Koniec telenoweli z Piotrem Świerczem. Junior opuszcza Unię Tarnów

TarnowPiotr Świercz nie będzie reprezentował barw Unii Tarnów w nadchodzącym sezonie. W piątek 19-latek został potwierdzony przez Polski Związek Motorowy jako zawodnik ekstraligowych Cellfast Wilków Krosno. Tym samym na miesiąc przed startem ligowych rozgrywek zakończyła się historia, której przebieg wielokrotnie opisywały żużlowe media. 

 

Już w listopadzie pojawiały się pierwsze informacje, że Piotr Świercz chce opuścić Unię Tarnów. Problemem był jednak podpisany przed rokiem kontrakt, który zobowiązywał 19-latka do startów w macierzystym klubie aż do końca wieku juniora. Jedyną możliwością rozwiązania umowy było zapłacenie tarnowskiemu klubowi ekwiwalentu za wyszkolenie. Ten mógł wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. W związku z tym grono klubów zainteresowanych Świerczem znacznie się zmniejszyło. W mediach pojawiały się informacje, że w grze tak naprawdę pozostały tylko Betard Sparta Wrocław i Cellfast Wilki Krosno. 19-latek miał mocno zabiegać o zmniejszenie kwoty za wyszkolenie. 

Dziś wiemy już na pewno, że Piotr Świercz opuszcza macierzystą Unię. W piątkowym komunikacie Polskiego Związku Motorowego o przynależnościach klubowych nazwisko 19-latka pojawiło się przy drużynie z Krosna. Świercz będzie mógł występować w meczach PGE Ekstraligi, a także w rozgrywkach Ekstraligi U24. 

Po odejściu Świecza juniorską kadrę Unii Tarnów tworzyć będą: William Drejer, Daniel Klima, Mateusz Gzyl, Jan Heleniak i Paweł Pikul. 

 

 

 

 

 

Źródło: inf.własna

Maciej Uszko's Avatar

Maciej Uszko

Mieszkając niespełna 2,5 km od stadionu nie sposób było nie zauroczyć się żużlem. Speedway pochłania mnie nieprzerwanie od 2005 roku. Mogę o nim mówić i pisać godzinami. Pochodzę z Tarnowa dlatego najbliższa mojemu sercu jest lokalna Unia. Mam nadzieję, że Jaskółki w niedalekiej przyszłości powrócą na podium DMP.

20

Dziękujemy, że jesteście z nami!

SPEEDWAY autograf