2LŻ: SpecHouse PSŻ Poznań – Texom Stal Rzeszów (zapowiedź)

PoznanRzeszówW meczu XII rundy 2. Ligi Żużlowej SpecHouse PSŻ Poznań podejmować będzie w niedzielę 3 lipca Texom Stal Rzeszów.

Przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek gospodarze byli zaliczani do grona faworytów 2. Ligi Żużlowej. Co prawda, pierwsze wyjazdowe spotkanie poznaniacy sensacyjnie przegrali w Tarnowie 44:46, ale potem nastąpiła seria czterech zwycięstw z rzędu, która nieco uspokoiła sytuację. Nadszedł jednak czerwiec, który okazał się fatalny dla żółto-czarnych. „Skorpiony” przegrały trzy spotkania z rzędu i w tej chwili walczą już tylko o zajęcie trzeciej lokaty na zakończenie rundy zasadniczej.

W pierwszym pojedynku tych drużyn w Rzeszowie lepsi okazali się goście ze stolicy Wielkopolski, którzy wygrali 48:42. W awizowanym składzie drużyny „Żurawi” jest jedno nieobsadzone miejsce, które prawdopodobnie zajmie Hubert Łęgowik. Ponadto w zestawieniu przyjezdnych widnieją nazwiska dwóch zawodników, do niedawna występujących ze „Skorpionem” na plastronie: Eduarda Krcmara i Kevina Woelberta, a na pozycji juniora zgłoszony został Timi Salonen. Fin niedawno został wypożyczony ze Stali Gorzów.

Z kolei trener gospodarzy Tomasz Bajerski zmienił ustawienie par. W pierwszym duecie pojadą Kevin Fajfer i Rune Holta, a w drugim Kacper Gomólski i Aleksandr Łoktajew, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Ukrainiec został zgłoszony w miejsce Roberta Chmiela. Miejsca przeznaczone dla juniorów zajmą Francis Gusts i Oliwier Buszkiewicz.

Zawodnicy PSŻ-u z pewnością będą chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością za serię niepowodzeń i każdy inny rezultat niż pewne zwycięstwo gospodarzy byłby ogromną niespodzianką.

Awizowane składy:

SpecHouse PSŻ Poznań:
9. Kevin Fajfer
10. Rune Holta
11. Kacper Gomólski
12. Aleksandr Łoktajew
13. Jonas Seifert-Salk
14. Francis Gusts
15. Olivier Buszkiewicz

Texom Stal Rzeszów:
1. Paweł Miesiąc
2.
3. Eduard Krcmar
4. Dawid Lampart
5. Kevin Woelbert
6. Timi Salonen
7. Mateusz Majcher 

Początek meczu: niedziela, godz. 17.00

Sędzia: Paweł Palka

Komisarz toru: Przemysław Brucheiser

Komisarz techniczny: Adam Giernalczyk

 Poznan1

 

Maciej Major