PGE Ekstraliga i U24 Ekstraliga 2022 - składy drużyn

pgeekstraligaPrezentujemy składy wszystkich drużyn PGE Ekstraligi oraz U24 Ekstraligi w jakich przystąpią do rywalizacji w sezonie 2022.

 

 

Wroclaw
Betard Sparta Wrocław

Trener: Dariusz Śledź i Greg Hancock 

Seniorzy:
Maciej Janowski
Artiom Łaguta
Tai Woffinden

U24:
Daniel Bewley
Gleb Czugunow
Francis Gusts
Przemysław Liszka

Juniorzy:
Bartosz Curzytek
Michał Curzytek
Bartłomiej Kowalski
Mateusz Panicz
Dawid Rybak
Jakub Wiatrowski

Lublin
Motor Lublin

Trener: Maciej Kuciapa

Seniorzy:
Jarosław Hampel
Grigorij Łaguta
Mikkel Michelsen

U24:
Maksym Drabik
Marius Hillebrand
Mark Karion
Dominik Kubera
Mateusz Tudzież
Jakub Valković

Juniorzy:
Mateusz Cierniak
Wiktor Firmuga
Wiktor Lampart
Jan Młynarski *
Jan Rachubik
Jakub Szpytma
Maksymilian Śledź
Mikołaj Świętochowski

* będzie uprawniony do startów w lidze od 6 sierpnia

Gorzow
Moje Bermudy Stal Gorzów

Trener: Stanisław Chomski

Seniorzy:
Anders Thomsen
Szymon Woźniak
Martin Vaculik
Bartosz Zmarzlik

U24:
Marcus Birkemose
Patrick Hansen
Wiktor Jasiński
Daniel Klima
Kamil Nowacki
Mathias Pollestad
Anders Rowe
Timi Salonen

Juniorzy:
Mateusz Bartkowiak
Oskar Hurysz
Oskar Paluch *
Kamil Pytlewski
Oliwier Ralcewicz
Alan Szczotka

* będzie uprawniony do startów w lidze od 6 czerwca

Leszno
Fogo Unia Leszno

Trener: Piotr Baron

Seniorzy:
David Bellego
Jason Doyle
Janusz Kołodziej
Piotr Pawlicki

U24:
Jesper Knudsen
Jonas Knudsen
Jaimon Lidsey
James Pearson
Keynan Rew

Juniorzy:
Maksym Borowiak
Olivier Buszkiewicz
Hubert Jabłoński
Antoni Mencel
Tobiasz Musielak *
Kacper Pludra
Damian Ratajczak
Hubert Ścibak
Kacper Teska **

* będzie uprawniony do startów w lidze od 16 kwietnia
** będzie uprawniony do startów w lidze od 1 sierpnia

Czestochowa
Eltrox Włókniarz Częstochowa

Trener: Lech Kędziora

Seniorzy:
Rune Holta
Fredrik Lindgren
Leon Madsen
Kacper Woryna

U24:
Jonas Jeppesen
Andriej Rozaliuk
Bartosz Smektała

Juniorzy:
Patryk Kowalik
Kamil Król
Kajetan Kupiec
Jakub Martyniak
Jakub Miśkowiak
Mateusz Świdnicki

Torun
Apator Toruń

Trener: Tomasz Bajerski

Seniorzy:
Patryk Dudek
Jack Holder
Paweł Przedpełski
Emil Sajfutdinow

U24:
Petr Chlupac
Zach Cook
Robert Lambert
Bastian Pedersen
Jewgienij Sajdullin

Juniorzy:
Mateusz Affelt **
Kacper Czajkowski
Pascal Krajewski *
Krzysztof Lewandowski
Kacper Makowski
Justin Stolp
Denis Zieliński
Karol Żupiński

* będzie uprawniony do startów w lidze od 3 czerwca
** będzie uprawniony do startów w lidze od 13 czerwca

Grudziadz
ZOOleszcz GKM Grudziądz

Trener: Janusz Ślączka

Seniorzy:
Krzysztof Kasprzak
Przemysław Pawlicki
Nicki Pedersen
Wadim Tarasienko

U24:
Nicklas Aagaard
Emil Breum
Jason Edwards
Frederik Jakobsen
Norbert Krakowiak
Rasmus Pedersen
Chris Waenerstroem

Juniorzy:
Kacper Łobodziński
Seweryn Orgacki
Wiktor Rafalski
Kacper Warduliński
Miłosz Wysocki

Ostrow
Arged Malesa Ostrów

Trener: Mariusz Staszewski

Seniorzy:
Oliver Berntzon
Chris Holder
Tomasz Gapiński
Nicolai Klindt
Grzegorz Walasek

U24:
Mateusz Błażykowski
Filip Hjelmland
Matias Nielsen
Tim Soerensen

Juniorzy:
Kacper Grzelak
Jakub Krawczyk
Jakub Poczta
Sebastian Szostak

Kask

 

Sebastian Kołodziej

Sport żużlowy jest moją pasją od najmłodszych lat. Marzenie o jeździe na żużlu musiałem odłożyć na bok realizując się po drugiej stronie tego sportu