężka przeprawa z "Koziołkami", ale nie raz w tym sezonie żużlowcy sprawiali niespodzianki więc wszystko się może zdarzyć.

Awizowane składy:

Zielona Gora
 
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:1. Max Fricke
2. Piotr Protasiewicz
3. Mateusz Tonder
4. Matej Zagar
5. Patryk Dudek
6. Fabian Ragus
7. Nile Tufft
8.
Lublin
 
Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Krzysztof Buczkowski
11. Jarosław Hampel
12. Mark Karion
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak
16.
 
Początek spotkania: piątek, 02.07.2021 - godzina 18
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
 
źródło: inf. własna

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu