Narodowy staje się żużlowy

logo SGP

Kibice przybywający na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland 18 kwietnia obejrzą po raz pierwszy w historii zawody żużlowe na Stadionie Narodowym. Obiekt i jego otoczenie są już przystosowywane do turnieju, który będzie pierwszą rundą tegorocznych oficjalnych Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu.

 

 

Moc atrakcji czekać będzie na fanów w Strefie Kibica. Organizatorzy rekomendują dużo wcześniejsze przybycie, aby uniknąć problemów z korkami i sprawnie wejść na stadion. Chwilę po godz. 18.00 odbędzie się ceremonia pożegnania Tomasza Golloba z cyklem Grand Prix. PZM zaprasza wszystkich kibiców do wzięcia w niej udziału i przybycia na stadion o godz. 18.00. Turniej obejrzy blisko 53 tys. widzów.

 

Harmonogram:

17.04.2015 - dzień treningu przed LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland:

- godz. 14.00 losowanie numerów startowych w parku maszyn

- godz. 15.00 początek treningu - trening odbędzie się z udziałem kibiców w sektorze D12, wejście bramą nr 2 (jako bilet służyć będzie program zawodów w cenie 15 zł)

Program będzie można kupić w dniu treningu na stoisku z pamiątkami przy bramie nr 2 od godz. 10.00 oraz na promenadzie wewnętrznej stadionu obok wejścia K2. W dniu zawodów program będzie można kupić na każdym stoisku z gadżetami - w 84-stronicowym programie znajdą się m.in. wywiady z Tomaszem Gollobem, Jarosławem Hampelem, Maciejem Janowskim, Gregiem Hancockiem i Krzysztofem Kasprzakiem

18.04.2015 - dzień zawodów LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland:

- godz. 10.00 otwarcie stoisk z gadżetami w okolicach bram wejściowych nr 2 i 11, foyer Biznes Klubu, foyer Galerii, 4 stoiska na promenadzie wewnętrznej stadionu, 4 stoiska na promenadzie zewnętrznej stadionu (wyłącznie gadżety związane z cyklem SGP i zawodami w Warszawie)

- godz. 12.00 otwarcie Strefy Kibica na Błoniach Stadionu Narodowego

- godz. 16.00 otwarcie bram Stadionu Narodowego

- godz. 17.15 -17.30 sesja autografów w Strefie Kibica

- po godz. 18.00 pożegnanie Tomasza Golloba z cyklem SGP

- godz. 18.48 prezentacja zawodników na płycie wewnątrz toru

- godz. 19.04 start do pierwszego wyścigu zawodów

 

Po zakończonych zawodach odbędzie się pokaz fajerwerków na plaży od strony Wybrzeża Szczecińskiego. Najpiękniejszy widok na iluminację świetlną organizatorzy zapowiadają z mostu Poniatowskiego.

Punkty gastronomiczne na Stadionie Narodowym będą do dyspozycji kibiców zarówno na promenadzie zewnętrznej jak i wewnętrznej. Organizatorzy odradzają przyjazd samochodem na zawody ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych. Zaleca się przybycie na Stadion Narodowy komunikacją miejską. Szczegółowe informacje dotyczące jej funkcjonowania, a także rozlokowanie parkingów dla autobusów i samochodów na terenie miasta Warszawy, przedstawione zostaną w ciągu dwóch tygodni na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.sgpnarodowy.pl

 

Strefa Kibica

Strefa Kibica LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zostanie uruchomiona 18 kwietnia o godzinie 12.00 na Błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Organizatorzy zapraszają kibiców do wspólnej zabawy na powierzchni ponad 15 tys. metrów kw., gdzie będzie można m.in. obejrzeć zawody na dużym telebimie (15 metrów kw.). W ramach atrakcji przewidziano różne aktywacje, które zostaną przeprowadzone przez Kompanię Piwowarską, a także partnerów i sponsorów turnieju (m.in. plac zabaw dla dzieci oraz żużlowy LOTTO Team). Szczegóły wkrótce.

 

Informacje dotyczące komunikacji miejskiej, a także innych spraw związanych z organizacją zawodów przedstawione zostaną w ciągu dwóch tygodni w specjalnym informatorze dla kibiców (do pobrania na www.sgpnarodowy.pl).

 

 

Źródło: inf. prasowa

Dorota Waldmann